RU UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

RU UA

UNIQAблог

Я та моя сім'я
08 листопада 2018

Dolce vita: 5 порад, як уникнути діабету

14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом. Ця хвороба стрімко молодшає і скоро може увійти до ТОП-5 найпоширеніших захворювань у світі. Діабет спричиняє тяжкі наслідки, у тому числі інсульт, інфаркт, сліпоту, вимушену ампутацію кінцівок. У багатьох людей є ризик захворіти, але є й усі шанси, щоб цього уникнути.

Dolce vita: 5 порад, як уникнути діабету

Лікарі-експерти медичного асситансу УНІКА підготували цю статтю про профілактику діабету з надією, що вона допоможе прояснити найважливіші питання і зберегти здоров'я наших читачів.

Розбираємося з проблемою: цукор, глюкоза, інсулін

Цукор, а точніше глюкоза - джерело енергії для наших клітин. Глюкозу ми отримуємо з їжі, що містить багато вуглеводів і цукрів. Але для того, щоб її засвоїти, потрібен інсулін - гормон підшлункової залози. З різних причин цей гормон може не вироблятися, або клітини нашого організму можуть втратити сприйнятливість до нього. Такий стан і називається діабетом.

У здорової людини ніколи не буде гіперглікемії, хоча трапляються короткочасні стрибки нормального рівня цукру в крові - наприклад, після їжі або стресу.

Чим небезпечний діабет?

Діабет впливає на всі органи і системи організму, і небезпечний своїми ускладненнями - уражаються нервова система, судини, очі, нирки, серце, зростає ризик інфарктів та інсультів, небезпечних переломів, оскільки погіршується стан кісткової тканини. Виникають трофічні виразки ніг, цироз печінки, зниження імунітету - усе це часті наслідки цукрового діабету.

Діабет буває різним:

  • діабет I типу - автоімунне, іноді вроджене захворювання, за якого інсулін не виробляється взагалі, його доводиться вводити ззовні: за допомогою ін'єкцій та інсулінових помп. Це 5-10% усіх випадків діабету. Він частіше виникає у дітей, підлітків і молодих людей до 30-35 років,
  • діабет II типу може розвинутися у здорової людини за певних сприятливих для цього умов. У такому випадку інсулін, що виробляється підшлунковою залозою, перестає сприйматися організмом і вже не може розщеплювати глюкозу. Близько 90% хворих страждають саме на цукровий діабет другого типу, ризик розвитку хвороби збільшується з віком.

На ризик діабету I типу практично не можна вплинути. А ось ризик діабету II типу можна знизити, навіть якщо у вас є генетична схильність до нього.

Як знизити ризик діабету ІІ типу?

1. Контролюйте вагу

Діабет другого типу - захворювання, яке може бути спричинене саме зайвою вагою. Тому контроль маси тіла є дуже важливим, особливо з віком. Оцінювати свою вагу можна по-різному - більшість формул для розрахунку доступні онлайн. Ось один із способів обчислити ідеальну вагу:

50кг + (зріст (см) - 150) * 0,75

Якщо ви жінка, то від отриманого числа треба відняти ще 3,5. Відповідь в кілограмах.

Порада від УНІКА: для оцінки ризику діабету також використовується співвідношення: обсяг талії / обсяг стегон. У нормі для чоловіків цей показник повинен бути не більше 1,0, а для жінок - до 0,85.

2. Їжте рослинну їжу з клітковиною

Правильне харчування при профілактиці діабету - один з чинників успішної боротьби за здоров'я. Останні дослідження свідчать, що лише 120 г зелених овочів на день зменшують шанси захворіти на діабет приблизно на 15%. Щоб знизити ризик діабету, додайте в меню зелені овочі - шпинат, броколі, петрушку і кріп, зелену квасолю, білокачанну і цвітну капусту, а також хліб з клітковиною.

Порада від УНІКА: додатково відмовтеся від рафінованих продуктів, наприклад, обирайте коричневий рис замість білого.


3. Займайтеся спортом

Заняття спортом рекомендуються для профілактики практично всіх хвороб, але спорт у випадку діабету - це життєва необхідність, а гіподинамія, навпаки, прямий шлях до хвороби. Фізичні навантаження підвищують сприйнятливість до інсуліну, збільшується ефективність його дії. В цілому вправи дозволяють знизити ризик розвитку діабету 2-го типу майже на 50%.

