UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Добровільно і свідомо: як розширити свій захист за автоцивілкою?

Наш допис про пряме врегулювання викликав чималий інтерес у читачів блогу УНІКА. І одразу після нього ми отримали багато запитань щодо «розширеної» автоцивілки. Саме так водії називають добровільне страхування своєї відповідальності, яке зазвичай пропонують їм на додаток до обов’язкового полісу. Що це за послуга? І навіщо вона потрібна, якщо автовласник вже придбав звичайну автоцивілку? Розповідаємо.

Добровільно і свідомо: як розширити свій захист за автоцивілкою?

Насправді все дуже просто.

Розширена, додаткова або добровільна автоцивілка – це страхування відповідальності автовласника, завдяки якому збільшується сума виплат для постраждалих у ДТП. Цей захист знадобиться, якщо власник полісу виявиться винуватцем аварії.

 

Логічне запитання: навіщо збільшувати суму можливих виплат?

Адже усім відомо, що в Україні – доволі старий і, відповідно, не дуже дорогий автопарк. Середній вік машини українського автовласника становить 19 років. І навіть середня вартість б/у автівки, яка офіційно ввозиться на наш ринок, минулого року була меншою за 13 000 доларів. Приблизно стільки коштують 3-7-річні Skoda Octavia або Renault Megane – лідери нинішніх автопродажів.

Зважаючи на ці цифри здається, що 100 000 гривень, які передбачені полісом автоцивілки – солідна сума, і у випадку ДТП її цілком має вистачити на ремонт. Це приблизно 3 500 доларів за поточним курсом гривні, або чверть вартості подібної автівки.

Але не все так просто. Адже загальна статистика – це лише «середня температура» на наших автошляхах. І у окремих містах та регіонах вона може суттєво відрізнятися.

Важливо: лише минулого року в Україні продано понад 80 000 нових автівок: від KIA Sportage до Mercedes Benz – у ТОП-20 найбільш популярних марок є зовсім недешеві авто. Більшість з них їздить дорогами Києва, Київської області та міст-мільйонників. І саме у цих містах та регіонах – достатньо напружена дорожня ситуація: тільки у Києві щороку стається приблизно 35 000 ДТП, або 95 аварій на день. Тож спричинити ДТП за участі нової і доволі дорогої машини – цілком реально і навіть дуже імовірно.

 

Ще більш реальна перспектива у такому випадку – витратити на ремонт авто більше, ніж 3,5 тисячі доларів. Прості цифри: ціна звичайної фари на не-новий VW Touareg – 12-15 тисяч гривень, зовнішнього дзеркала на Audi Q5 – близько 10 тисяч. І це вартість лише окремих запчастин, а в простому ДТП зазвичай пошкоджується не одна, а 3-4 деталі. Окрема стаття витрат – робота майстрів СТО, що приведуть постраждалу автівку до ладу. Зверніть увагу: мова не йде про преміальні авто рівня Porsche, яких досить багато у великих містах.

Що робити, якщо коштів за автоцивілкою не вистачить для компенсації? Їх прийдеться доплачувати з власної кишені. Звичайно, якщо не придбати добровільну автоцивілку – на 100, 200 або 500 тисяч гривень, як-от пропонує УНІКА.

Важливо: програми добровільної автоцивілки відрізняються у різних компаній. Обирайте таку суму захисту, яку вважаєте достатньою для себе. Порада від УНІКА – не менше 200 000 гривень для міст-мільйонників і 500 000 гривень для Києва.

 

Отже, добровільна автоцивілка – універсальна послуга, якою варто доповнити будь-який поліс обов’язкового автострахування. Звичайно, краще придбати обидві «цивілки» одночасно і в одній компанії. Але якщо Ви не замислювалися про додатковий захист – ніколи не пізно його докупити. Тільки під час придбання пам’ятайте про 3 важливих моменти:

1

Добровільна автоцивілка діє лише після того, як буде відшкодований збиток за ОСЦПВ. Щоб скористатися нею, у водія має бути діючий поліс обов’язкової «цивілки». Не можна замінити обов’язковий поліс добровільним!

2

У різних компаній – різні умови і вартість послуг добровільної автоцивілки. Обов’язково порівнюйте їх та обирайте варіант, що найкраще підходить саме Вам!

3

В УНІКА можна придбати добровільну автоцивілку, навіть якщо обов’язковий поліс Ви вже купили в іншого страховика. Але це не загальне правило, а наша перевага. Тож якщо Вам відмовили в іншій компанії – не засмучуйтесь, а просто звертайтесь до наших фахівців.

І, звичайно, залишайте заявку на сайті, якщо у Вас виникли додаткові питання. 
А якщо Ви вже вирішили купувати поліс – тоді просто скористайтесь онлайн-замовленням за посиланням. 

Зичимо легких і безпечних доріг!

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Будемо здорові!
25. травня 2023
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Весна — час, коли багато хто починає замислюватися про заняття спортом, гарне тіло і здоров'я. І це добре! Не звертайте увагу на глузливі слова, що ви спізнилися схуднути до літа. Навпаки, повірте, що багато хто захоплюється тим, що ви вирішили зробити такий крок у житті. А ми намагатимемося в цій статті дати вам слушні поради з силових тренувань для початківців.
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Будемо здорові!
19. травня 2023
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Наприкінці весни та на початку літа ми звикли милуватися цвітінням дерев та буянням зеленого листя. Але крім естетики природа в цей час дарує нам ще багато користі. Приміром – корисні рослини, про які ми розповімо у сьогоднішньому блозі.
Моє собаче діло. Як завести та правильно виховувати домашнього улюбленця
Я та УНІКА
11. травня 2023
Моє собаче діло. Як завести та правильно виховувати домашнього улюбленця
У більшості з нас хоч раз в житті виникало бажання завести собаку. Що треба врахувати, перш ніж зважитись на такий крок? Як правильно виховувати чотирилапих та доглядати за ними? Короткий гід для собачників-початківців – у сьогоднішньому блозі.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз