1. Негайно (бажано з місця події), але не пізніше трьох робочих днів, повідомити в страхову компанію про подію, зателефонувавши в цілодобовий Контакт-центр УНІКА за номером:
0 800 600 600 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)
2. Інформація, яку Ви маєте повідомити спеціалісту Контакт-центру УНІКА:
1) Серія й номер договору страхування, а також ПІБ Страхувальника 2) Реєстраційний номер, марка та модель застрахованого автомобіля 3) ПІБ заявника й номер телефону (бажано мобільного) 4) Дата, час і місце страхового випадку 5) Опис візуальних пошкоджень застрахованого автомобіля 6) Дані щодо інших учасників страхового випадку (реєстраційний номер, марка, модель автомобіля/автомобілів – учасників, назву Страхової компанії, в якої/яких застраховано даний/ні автомобіль/лі), контактні дані іншого учасника - водія. 7) Адреса та телефон учасника-водія 8) Обставини страхового випадку 9) Опис візуальних пошкоджень пошкодженого/них автомобіля/лів – інших учасників / потерпілих.
3. Викликати на місце події співробітників компетентних органів (поліції/служби ДАЇ/ пожежної служби тощо) для фіксації факту настання події.
4. Після реєстрації події спеціаліст УНІКА надасть Вам інструкції щодо подальших дій з врегулюваня Вашого страхового випадку, а також спрямує Вас до офісу Страхової компанії «УНІКА» для огляду та подачі документів. По закінченні реєстрації випадку на вказаний Вами контактний номер телефону Вам надійде СМС-повідомлення із номером Вашої справи, що дозволить Вам отримувати інформацію щодо врегулювання Вашого випадку.
Не пропонуйте та не відшкодовуйте Потерпілим третім особам (або їх представникам) збитки за заподіяну шкоду без письмової згоди Страховика.
Ваші подальші дії
У разі встановлення Вашої вини в події необхідно повідомити постраждалій стороні про те, що Ви маєте поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами (ОСЦПВ) Страхової компанії «УНІКА» і надати координати страхової компанії (номер Договору або копію Договору страхування, контактні дані Компанії – номер телефону цілодобового Контакт-центру)
Не переміщуйте автомобіль без дозволу поліції/служби ДАЇ
Не ремонтуйте автомобіль до огляду його представником Страхової компанії «УНІКА»
Вживайте всіх можливих заходів щодо мінімізації розміру збитку
Запишіть по можливості дані інших учасників випадку та свідків (ПІБ, контактні телефони, адреси та т.і.).
Після реєстрації події спеціаліст УНІКА зателефонує Вам і надасть інструкції щодо подальших дій із врегулювання Вашого страхового випадку, а також спрямує Вас до офісу Страхової компанії «УНІКА».
Ваші дії для забезпечення виплати страхового відшкодування потерпілій особі
Протягом 3-х робочих днів з моменту настання страхового випадку надайте до Страхової компанії «УНІКА» письмове Повідомлення про настання Дорожньо-транспортної пригоди.
Надалі, протягом 7-ми робочих днів з моменту настання страхової події, надати для огляду пошкоджений транспортний засіб представнику Страхової компанії «УНІКА», а також надати для копіювання оригінали наступних документів, необхідних для відкриття справи про відшкодування збитку:
Європротокол (у разі, якщо подію було оформлено без залучення поліції/служби ДАЇ)
Договір страхування (оригінал)
Посвідчення водія (оригінал)
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (оригінал)
Нотаріально засвідчену Довіреність на представництво Ваших інтересів, у випадку, якщо інша особа представляє Ваші інтереси в процесі врегулювання збитків у результаті страхового випадку (оригінал)
Довідку компетентних органів – поліції або пожежної служби (при необхідності)
Рішення суду про встановлення вини у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди (при наявності).
Дії з боку потерпілої особи для забезпечення виплати страхового відшкодування
Надайте до Страхової компанії «УНІКА» оригінали наступних документів, необхідних для виплати страхового відшкодування за матеріальну шкоду, пов’язану із пошкодженням транспортного засобу:
Європротокол (у разі, якщо подію було оформлено без залучення поліції)
Копію Договору страхування (за наявністю)
Посвідчення водія (оригінал)
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (оригінал)
Громадянський паспорт (оригінал)
Довідку про присвоєння ІПН (копія)
Нотаріально засвідчену Довіреність на представництво інтересів потерпілої особи, якщо інша особа представляє його інтереси в процесі врегулювання збитків у результаті страхового випадку (оригінал)
Довідку компетентних органів – поліції (за необхідності)
Рішення суду (за наявністю)
Заява про виплату страхового відшкодування подається протягом 30 календарних днів з моменту надання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але, в будь-якому випадку, не пізніше 1 календарного року з моменту настання події.
У спеціаліста УНІКА отримайте номер Вашої справи, який дозволить Вам отримувати будь-яку інформацію щодо врегулювання Вашого страхового випадку.
Дії з боку потерпілої особи для забезпечення виплати страхового відшкодування (шкода життю та здоров’ю)
Ви повинні надати до Страхової компанії «УНІКА» оригінали наступних документів, необхідних для виплати страхового відшкодування за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю:
Обов’язковими документами є:
Заява про відшкодування
Копії 1, 2, 11 сторінок паспорту громадянина України
Документ органу МВС та/або суду із зазначенням винної та потерпілої особи.
У разі витрат на лікування:
Документи, що підтверджують оплату товарів/послуг (фіскальні чеки, товарні чеки від ФОП) .
Виписка з медичної карти амбулаторного/стаціонарного хворого із детальним зазначенням лікарських призначень та рекомендацій.
У разі тимчасової втрати працездатності:
Засвідчена печаткою роботодавця копія листка непрацездатності із заповненою другою сторінкою або інший документ, який підтверджує термін тимчасової втрати працездатності і розмір не отриманого за цей термін доходу.
Виписка з медичної карти амбулаторного/стаціонарного хворого із зазначенням причин тимчасової втрати працездатності.
У разі стійкої втрати працездатності (встановлення інвалідності):
Нотаріально засвідчена копія довідки МСЕК.
Виписка з медичної карти амбулаторного/стаціонарного хворого із зазначенням причин інвалідності.
У разі смерті потерпілої особи:
Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть.
Документи, що підтверджують оплату товарів/послуг щодо поховання та виготовлення могильного пам’ятника.
Документи, що підтверджують перебування на утриманні у загиблої особи, довідка про розмір заробітної плати загиблого за попередній (до настання ДТП) календарний рік.
Якщо Ви бажаєте, щоб відшкодування було виплачено на Ваш банківський рахунок, Вам необхідно буде надати в Страхову компанію Ваші банківські реквізити.
По закінченні Вашого візиту до офісу Страхової компанії «УНІКА» спеціаліст з врегулювання збитків надасть Вам важливу інформацію, а саме:
Номер Вашої справи про відшкодування
Перелік додаткових документів, які необхідно надати для комплектації справи (у разі необхідності)
Номер контактного телефону й електронну адресу спеціаліста з врегулювання
Розрахунок розміру матеріального збитку та страхової виплати.
Опис пошкоджень, визначення суми збитку та розрахунок суми страхового відшкодування/страхової виплати здійснюється відповідно до Закону України «Про Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Після проведення розрахунку суми збитку, Вам буде виплачене страхове відшкодування у передбачені Законом строки.
Ви отримаєте смс-повідомлення про факт здійснення страхової виплати.
Рекомендації щодо оформлення Європротоколу
Оформлення Європротоколу можливо, якщо при настанні ДТП:
Відсутні постраждалі (травмовані, загиблі)
Жоден з учасників не перебував у стані наркотичного, алкогольного або іншого сп'яніння
В усіх учасників наявні чинні на момент ДТП поліси страхування цивільно-правової відповідальності (автоцивілка)
Прогнозований розмір збитку потерпілої особи не перевищує 80 000 грн.
У разі невідповідності обставин події вище переліченим умовам на місце пригоди обов’язково потрібно викликати Державтоінспекцію (поліцію).
Також зверніть увагу, що якщо під час ДТП постраждало більше одного транспортного засобу, з кожним з учасників пригоди має бути підписаний окремий Європротокол.