UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Моя подорож

Куди поїхати взимку? Чотири гірськолижних курорти Європи, які вже чекають

Зимові гори приваблюють туристів не лише красою, а й яскравими емоціями. Тому кожної зими поціновувачі гірськолижного адреналіну чекають снігу та святкових днів, щоб нарешті вирушити на зустріч із вершинами.

Куди поїхати взимку? Чотири гірськолижних курорти Європи, які вже чекають

У цьому випуску блогу розповімо про п'ять культових курортів Європи. Кожен із них гідний, щоб включити їх у свої плани активного відпочинку цієї зими. Хоча планувати поїздку зараз складніше, ніж улітку, адже через нову хвилю пандемії багато країн змінили правила в'їзду. Але вакцинація та тести вирішують проблему, а ми сподіваємось, що невдовзі подорожі знову стануть доступними та безпечними.

Шамоні, Франція

Один із найпопулярніших центрів гірськолижного спорту в Європі – Шамоні – розташований у Французьких Альпах на кордоні Італії та Франції, біля підніжжя гори Монблан. Майже всі місцеві траси знаходяться на висоті понад 2000 метрів, тож сніг тут лежить з початку грудня до середини травня, а погода майже завжди є сонячною.

Вдала локація та ідеальні погодні умови визначили долю Шамоні – тут масово катаються на лижах ще з 1893 року. Не дивно, що сьогодні це курорт, де лижна інфраструктура – одна з найрозвиненіших у Європі, а довжина трас становить майже 140 км. У Шамоні гарний вибір трас будь-якого рівня – від екстремальних «чорних» (найскладніших, з пагорбами, цілинним снігом та ухилом 20-30%) до пологих «синіх». Постійне захоплення лижників викликає Біла долина - спуск завдовжки 20 км. А для любителів рівнинного катання є велика територія для ходьби на лижах. Траси різного рівня складності віддалені одна від одної – професіонали та новачки не заважають один одному.

Церматт, Швейцарія

Біля підніжжя однієї з найкрасивіших європейських вершин – піка Маттерхорн – знаходиться швейцарський центр лижного спорту Церматт.

Альпійське селище розташоване на висоті із субарктичним кліматом, так що сніговий покрив на трасах тут лежить не лише взимку. Але найкращий час, щоб приїхати сюди – з листопада до квітень. Часто тут йде сніг, але це практично не шкодить катанню.

Траси Церматта досить складні через великий перепад висот, вимагають від лижника доброї координації та техніки. Багато хто їде сюди, щоб випробувати себе саме на «чорних» трасах.

Церматт може похвалитися величезною довжиною всіх трас – 320 км, у тому числі 220 км займають маршрути середнього рівня складності. Найдовша траса у Церматті тягнеться на 14 км. Але загубитися тут складно – все організовано для зручності туристів, а нагору лижників вивозять 57 витягів різного типу.

Ціни на цьому курорті високі, але це відповідають рівню сервісу. Численні готелі та бутики розраховані на заможних туристів. Розваг окрім лиж вистачає – є безліч фітнес-центрів, ресторанів, барів та дискотек. Але головне – це спокійна атмосфера курорту та чарівні види Альп.

Гарміш-Партенкірхен, Німеччина

Своїми трасами вабить лижників й Німеччина. Основні центри зимового спорту тут розташовані в Баварських Альпах. Зазвичай це невеликі поселення, деякі з яких навіть не мають статусу міста. Наприклад, Гарміш Партенкірхен – це два сусідні селища, які формально об'єдналися в один у 30-х роках ХХ століття, але зберегли деяку відокремленість.

Гарміш Партенкірхен – найбільший курорт Баварських Альп, розташований біля найвищої гори Німеччини – Цугшпітце (2964 м). Традиційний зимовий сезон тут стартує з початку січня та триває до кінця березня.

Траси тут не дуже протяжні (довжина найдовшого спуску трохи більше 3 км), проте різноманітні. «Класична» зона катання Гарміш Партенкірхен відрізняться як простими спусками, там і декількома «чорними» трасами зі складним рельєфом. Щоправда, іноді може підвести погода. У безсніжні зими через невелику висоту над рівнем моря тут буває мало снігу, але першій снігопад виправляє ситуацію. Кількість витягів більш ніж достатня – 46.

