UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Страхування життя: навіщо потрібно і як вибрати

Life-страхування як важливий інструмент фінансового захисту. Переваги та особливості страхування життя - читайте далі, щоб дізнатися все на цю тему

Страхування життя: навіщо потрібно і як вибрати

Якщо запитати у людини, що означає страхування життя, вона, швидше за все, скаже, що це договір, який дозволяє отримати родичам якісь виплати після смерті застрахованого. І після цієї відповіді людина захоче змінити тему. Але насправді це дуже поверховий погляд на life-страхування. Сьогодні це дуже важливий інструмент фінансового захисту сім'ї, який має особливу популярність у всьому світі. Перш ніж купувати такий страховий поліс, важливо зрозуміти переваги та особливості цього виду страхування. Читайте далі, щоб дізнатися більше про це.

Навіщо потрібне страхування життя?

Головна мета подібних полісів – допомогти страхувальнику сформувати фінансову «подушку» безпеки, яка допоможе захистити у різних життєвих ситуаціях. Йдеться про накопичення певної суми на пенсію або навчання дитини, забезпечення безбідного існування своїх близьких, додаткове страхування від нещасних випадків.

Фахівці виділяють три основні переваги, які отримує людина, оформивши страхування життя:

 • довгострокову економію. Такі страхові програми допомагають створити фінансову основу для будівництва нового будинку, якісної освіти для дитини та для одруження;

 • варіант інвестування. На відміну від банківських депозитів, клієнт отримує можливість вкласти свої гроші на 15–30 років. Після закінчення дії договору буде зібрано значну суму;

 • фінансову безпеку. Життя непередбачуване і сповнене невизначеностей. Важко зменшити ймовірність такої події, як смерть. У такому разі сім'я стикається з фінансовими обмеженнями, пов'язаними з відсутністю стабільного прибутку. Страхова компанія зобов'язується виплатити близьким людям заздалегідь певну гарантовану суму. Внаслідок цього сім'я страхувальника залишається під захистом.

Програми страхування життя забезпечують значний зиск для людини, що робить їх надійним інвестиційним інструментом.

Види страхування життя

Серед пропозицій страховиків виділяються такі різновиди програм страхового захисту життя:

 • розраховані на певний час. Такий страховий поліс можна оформити терміном від 5 до 25 років. Якщо із застрахованою особою щось станеться у цей час, то спадкоємці отримають надійну фінансову допомогу — до 200 тис. євро. Ці програми є проявом максимально відповідального ставлення до близьких;

 • накопичувальні. Засновані на такому механізмі — протягом певного періоду страхувальник сплачує невеликі внески. Після закінчення терміну дії поліса накопичена сума переходить у розпорядження застрахованої особи або іншої, зазначеної у договорі;

 • ризикові. Суть таких програм — захистити своїх клієнтів від непередбачених ситуацій, які можуть спричинити втрату працездатності, інвалідності. Компенсаційні виплати страхових компаній, навіть після отримання серйозних травм, допомагають зберегти гідний фінансовий рівень;

 • комплексні програми. Вони включають кілька видів. Наприклад, людина оформляє поліс накопичувального страхування та доповнює покриттям, на підставі якого буде нараховано компенсацію, якщо з нею станеться нещасний випадок.

Вибір однієї або кількох програм дозволяє надійно захистити страхувальника та його сім'ю від усіх фінансових потрясінь.

Як вибрати програму страхування життя?

Щоб розібратися з тим, який страховий пакет найбільше підійде, спробуйте відповісти на чотири основні питання:

 • на який термін потрібно оформити страховий поліс. Мінімальний період, який пропонують компанії для таких програм, — один рік із можливістю продовження терміну дії договору. Але більшість пакетів розрахована на триваліший період — 5, 10, 15, 25 або навіть 30 років. Отже, застрахувавшись у молодому віці, людина може бути впевнена, що вона забезпечує собі та своїй сім'ї надійну фінансову підтримку до пенсії;

 • чи планується накопичення коштів з будь-якою метою, наприклад, для фінансового захисту дітей, освіти, придбання нерухомості або отримання інвестиційного доходу;

 • чи можливі часткові страхові виплати до закінчення дії договору. У деяких пакетах передбачено такі варіанти; 

 • який розмір страхового покриття життя підходить для вашої родини. Це теж важливий фактор. За різними програмами гарантована сума може становити від 100 до 500 тис. євро.

Крім того, існують різні варіанти внесення платежів — щомісяця, щокварталу, раз на рік або одноразово. Цей параметр також враховують під час виборів програми страхування життя.

