UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

4 кроки для покращення пам'яті

Стресів більшає, інформаційний потік зростає, а вимоги життя щодо наших когнітивних здібностей аж ніяк не знижуються. Навіть навпаки, щоб принаймні «встояти на місці» нам потрібно весь час вчитися новому, не кажучи вже про навантаження задля розвитку. Тож наша пам’ять потребує допомоги. Сьогодні – про чотири кроки, які сприятимуть покращенню пам’яті та полегшать запам’ятовування.

4 кроки для покращення пам'яті

Крок 1: Готуємо мозок до навантаження.

Давайте згадаємо, що наш мозок – це, перш за все, складова частина організму. І для того, щоб він гарно працював, варто дотримуватись правил, які також актуальні і для загального здоров’я:

Відпочинок і сон. Сон відіграє критичну роль у процесах формування пам'яті, консолідації інформації та наступного відтворення знань та умінь. Сплячий мозок активно «перебирає» отриману інформацію, переміщуючи її з короткочасної до довготривалої пам'яті і, отже, стабілізуючи і оптимізуючи наші навички та знання.

Правильне харчування і водний баланс. Їжа та збалансоване споживання води також є життєво важливими для оптимальної роботи мозку. Омега-3 жири, антиоксиданти та вітаміни, такі як В6 та В12, підтримують здоров'я нейронів і сприяють процесам утворення нових нервових з'єднань.

Фізична активність. Регулярні фізичні вправи поліпшують кровообіг та, відповідно, забезпечують краще кисневе живлення мозку, стимулюючи розвиток нових нейронів і підтримуючи когнітивні функції на високому рівні.

Крок 2: Запалюємось мотивацією та інтересом.

Чи любите ви робити те, що вам нецікаво і неважливо? Звісно, що ні. І наш мозок – такий самий, він буде «саботувати» теми, які вас не захоплюють. І тоді всі спроби запам’ятовування викличуть лише відразу та стрес. Тож другим кроком варто визначитись із мотивацією.

Визначення особистої мети. Розуміння того, чому вам потрібно засвоїти певну інформацію або навичку, може стати потужним джерелом мотивації. Ваша особиста мета повинна бути чіткою, вимірюваною, і, найважливіше, резонансною для вас.

Вибір цікавих матеріалів для запам'ятовування. Захоплення та інтерес до матеріалу сприяє глибокому навчанню, утворенню стійких нейронних зв'язків і, як результат, покращенню пам'яті. Коли ви зацікавлені і захоплені темою, ваш мозок «вмикається», активізуючи системи, які відповідають за увагу та пам'ять, і роблячи процес навчання набагато більш ефективним та приємним.

Крок 3: Застосовуємо техніки та стратегії.

Тепер, коли в нашого мозку є і фізична готовність до роботи, і мотивація, допоможемо йому, використовуючи спеціальні техніки.

Створення зображень та карти пам’яті. Мозок чудово переробляє візуальну інформацію, тож перетворіть складну інформацію у зображення, схеми або карти. Це допоможе утворити стійкі нейронні зв’язки і полегшити подальший процес відтворення інформації.

Асоціації та «гачки» для пам’яті. З’єднання нової інформації зі вже існуючими знаннями та спогадами у мозку може допомогти створити «гачок» для пам’яті, який спрощує згадування. Спробуйте створити асоціації між новими даними та відомою вам інформацією, щоб забезпечити глибше і більш змістовне запам’ятовування.

Метод локацій. Цей метод використовує просторову пам’ять для збереження, організації та систематизації інформації. Візуалізуйте конкретне місце та «розташуйте» інформаційні блоки по «кімнатах» або «локаціях» у цьому місці. Таким чином ви можете створити просторові та візуальні асоціації, що допоможуть вам нагадати необхідну інформацію.

Методика «помідора». Назва методу пішла від кухонного таймера у формі помідора, який застосовувався творцем цієї техніки. Цей спосіб запам’ятовування є особливо ефективним для інтенсивних сесій навчання та роботи з великою кількістю інформації. Його суть полягає у максимальному зосередженні на конкретній задачі протягом короткого проміжку часу (зазвичай 25 хвилин), після чого слідує коротка перерва. Потім цикл повторюється. Цей підхід допомагає оптимізувати концентрацію та зменшити втому, що, у свою чергу, підвищує ефективність процесу запам’ятовування.

Крок 4. Підтримуємо свої знання.

Типовою помилкою багатьох людей є неврахування так званої «кривої забуття». Так, забування - це цілком нормальний процес, адже, якщо ми не підтримуємо свої знання в актуальному стані, інформація сприймається як зайва. Тож цьому варто запобігати.

Активне використання знань. Застосовуйте набуті знання в реальних ситуаціях. Це може бути діалог на іноземній мові, виконання математичних завдань або написання статей на основі раніше вивченого матеріалу.

Участь в дискусіях. Обговорюйте потрібні теми з іншими людьми. Крім корисного повторення, це допоможе виділити слабкі місця у вашому розумінні, а також додати нові перспективи у здобутті знань.

Знайомство з новими джерелами. Регулярно додавайте нові джерела інформації, щоб збагатити та оновити власні знання. Наприклад, читання нових книг, статей або відвідування семінарів. Якщо питання, яке ви вивчаєте, дискусійне, то дуже корисним буде зануритись у джерело, яке описує іншу точку зору. Це сприятиме не лише оновленню інформації, а й розвитку критичного мислення.

Самоаналіз. Використовуйте різні можливості для оцінки власних знань. Корисними будуть як тести у відкритому доступі, так і відвідування курсів та складання «іспитів». Це допоможе вам визначити, які сфери знань потребують оновлення або додаткового вивчення.

Використовуйте ці поради для підвищення власної ефективності, а наш блог на сайті УНІКА й надалі готуватиме для вас ще багато корисного.

 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Світло є: як пережити відключення електрики та допомогти енергосистемі
Я та УНІКА
27. травня 2024
Світло є: як пережити відключення електрики та допомогти енергосистемі
Через обстріли з боку агресора Україна зіткнулася з надзвичайними викликами в енергетиці. Попри зусилля з відновлення, критична інфраструктура залишається дуже вразливою. А спекотна погода з активним використанням кондиціонерів, бойлерів та іншої побутової техніки вже спричиняє перевантаження мереж. Як пережити літо з відключеннями світла та допомогти енергосистемі країни – читайте в сьогоднішньому блозі.
Втеча від стресу: як провести яскравий відпочинок з родиною
Моя подорож
10. травня 2024
Втеча від стресу: як провести яскравий відпочинок з родиною
За понад два роки великої війни ми вже звикли до щоденного стресу, переживання за рідних, тривоги за майбутнє. Але знаходити можливість для відпочинку та відновлення сил сьогодні потрібно навіть частіше, ніж у мирний час. До Дня родини, який відзначається 15 травня, ми підготували гід по організації сімейного відпочинку.
В дорогу на електриці: що врахувати, вибираючи собі двоколісний електротранспорт
Моя подорож
09. травня 2024
В дорогу на електриці: що врахувати, вибираючи собі двоколісний електротранспорт
На дорогах українських міст рік від року більшає кількість електротранспорту. І мова не лише про електромобілі, а й про менші формати: електричні скутери, велосипеди, самокати. Чому вони стають дедалі популярнішими, якого електричного друга обрати для себе та як себе убезпечити під час керування – у цьому блозі.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз