UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Як перевірити свої штрафи за порушення ПДР

З травня минулого року в нашій країні відновлено роботу камер, які встановлені на автошляхах нашої країни. Відтепер велика кількість сучасних приладів знову здійснює автофіксацію порушень правил дорожнього руху водіями. Але останні не завжди знають про наявність у них штрафів, тому що паперові повідомлення про стягнення фактично перестали надсилати, та й багато людей зараз змінили свої адреси, перебувають в інших містах і селищах України. Тому виходить так, що штраф нараховано, але водій про нього не знає. Прикро стає лише тоді, коли зростає пеня за невчасну плату і стягнення збільшується в рази.

Як перевірити свої штрафи за порушення ПДР

Ще з липня 2023 року знову дозволили блокувати банківські рахунки боржників, і людина може в один прекрасний момент залишитися без доступу до власних грошей на картці. Щоб запобігти виникненню таких ситуацій, пропонуємо вам завчасно дізнатися, як можна перевіряти наявність штрафів, і періодично це робити.

Через які сервіси можна перевірити наявність штрафу за порушення ПДР

Щоб водії могли дізнатися про те, чи не зафіксувала фотокамера їхню машину під час руху і чи не нараховано їм штраф за порушення швидкісного режиму, правил обгону чи інших ПДР, було розроблено кілька зручних онлайн-сервісів. Отже, пропонуємо вам цей перелік:

  • сервіс перевірки адміністративних правопорушень МВС України. На цьому сайті за номером транспортного засобу та за даними власника (ідентифікаційним кодом, серією і номером паспорта чи номером посвідчення водія) можна дізнатися про штрафи. На онлайн-платформі ви дізнаєтеся про те, який пункт правил ви порушили і скільки потрібно сплатити. Перевагою цього сервісу є те, що на ньому розміщують фото з камер спостереження, які можна переглянути і пересвідчитися у тому, що це була саме ваша машина. Послуга є безкоштовною;

  • мобільний додаток МВС «Штрафи ПДР». Отримати інформацію про наявність стягнення можна також за допомогою цього сервісу, який можна завантажити на Android та iOS. Тут можна перевірити, чи є попередні постанови, і налаштувати отримання інформації про нові. Також додаток пропонує доступ до записів відеофрагментів із порушеннями, надано можливість перейти на сторінку оплати;

  • застосунок «Дія». Дуже зручний і простий сервіс, яким користується велика кількість наших громадян. У ньому міститься багато інформації, потрібної громадянину України. Якщо ви користуєтеся цим додатком, то повідомлення про появу нового штрафу від Державної патрульної служби буде приходити автоматично. Отже, перевірте, що у вашій версії «Дії» на смартфоні відображається водійське посвідчення. Якщо цього немає, оновіть застосунок;

  • головний сервісний центр МВС України. На цьому ресурсі ви можете зареєструвати електронний кабінет водія. Процедуру реєстрації легко пройти за допомогою цифрового підпису, банківської ідентифікації або через MobileID для абонентів Kyivstar, Vodafone та Lifecell. Після цього в персональному кабінеті буде відкрито доступ до можливостей перевірки наявності штрафів, авто по VIN-коду тощо. Також можна отримати інформацію про свої права, записатися до електронної черги на сервісні послуги, які надає сайт МВС.

А для активних користувачів Telegram підійде офіційний Telegram-бот (https://t.me/ShtrafyPDRbot). З його допомогою можна також дізнатися усе про свої штрафи та сплатити їх.

Як дізнатись про штрафи ПДР за номером машини?

Якщо ви уважно прочитали попередній розділ, ви побачили, що на більшості сервісів якраз достатньо ввести номер авто, щоб дізнатися про нарахування штрафів за порушення ПДР. Тому алгоритм ваших дій має бути такий:

  1. Обираєте зручний для вас онлайн-сервіс із перерахованих вище.

  2. Реєструєтесь на ньому або вводите номер своєї машини.

  3. Іноді система може попросити підтвердити вашу особу за допомогою ІПН або інших даних. Це також необхідно зробити.

  4. Дізнаєтеся про наявність штрафів і переходите на сторінку оплати.

Як бачите, все просто.

Як сплатити штраф онлайн?

Тепер залишається зробити останній крок і сплатити штраф. Це можна зробити також на тих сервісах, про які ми вже з вами дізналися. Наприклад, у мобільному застосунку «Дія» достатньо зайти у розділ «Послуги» та обрати там пункт «Штрафи за порушення ПДР». Далі буде запропоновано перейти на сторінку оплати.

Також перехід на сторінку оплати штрафу легко знайти в мобільних застосунках Monobank і Приват24. Там є відповідні сторінки, де інформація оновлюється автоматично. Одразу можна здійснити оплату і отримати квитанцію.

Отже, ми бачимо, що перевірити наявність штрафу за порушення ПДР нескладно. Але нагадаємо, якщо що ви пропустили стандартний термін оплати (30 днів від дати нарахування), то сума штрафу збільшиться вдвічі. А далі до справи приєднаються органи державної виконавчої служби, і через який час буде порушено виконавче провадження. Тому слід завжди вчасно сплачувати нараховані штрафи. А ще краще – не порушувати правила.

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Абетка страхування: сервісні та автомобільні терміни
Я та УНІКА
23. листопада 2023
Абетка страхування: сервісні та автомобільні терміни
У третій частині страхового «лікбезу» розглянемо терміни, які використовуються при обслуговуванні клієнтів, а також деякі визначення, що зустрічаються у автомобільному страхуванні.
Кермуємо вночі: поради автомобілістам щодо безпеки у темну пору доби
Мій автомобіль
16. листопада 2023
Кермуємо вночі: поради автомобілістам щодо безпеки у темну пору доби
Чим ближче день зимового сонцестояння, тим швидше темнішає. А якщо до цього додати ще й вимкнення вуличного освітлення, яке може відбуватися через війну, ситуація з безпекою змінюється явно не на краще. Тому у сьогоднішньому блозі – прості та дієві поради, які дозволять водіям автівок убезпечити себе та інших.
Епідемія 21 століття: що таке діабет, чи можна зменшити ризик його настання?
Будемо здорові!
14. листопада 2023
Епідемія 21 століття: що таке діабет, чи можна зменшити ризик його настання?
14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Ця дата встановлена для того, щоб нагадувати всьому людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Тому сьогоднішній наш блог – саме про це підступне захворювання та способи знизити його ризики та важкість перебігу.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз