Детальніше про страхуванні в подорожі
Туристичне страхування: навіщо?
Останнім часом страховка для виїзду за кордон перестала бути обов'язковою для більшості українських туристів. Вже більше 2 років вона не потрібна для поїздки в країни «шенгену» і зазвичай не перевіряється прикордонниками. Але, незважаючи на безвіз зі 130-ма країнами, мандрівники з України зазвичай оформляють тревел-поліс перед поїздкою. Чому?
Тому що у 2017-2019 роках понад 210 000 наших туристів отримали медичну допомогу в закордонних поїздках, не оплачуючи її. Компенсацію витрат взяли на себе страховики. Мандрівники переконалися на власному досвіді: мати поліс для поїздок за кордон – це просто і вигідно. Його вартість у тисячі разів менша, ніж плата за лікування.
Як діє захист?
Травма, отруєння, термінова операція – страхування виїжджаючих за кордон покриває всі ці випадки на суму до 30 000 євро або доларів, залежно від країни. Страхова компанія платить за лікування, а головне – організує допомогу. Потрібно лише зателефонувати на номер медичного асистансу, вказаний в договорі, та повідомити про проблему. Детально про те, як працює ця послуга, ми писали в блозі.
Яку програму страхування обрати?
Страхування туристів буває різним – все залежить від того, чим ви плануєте займатися під час подорожі.
Для простого відпочинку, без спортивних навантажень та екстремальних розваг, підійде програма «Туризм» від UNIQA. Її можна оформити на термін до 40 днів.
Якщо релакс поєднується зі спортом – наприклад, на гірськолижному курорті – краще обрати програму «Активний відпочинок». Тим, хто часто подорожує по роботі, підійде програма «Бізнес», який можна оформити на термін до 90 днів.
Як оформити договір?
Оформити туристичну страховку в Києві та інших великих містах дуже легко – варто лише навідатися до офісу своєї страхової компанії. Якщо його немає поруч, або ви звикли купувати в Інтернеті, оформлення поліса можливе онлайн. Це навіть простіше, ніж купувати квиток на літак або потяг. Документ прийде на e-mail, а от друкувати його – не обов'язково. Головне - завжди мати під рукою номер свого поліса та телефон служби асистансу. Ми радимо зберегти всю цю інформацію у смартфоні.
Коли страхування все ж таки є обов'язковим?
У більшості посольств, включаючи «складні» США і Великобританію, медична страховка для візи не потрібна і не входить до списку обов'язкових документів – звичайно, якщо ви подорожуєте як звичайний турист.
На жаль, безвізовий режим не діє для тривалих поїздок, у тому числі в країнах Шенгенської угоди. Тому всім, хто їде до Європи надовго – наприклад, попрацювати або на навчання в університет – страховка точно знадобиться. Краще оформити її в офісі страхової компанії, щоб врахувати всі нюанси та обрати оптимальний варіант захисту.