Порада від УНІКА: вибираючи спорт як профілактику діабету треба пам'ятати - потрібні аеробні навантаження. Це заняття, при яких пульс зростає від 123 до 161 ударів на хвилину. Мінімальним для людини вважається аеробне навантаження тривалістю 150 хвилин на тиждень, тобто 30 хвилин на день. Оптимальну частоту пульсу при аеробному навантаженні може підібрати тренер або лікар.

4. Проходьте обстеження

Підступність діабету в тому, що найчастіше він починається непомітно. «Високий цукор» не має виражених симптомів, тому виявити діабет або перед-діабет можна тільки за підсумками лабораторного дослідження - тесту на толерантність до глюкози. У країнах з розвиненим медичним обслуговуванням цей тест є обов'язковим для всіх дорослих в рамках щорічного профілактичного обстеження. Він рекомендований всім людям після 40 років, особливо з надмірною вагою.

Порада від УНІКА: існують домашні тест-смужки для контролю цукру в крові. Нормальний рівень цукру у здорової людини становить 3,3-5,5 ммоль / л. Показання тест-смужок менш точні, однак, вони можуть вчасно звернути вашу увагу на проблему.

5. Спіть більше і переймайтеся менше

Експерти з товариства дослідження сну (Sleep Research Society) в США провели експеримент: його учасники спали на 1 годину в день довше протягом шести тижнів. Як результат, організм кожного з них став більш чутливим до інсуліну. Висновок: недосип може призвести до діабету, а здоровий повноцінний сон, навпаки, знизити рівень цукру в крові.

Деякі психологи стверджують, що основна причина діабету - невміння радіти і постійно знижений емоційний фон. Цілком можливо, адже вже доведений зв'язок між зниженням реакції на інсулін і зростанням гормону стресу, кортизолу. Висновок: потрібно шукати і знаходити приводи для радості і, по можливості, не дозволяти собі хвилюватися.

Порада від УНІКА:

Хороший спосіб знизити занепокоєння про своє здоров'я - медичне страхування. Ми вже багато разів писали про нього, а з недавніх пір УНІКА пропонує фінансовий захист безпосередньо на випадок діабету. Детальніше про таке страхування ми розповімо в наступному випуску нашого блогу. Будьте здорові!

Залишити відгук
Подтвердите, что вы не робот
Архів
Всі роки
Останні статті
Європа влітку: 3 варіанти відпочинку на будь-який смак і бюджет
Моя подорож
23. травня 2019
Європа влітку: 3 варіанти відпочинку на будь-який смак і бюджет
Літо – вже за тиждень! І якщо ви все ще розмірковуєте, куди вирушити на літній відпочинок, то у нас є три відмінних варіанти, що підійдуть будь-яким мандрівникам: парам, сім'ям з дітьми або компанії друзів. Цього разу професійні гіди, блоггери і просто улюблені клієнти УНІКА діляться з вами своїми порадами про відпочинок в Європі, але з абсолютно різним підходом.
«Сорок — це ще одні двадцять». Як зберегти жіноче здоров'я у 40+?
Я та моя сім'я
16. травня 2019
«Сорок — це ще одні двадцять». Як зберегти жіноче здоров'я у 40+?
У світі все більш популярною стає думка, що 40 років — це «нові 20». Не лише зірки кіно та моди, але й звичайні європейки у цьому віці все частіше прекрасно виглядають, будують сім'ю, змінюють кар'єру на 180 градусів і взагалі не почуваються скутими віковими межами. У нашій країні також чимало жінок доводять, що 40 років — це прекрасний час, аби насолоджуватися життям. Для цього варто лише дотримуватися однієї обов'язкової умови: бути уважною до свого здоров'я.
Як обрати безпечний і корисний вид спорту: 5 найкращих варіантів
Я та моя сім'я
09. травня 2019
Як обрати безпечний і корисний вид спорту: 5 найкращих варіантів
Спорт все більше входить у моду і стає способом життя для багатьох людей. Ми в УНІКА знаємо про це не з чуток: у 2019-му наша компанія стала офіційним партнером шести марафонів від Run Ukraine. А ще ми знаємо, що плутати професійний спорт і фізичну активність - шкідливо для здоров'я і навіть небезпечно: можна отримати травми і проблеми з серцем. Та якщо вам важлива не золота медаль, а гарний настрій, відчуття власної сили і привабливості – просто обирайте безпечні види спорту і отримуйте від них задоволення. Що саме обрати? Знають експерти УНІКА.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз