Осінні хвороби. Попереджений - значить озброєний

Грип
Найнеприємніша осіння хвороба. Добре, що сучасна медицина може запропонувати нам заздалегідь щеплення від цієї вірусної інфекції.

 

Цистит
Переохолодження часто призводить до неприємних запалень. Запалення слизової оболонки сечового міхура частіше характерно для жінок і проявляється прискореним болючим сечовипусканням. Щоб уберегтися від такого захворювання, варто завжди одягатися відповідно до погоди, залишивши модні короткі спідниці на теплу пору року.

 

Осінні хвороби серця
Під час сірих дощових днів страждає не лише душа, а й серце. І зовсім не у переносному сенсі. Восени може загостритися ішемічна хвороба серця, виникнути перепади тиску, а також напади стенокардії. Зазвичай такі симптоми супутні різким змінам температури. Людям, схильним до подібних захворювань в міжсезоння, необхідно щодня гуляти на свіжому повітрі, а також приймати відповідні вітаміни для зміцнення судин.

 

Виразкова хвороба
З першими вересневими днями можна часто-густо спостерігати загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Причиною цього може бути перехід на новий режим дня, неправильне харчування, авітаміноз, ендокринні порушення, депресивний стан після відпусток і канікул. Щоб запобігти цим загостренням, необхідно дотримуватися дієти та більше пити мінеральну воду без газу.

 

Осінні шкірні хвороби
На жаль, шкірні хвороби під час холодів — зовсім не рідкість. Збудниками цих неприємностей є різні види патогенних мікроорганізмів: віруси, гриби. Причинами розвитку дерматиту зазвичай є переохолодження і застуда на тлі загального ослаблення імунітету, притаманного для осені. Щоб уникнути можливих шкірних хвороб, намагайтеся дотримуватися дієти, правильного режиму сну і відпочинку, уникати стресових ситуацій. Важко? Але варто спробувати.

 

Сезонний гіпотиреоз
В осінній період зменшується продукування гормонів щитоподібною залозою. Якщо ви помітили в себе хронічну втому, необґрунтовану зміну настрою, збільшення ваги, відчуття постійного ознобу, біль у м'язах та біль у суглобах, то, можливо, це гіпертиреоз. За появи проблем із щитоподібною залозою необхідно негайно звернутися до ендокринолога, а для профілактики є набагато приємніша порада: їсти більше морепродуктів і вживати в їжу йодовану сіль.

 

Осінні хвороби нервової системи.
Восени дуже часто спостерігається виникнення депресії. Причин для цього немало: скорочення світлового дня, нестача ультрафіолету і вітаміну D, а також осіння сірість. Це все, безумовно, погіршує настрій. Саме тому в осінній період фіксується зростання неврозів, психозів, що супроводжуються безсонням, тривогою і дратівливістю. Впоратися із депресією допомагає самонавіювання, приймання седативних препаратів, відвідування солярію, а також цікаве хобі.

Ми щиро сподіваємось, що вам вдасться уникнути усіх цих неприємних хвороб, але радимо заздалегідь піклуватися про медичну страховку, яка зробить можливе лікування суттєво простішим.