UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Навчіть свою дитину вчитись

Початок навчального року в деяких родинах — це початок дуже нервового періоду. Один з найбільш частих батьківських запитів: «Дитина не хоче вчитися, що робити?». Але для того, щоб хотіти вчитися, вчитися треба як мінімум вміти.

Навчіть свою дитину вчитись

Спочатку треба розібратись: ви хочете, щоб дитина приносила в щоденнику гарні відмітки чи просто вміла працювати з отриманою в школі інформацією? Чи не стають очікування батьків справжнім стресом для їхніх дітей?

Не варто очікувати, що дитина самостійно опанує навички ефективного сприйняття знань. Їй потрібно буде допомогти.
Поки маленька людина вчиться в 1-2 класі, вона ще не дуже зібрана й організована. Тому вона потребує контролю з вашого боку, тобто їй треба елементарно навчити вчитися, показати, як це робиться.

Спробуйте підійти до цього питання систематично і поетапно.

1.

Спочатку спробуйте зацікавити дитину (цим не часто переймаються вчителі). Покажіть їй, як працювати з тим чи тим матеріалом. Перш ніж очікувати від дитини засвоєння матеріалу, необхідно показати, як це робити. Тільки після цього у неї з'являється інтерес. Як тільки у дитини почне знаходитись рішення тієї чи іншої задачі — з'явиться бажання продовжувати. До цього вона може говорити: «Мені це не цікаво», «У мене не виходить», «Я це не хочу робити». Не варто одразу приймати ці слова буквально. Просто їй потрібна допомога. Якщо ви не відчуваєте, що зможете самі все пояснити дитині, то зовсім не зайвим буде найняти репетитора, щоб він допоміг опанувати незрозумілий матеріал.

2.

Запам'ятайте, що пояснити дитині один раз метод розв'язування тієї чи тієї задачі недостатньо. Треба закріпити знання неодноразовим повторенням. Не кидайте справу на середині дороги.

3.

Коли ви помітите, що дитина вже легко опановує ті чи ті завдання, дайте їй простір для самостійності. Дозвольте шукати відповіді самостійно, лише заохочуючи школяра.

4.

Розробіть чіткий алгоритм виконання домашніх завдань. Можливо, спочатку треба прочитати той чи той параграф у підручнику чи освіжити пам'ять завдяки записам у щоденнику.

5.

Працювати за чіткими сформульованими правилами нецікаво. Покажіть дитині, що можна дати волю фантазії. Знаючи алгоритм дій і відпрацювавши його до автоматизму, дитина вже може додавати свою частку креативності у виконання завдання. Так вона буде ще більше пишатись власними здобутками.

Паралельно намагайтесь перетворити навчання у захопливу гру. Покращити почерк, тому що цього хоче вчителька, — нудно. А навчитись писати розбірливо, щоб у Новий рік Дід Мороз міг розібрати його листа, — цікава справа.

Спробуйте мінятись ролями. Усі вчителі знають: якщо хочеш краще опанувати той чи той предмет — прочитай з нього лекцію. Перетворіть на день свою дитину в учителя: посадіть перед ним всіх ляльок чи навіть сідайте самі й починайте грати «в школу». Можна підіграти «вчителеві»: «Ой, як же важко писати ці букви! Ніяк у мене не виходить!». Або спеціально робіть якісь помилки. Зазвичай дітям дуже цікаво побачити себе з боку. Цей прийом знімає напругу, дозволяє в безпечному режимі проговорити й усвідомити труднощі навчання.

У будь-якому випадку важливо не забувати хвалити дитину. Важливе правило тут: робіть свої коментарі для дитини чіткими та конкретними. Не просто «Ти молодець!» або «Відмінно!», а «Як я рада, що ти все зумів доробити, що ти опанував цю задачу».

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Абетка страхування: сервісні та автомобільні терміни
Я та УНІКА
23. листопада 2023
Абетка страхування: сервісні та автомобільні терміни
У третій частині страхового «лікбезу» розглянемо терміни, які використовуються при обслуговуванні клієнтів, а також деякі визначення, що зустрічаються у автомобільному страхуванні.
Кермуємо вночі: поради автомобілістам щодо безпеки у темну пору доби
Мій автомобіль
16. листопада 2023
Кермуємо вночі: поради автомобілістам щодо безпеки у темну пору доби
Чим ближче день зимового сонцестояння, тим швидше темнішає. А якщо до цього додати ще й вимкнення вуличного освітлення, яке може відбуватися через війну, ситуація з безпекою змінюється явно не на краще. Тому у сьогоднішньому блозі – прості та дієві поради, які дозволять водіям автівок убезпечити себе та інших.
Епідемія 21 століття: що таке діабет, чи можна зменшити ризик його настання?
Будемо здорові!
14. листопада 2023
Епідемія 21 століття: що таке діабет, чи можна зменшити ризик його настання?
14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Ця дата встановлена для того, щоб нагадувати всьому людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Тому сьогоднішній наш блог – саме про це підступне захворювання та способи знизити його ризики та важкість перебігу.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз