Відпустка восени. Куди можна поїхати в оксамитовий сезон

У цьому блозі ми зібрали останні дані про особливості відвідування найбільш популярних країн. Пам'ятайте, що перед відльотом варто ще раз уточнити, чи не змінилися умови в'їзду в останній момент. Втім, навіть якщо в теорії все в порядку, в житті завжди краще бути готовим до форс-мажорів.

 

Найпопулярніші напрямки

З початку року українці найбільше подорожували до трьох країн: це Туреччина (її відвідали 774 тис. осіб), Єгипет (705 тис. осіб) і Угорщина (671 тис. осіб). Напевно інтерес до цих країн не вщухне й восени. Про Туреччину ми докладно писали тут: https://uniqa.ua/ua/blog/bereg-turetskiy-chto-vazhno-znat-o-poezdkakh-v-turtsiyu-etim-leto/. З нововведень: країна тепер вимагає ПЛР-тест, зроблений за 72 години до поїздки або експрес-тест на антигени (за 48 годин). Від тестів звільняються туристи, які отримали всі щеплення від СOVID-19. На підтвердження цього треба пред'явити сертифікат англійською мовою про повну вакцинацію, остання доза повинна бути отримана не пізніше, ніж за 14 днів до в'їзду.

Щоб відвідати Єгипет, потрібно пред'явити сертифікат щеплень з QR-кодом, який свідчить, що ви пройшли повний курс вакцинації, а остання доза була мінімум за два тижні до подорожі. Список дозволених препаратів досить довгий: Comirnaty (Pfizer / BioNTech), Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Johnson (Johnson & Johnson), Covishield (Serum Institute of India), CoronaVac (Sinovac Life Sciences). Всі нещеплені мандрівники повинні надати негативний результат ПЛР-тесту, отриманий не раніше, ніж за 72 години до прильоту в Єгипет.

 

Відвідування Угорщини. З початку серпня ця країна дозволила вільний в'їзд громадянам України при використанні наземних пунктів пропуску. Якщо подорожувати літаком, то потрібен негативний результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в'їзду в Угорщину. Від цієї процедури звільняються діти до 18 років і ті, хто має сертифікат вакцинації. Країна визнає українські сертифікати про щеплення.

 

Інші країни Європи

Поїздка в Грузію. Напередодні дня Незалежності наші країни взаємно визнали сертифікати про щеплення від коронавируса. Якщо такого документа немає, необхідний негативний результат ПЛР-тесту, зроблений за 72 години до в'їзду, також його доведеться здати ще раз через 3 дня перебування в країні. Від тестів звільнені діти до 10 років.

 

Візит до Чехії. 25 серпня уряд Чехії ухвалив рішення зняти обмеження на в'їзд в країну для вакцинованих українських туристів. Чехія визнає вакцини Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer / BioNTech), Johnson (Johnson & Johnson), Covishield (Serum Institute of India). Сертифікат про вакцинацію повинен бути англійською мовою із зазначенням персональних даних щепленого, типу вакцини, даних установи, що видала сертифікат, а також з можливістю віддаленої перевірки інформації через QR-код. Нагадаємо, до моменту в'їзду до Чехії потрібно заповнити анкету за посиланням: https://plf.uzis.cz/

Отриманий документ в паперовому або цифровому вигляді потрібно буде надати під час прикордонного контролю.