Найбільш вражаючим може бути спуск з льодовика Цугшпітце, хоча до нього 20 км (поїздка гірською залізницею займає більше години, і щоб провести там день, потрібно виїжджати раніше). Зате тут розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається незабутній вид на Тіроль, частину Швейцарії та Баварію – у ясну погоду видно навіть мюнхенську телевежу, до якої близько 100 км.

Якщо у вас є багато вільного часу, можна продовжити знайомство з місцевими пам’ятками та історією. Поїздка до легендарних замків Баварії – Нойшванштайн та Ліндерхоф – подарує масу яскравих вражень.

Закопане, Польща

Один із найближчих до України гірських курортів знаходиться у Татрах на кордоні зі Словаччиною. «Зимова столиця» Польщі популярна серед лижників, а місцеві поселення за колоритом нагадують українські Карпати. Курорт підходить як для лижників-початківців, так й професіоналів. Зима тут м'яка з легким морозцем (до -10), але небо часто буває вкрито хмарами. Сезон лиж у Закопане починається у грудні, а закінчується у квітні.

Перепад висот на цьому лижному курорті становить від 830 до 2 000 метрів. Можна вибрати спуск із будь-якого з 10 гірськолижних центрів, куди піднятися на одному з 60 підйомників.

Серед трас є досить складні, наприклад, на гору Каспрів верх, де прокладено найдовший спуск – 9 км. Є в Закопане і простіші маршрути, майже пологі – вони ідеальні для новачків. Також неподалік розташований найбільший польський спортивний трамплін – Велька Крокев з ухилами 35, 11 та 34,3 градуси.

Окрім катання з гір, у Закопане вистачає й інших розваг: відкритий термальний басейн, маршрути для рівнинного лижного бігу, пропонуються кінні прогулянки та екскурсійні програми. А ввечері свої двері відчиняють дискотеки та нічні клуби.

Бажаємо вам цієї зими відкрити для себе один із цих курортів, підкорити його траси та зарядитися чудовою зимовою енергією, яку дарують лише гори.

Якщо ж вирішите вирушити в подорож, згадайте про два важливих моменти:

  1. На гірський трасі завжди дотримуйтесь 10 правил лижників, які ще називають «Білим Кодексом». Зазвичай ці «10 заповідей» висять у рамці у кожному лижному центрі у Західній Європі, варіант українською мовою можна прочитати тут: https://www.sfu.org.ua/official_documents/international_rules/pravila-bezpeki-pid-chas-zaniat-girskolizhnim-sportom-ta-snoubordingom
  2. Пам'ятайте, що катання на лижах та сноуборді – складний та травмонебезпечний спорт, і тільки ви відповідаєте за свою безпеку.

Будьте дуже обережні та завжди майте повний страховий захист: вибирайте покриття «Активний спорт» на сайті УНІКА: https://uniqa.ua/private/travel/puteshestvie-za-granitsu/.

 

 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Будемо здорові!
22. вересня 2023
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Велика війна триває вже більше, ніж півтора року, і це не може не відбиватися на психологічному стані українців. Які упередження заважають нам вчасно звертатися за допомогою і чому все ж таки важливо це робити? Про це сьогодні розмовляємо зі Світланою Підлипською, експерткою Wellbeing Company.
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Мій автомобіль
20. вересня 2023
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Осінь – відповідальна пора, коли наше життя стає більш динамічним. Щоб здійсненню планів не завадили прикрі несподіванки, варто подбати про безпеку, зокрема і фінансову. Огляд важливих страховок осені почнемо з потреб власників автомобілів. Їм важливо не лише застрахувати авто, а й захистити свою цивільну відповідальність за кермом.
Додаткові заняття для дитини: як обрати та розрахувати бюджет?
Я та УНІКА
14. вересня 2023
Додаткові заняття для дитини: як обрати та розрахувати бюджет?
Вересень – це не лише початок шкільних уроків, а й вибір закладу для позашкільної активності: спорту, хобі, мистецтва або музики. Та майже всі додаткові заняття дитини потребують витрат, і це не лише сама оплата за навчання. Як розрахувати бюджет на позашкільні «гуртки» і не зіткнутися ані з розчаруванням дитини, ані з фінансовим перевантаженням?

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз