Отже, пряме врегулювання за автоцивілкою. Що це?
Типова ситуація: У Вас є поліс автоцивілки, сталось ДТП – не з Вашої вини. Раніше Вам потрібно було звертатись до компанії, у якій застрахований винуватець. Сьогодні ж у Вас є можливість отримати відшкодування в тій страховій компанії, де саме Ви купували поліс автоцивілки.
Здається, ідея непогана – прийти по виплату до компанії, якій довіряєш, а не до незнайомого страховика. Але ж в останні 15 років всі користувалася звичайною автоцивілкою. Навіщо ж деякі страховики намагаються змінити цю практику? Відповідь проста.
Від яких саме фінансових негараздів варто отримати захист адекватним українським автовласникам?
Як мінімум, це три актуальних проблеми.
То що ж робити акуратному водію, який користується автоцивілкою, але з якихось причин не має можливості придбати КАСКО? Залишатися фінансово незахищеним?
Наша відповідь – ні в якому разі! Варто просто скористатися можливістю прямого врегулювання.
Варіант 1. Пряме врегулювання за ціною звичайного полісу.
Враховуючи складну ситуацію на наших дорогах, провідні страхові компанії України вирішили впровадити пряме врегулювання для своїх клієнтів. Тому ще наприкінці 2016 року вони уклали угоду «Про пряме урегулювання». Наразі до неї приєдналися 18 страховиків з 40, а от інші компанії поки не зацікавлені в такому сервісі для споживачів. Висновки кожен зробить сам.
Через те, що ідею з прямим врегулюванням підтримали не всі компанії, у «безкоштовному» варіанті вона поки що має суттєві обмеження для водіїв. Інколи вони просто не дозволяють скористатися перевагами прямого врегулювання. Зокрема, у ДТП має бути не більше 2 авто, обидва з полісами автоцивілки, придбаними у когось з тих самих 18 прогресивних страховиків. Тобто ані у випадку з «євробляхером», що зник з місця ДТП, ані у випадку з економним водієм, який не має полісу або купив його у сумнівного страховика, такий захист не спрацює.
Варіант 2. Додатковий поліс для прямого врегулювання.
Найбільш надійні страхові компанії пропонують користуватися спеціальним полісом прямого врегулювання, на додаток до звичайної автоцивілки. Він не має таких обмежень, як безкоштовний варіант, і на 100% захистить від фінансових проблем, про які ми розповідали. Єдина умова, за якої він діє – це наявність другого учасника ДТП, винуватця аварії.
Зокрема, у програми «Автоцивілка навпаки» від УНІКА є такі зручності:
- не важливо, ким є винуватець ДТП і чи має він автоцивілку – УНІКА все одно відшкодує збитки Вашому авто до 100 000 гривень,
- якщо інший учасник має будь-який діючий поліс автоцивілки, можна скласти Європротокол, без виклику поліції. Звичайно, якщо збитки невеликі, до 50 000 гривень, і немає ніяких інших перешкод для його заповнення.
Сподіваємося, ця невеличка стаття є корисною для всіх, хто хоче дізнатися про пряме врегулювання до автоцивілки та його особливості. А якщо такий поліс потрібний Вам прямо зараз – просто залишайте заявку, і фахівці УНІКА обов’язково зв’яжуться з Вами.