 

Поїздка до Фінляндії. Громадяни України можуть прибути до Фінляндії або прямими рейсами, або транзитом тільки через країни «зеленої зони». Для повністю щеплених вакцинами, визнаними в ВООЗ і Євросоюзі, в'їзд в країну вільний. Підходять вакцини:

  • Comirnaty (Pfizer-BioNTech)
  • Spikevax (Moderna)
  • Vaxzevria (AstraZeneca)
  • Johnson (Johnson & Johnson)
  • Covishield (Serum Institute of India)
  • CoronaVac (Sinovac Life Sciences)

Якщо повний курс вакцинації ви не пройшли, але вже є перше щеплення, потрібно здати ПЛР-тест протягом 72 годин після прибуття у країну. А тим, хто взагалі не вакцинувався, потрібно зробити ПЛР-тест максимум за три доби до виїзду з України. Можуть туристів протестувати і на кордоні, але процедуру доведеться проходити двічі (безпосередньо при в'їзді і через 72 години). Тішить, що обидва тести безкоштовні – записатися потрібно на сайті https://finentry.fi

 

Туристична поїздка до Швейцарії. З 2 серпня Швейцарія відкрила свої кордони туристів з України. Для в'їзду потрібно бути вакцинованим однією з затверджених в країні вакцин, або надати негативний тест на коронавірус або довідку, що ви вже перехворіли. Швейцарія визнає всі сертифіковані ЄС і ВООЗ препарати. Тим, хто летить до Швейцарії літаком, слід завчасно заповнити в'їзну онлайн-форму на сайті https://swissplf.admin.ch/formular

Аналогічні вимоги введені при відвідуванні Чорногорії, яка все літо впускала туристів без будь-яких документів про тести і щеплення. З 24 серпня при в'їзді потрібно пред'явити або документ про повну вакцинацію, або негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус (термін – не більше 72 годин), або негативний результат експрес-тесту на коронавірус, зроблений не раніше ніж за 48 годин до перетину кордону.

Також з 1 вересня перестане бути повністю вільним в'їзд до Північної Македонії. Нові вимоги стандартні: або документи про вакцинацію або результати тесту (ПЛР або експрес-тести на антигени).

В цілому, що стосується країн Європи, то ще 15 липня ЄС вніс Україну в «зелений список» країн, та рекомендував всім членам ЕС переглянути свою політику по прийому туристів. Однак, остаточне рішення кожна держава моє приймати самостійно. Багато країн відкрили кордони для наших співвітчизників, але далеко не всі. Наприклад, Польща досі не приймає українських туристів.

 

Екзотичні країни

Поїздка на Мальдіви. Щоб відвідати ці острови, вам потрібен ПЛР-тест, зроблений не менше ніж за 96 годин до прильоту. Раніше країна анонсувала, що туристів будуть запрошувати сюди не тільки відпочивати, але й вакцинуватися, але це станеться, коли буде повністю вакциновано все населення.

 

Туризм в Танзанії. Всім туристам, які прилітають до Танзанії, необхідно надати негативний результат тесту на COVID-19 (термін – не більше 72 годин до прильоту). Для країн з високим ступенем захворюваності COVID-19 є вимоги 14-денного карантину. Протягом 24 годин до моменту прибуття в країну мандрівники повинні зареєструватися на сайті https://afyamsafiri.moh.go.tz/#/home

 

Важливо! З початку серпня повернутися в Україну з поїздки найлегше за умови повного курсу щеплень від COVID-19, або прийому хоча б першої дози вакцини (довідка за формою 063-О). Є особливості для тих, хто повертається з Росії або з Індії. Всім іншим по приїзду доведеться пред'явити негативний результат проходження тестів або відбувати карантин.

Нагадуємо, останні дані про зміну вимог до українських туристів при подорожах світом дивіться на сайті https://tripadvisor.mfa.gov.ua  і на відповідних сайтах країни, до якої ви прямуєте.

Сподіваємося, наш дайджест надихнув вас провести відпустку саме на початку осені. Бажаємо вам чудового відпочинку і не забувайте про туристичне страхування з покриттям COVID-19. Ця страховка не тільки обов'язкова, але й незамінна на практиці. Поліс допомагає отримати якісну медичну допомогу і захищає туриста від фінансових втрат у разі погіршення здоров'я за кордоном, компенсуючи вартість лікування. Купити його можна онлайн: https://uniqa.ua/ua/private/travel/puteshestvie-za-granitsu/