На що звернути увагу, вибираючи страхову компанію

Інвестиції у майбутнє лише тоді будуть надійними, коли поліс придбаний у серйозній страховій компанії. Щоб оцінити, наскільки організація міцно стоїть на ногах і чи можна скористатися її пропозиціями, варто звернути увагу на такі нюанси:

 • чи СК має відповідні ліцензії (окремо на кожен вид);

 • який досвід роботи на страховому ринку;

 • дотримання нормативних показників платоспроможності;

 • які відгуки клієнтів.

Велике значення має тарифна політика підприємства. Тут варто бути особливо уважними, тому що є спокуса зосередитись виключно на витратах. Важливо співвіднести можливості договору з розміром страхового платежу. 

Мабуть, найголовнішим параметром вибору є професійна оцінка діяльності компанії. Високе місце у рейтингах, які складають фахівці, підтверджує фінансову надійність організації та її стабільність. Тільки такі страхові компанії можуть забезпечити гарантії грошових виплат у майбутньому в повному обсязі.

Що врахувати під час оформлення страхування життя?

Перед підписанням договору страхування життя слід вивчити уважно його текст та звернути увагу на такі пункти:

 • який термін дії договору вказано;

 • які критичні ситуації включені до переліку ризиків (для додаткового страхування від нещасних випадків);

 • який механізм виплати компенсації спадкоємцям;

 • чи передбачені штрафні санкції, якщо буде ухвалено рішення перервати договір.

За необхідності ці та інші подібні питання варто поставити менеджеру компанії.

Далі, щоб забезпечити ефективність поліса страхування життя протягом усього терміну його дії, страхувальнику необхідно вчинити деякі дії:

 • перевірте всі документи щодо технічних помилок. Наприклад, якщо буде змінено хоч одну букву в написанні прізвища страхувальника, можуть виникнути проблеми з нарахуванням виплат;

 • повідомте свого чоловіка, дітей або інших зацікавлених членів сім'ї, що ви оформили договір і що вони є бенефіціарами. Якщо вони не знають про існування такої страховки, вони не зможуть претендувати на компенсацію, яку ви передбачили. Головна ідея таких видів страхування полягає в тому, щоб гарантувати, що у разі смерті власника поліса правонаступники можуть звернутися до компанії для отримання виплати; 

 • зберігайте документи у надійному місці. Переконайтеся, що спадкоємці завжди матимуть доступ до них;

 • уточніть алгоритм подання заяви про страховий випадок та передайте цю інформацію членам своєї сім'ї;

 • згодом можуть відбутися зміни у складі сім'ї, дізнайтеся відразу, чи можна внести зміни до умов договору і як це робиться.

Якщо будь-які з цих пунктів здаються вам дуже складними, пам'ятайте, що фахівці, які працюють у страхових компаніях, завжди зможуть оцінити вашу ситуацію і порекомендувати той вид страховки, який підійде саме вам. Головне — будь-яка програма страхування життя краща, ніж її відсутність.

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Історії волонтерів УНІКА. Анна Заменська: поштарка, пекар та берегиня Василькова
Я та УНІКА
03. липня 2022
Історії волонтерів УНІКА. Анна Заменська: поштарка, пекар та берегиня Василькова
Ми продовжуємо захоплено спілкуватися з нашими волонтерами. Сьогодні розмовляємо з Анною Заменською, яка понад 15 років працює в УНІКА керівником відділу документообігу. Після 24 лютого пані Анні довелося суттєво розширити свої «скіли» – адже з перших днів війни вона віддано залишається у місті Василькові Київської області, яке понад місяць перебувало під інтенсивними обстрілами.
Усі наші стани зараз – нормальні! Поради психолога для співробітників УНІКА і не тільки
Я та УНІКА
01. липня 2022
Усі наші стани зараз – нормальні! Поради психолога для співробітників УНІКА і не тільки
Сьогодні у блозі – поради від Алли Шуть, практикуючої психологині, яка надає допомогу співробітникам УНІКА в межах Сервісу психологічної підтримки від Wellbeing Company. Спілкуємося про те, для чого і кому потрібен психолог, чому зараз його підтримка ще важливіша, ніж у мирні часи, та як дати собі раду, коли такого експерта немає поруч. Нам було цікаво та корисно – сподіваємося, вам буде також.
Заради здоров'я. Як УНІКА та її партнери – медичні провайдери справляються із викликами воєнного часу
Будемо здорові!
28. червня 2022
Заради здоров'я. Як УНІКА та її партнери – медичні провайдери справляються із викликами воєнного часу
У цьому випуску блогу ми розповідаємо про один із ключових напрямків нашої роботи – медичне страхування. Як війна змінила процеси обслуговування? Чи можуть клієнти УНІКА, як і раніше, використовувати якісний медичний сервіс? Як бути тим, хто має медичне страхування від УНІКА, але опинився за кордоном?

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз