UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Готуємо організм до осені!

За останніми літніми днями будемо сумувати не лише ми, а й наш організм. Насправді, зміни сезонів, перепади температур (нехай спочатку лише вночі) — це для нього неабиякий стрес. Здається, найкращим рішенням було б загорнутися в пухнасту ковдру і маленькими ковтками пити гарячий чай, насолоджуючись домашнім затишком, муркотінням кота й улюбленим фільмом. На вулицю виходити за особливої потреби не варто, особливо якщо за вікном дощ і неприємний вітер.

Готуємо організм до осені!

Не дуже хороша перспектива, бо активне робоче і соціальне життя ніхто не скасовував. Щоб зібрати себе до купи, бути бадьорим і здоровим, до холодних днів краще підготуватись заздалегідь.

1.

Варто вже починати змінювати власний режим, щоб скорочення світлового дня не стало окремим стресом. Лягайте раніше, щоб добре висипатися. Це збереже вашому організмові бадьорість і енергію протягом дня. Перед сном випивайте склянку гарячого молока або запашний трав'яний чай, вимикайте телевізор і відкладайте усі гаджети: після цього ви заснете швидше і в гарному настрої!

2.

Не кидайте заняття спортом, навіть якщо вас більше не цікавить збереження відпускної фігури і хочеться їсти більше тістечок. Навіть якщо восени вам зовсім не хочеться рухатися, усе ж намагайтеся вести активний спосіб життя, наскільки це можливо. І для цього зовсім не обов'язково бігати марафонські дистанції або працювати до знемоги в тренажерному залі. Робіть вранці легку гімнастику, займайтеся йогою, танцюйте і робіть неспішні прогулянки — і ви відразу ж відчуєте, що сили на буденні справи нікуди не зникають.

3.

Вчасно перейдіть на теплий одяг і зимову ковдру. Заперечення настання холодів призводить до перших осінніх застуд. Іноді темні пальта і кошлаті светри можуть призвести до депресії. Порадуйте себе яскравою хустиною і кумедним капелюхом. Осінь — це не привід сумувати.

4.

Відведіть нарешті час для того, щоб створити ідеальний затишок у вашій домівці. Осінь наче створена для теплого світла свічок, в'язаних пледів, букетів з жовтого листя. Довгі темні вечори так приємно провести з друзями, граючи в настільні ігри та смакуючи запашні теплі напої. Звикніть до думки, що осінь — це прекрасно.

5.

Складіть плани. Будь-який час, наповнений цікавими справами — то гарний час. Не лише літо створене для планування відпусток, поїздок, нових знайомств і звершень. Усе це можна робити й восени. Запишіться на курси, подолайте нарешті стопку припалих пилом біля ліжка книг, відвідайте найближчі старовинні замки та музеї.

6.

Не забувайте про вітамінну підтримку вашого організму. Живильні речовини, вітаміни, мінерали та мікроелементи восени надходять в клітини з перебоями, обмін речовин сповільнюється, і ми частіше відчуваємо втому, млявість і зниження працездатності. У цей період лікарі радять приймати якісні вітамінні комплекси для зміцнення імунітету. Але цього недостатньо. Ретельне продумайте свій раціон: не забувайте їсти овочі та фрукти у достатній кількості, пророщуйте зерна на підвіконні та додавайте їх у їжу. Налягайте на морепродукти та м'ясні субпродукти.

7.

Природа достатньо потурбувалась про збереження вашого здоров'я. Восени легко включити до свого раціону корисні напої з шипшини, барбарису, обліпихи. Не забувайте про зігрівальний ефект меду та імбиру. Запарюйте їх у чай після довгих холодних прогулянок. Це не тільки корисно, а ще й дуже смачно.

8.

Не забудьте зробити відповідні щеплення від грипу. Сучасна медицина дозволяє нам звести до мінімуму можливість захворіти на це неприємне захворювання, і кожен рік в поліклініках з'являються відповідні вакцини. Не нехтуйте ними.

9.

Не соромтеся звернутися до спеціалістів, якщо осіння депресія усе ж захопила вас. Це не дивно: довжина світлового дня стрімко зменшується, що погано впливає на настрій і загальний стан організму. Також позначаються різкі перепади тиску, зниження температури повітря, зміна клімату... Не кожен може впоратись з усім цим самостійно, деякі падають духом. Якщо у вас часто буває погане самопочуття і настрій псується від будь-якої проблеми, спробуйте звернутися за допомогою до психотерапевта. Іноді вистачає і кількох консультацій, щоб відновити душевну рівновагу.

І головне — розслабтеся. Осінь і зима — це зовсім не страшно. У кожній порі року є своя невимовна краса.

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Будемо здорові!
22. вересня 2023
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Велика війна триває вже більше, ніж півтора року, і це не може не відбиватися на психологічному стані українців. Які упередження заважають нам вчасно звертатися за допомогою і чому все ж таки важливо це робити? Про це сьогодні розмовляємо зі Світланою Підлипською, експерткою Wellbeing Company.
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Мій автомобіль
20. вересня 2023
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Осінь – відповідальна пора, коли наше життя стає більш динамічним. Щоб здійсненню планів не завадили прикрі несподіванки, варто подбати про безпеку, зокрема і фінансову. Огляд важливих страховок осені почнемо з потреб власників автомобілів. Їм важливо не лише застрахувати авто, а й захистити свою цивільну відповідальність за кермом.
Додаткові заняття для дитини: як обрати та розрахувати бюджет?
Я та УНІКА
14. вересня 2023
Додаткові заняття для дитини: як обрати та розрахувати бюджет?
Вересень – це не лише початок шкільних уроків, а й вибір закладу для позашкільної активності: спорту, хобі, мистецтва або музики. Та майже всі додаткові заняття дитини потребують витрат, і це не лише сама оплата за навчання. Як розрахувати бюджет на позашкільні «гуртки» і не зіткнутися ані з розчаруванням дитини, ані з фінансовим перевантаженням?

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз