UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Моя домівка

Не здатися натиску стихії: як зменшити втрати у разі природних катаклізмів

14 жовтня відзначається міжнародний день боротьби зі стихійними лихами. Намагаючись знизити загрозу ризику природних катаклізмів, ООН присвятила цій проблемі ціле десятиліття – з 1990 по 1999 роки. Але, на жаль, в наші дні кліматичні зміни ще сильніше впливають на життя людей, викликаючи руйнівні події по всьому світу.

Не здатися натиску стихії: як зменшити втрати у разі природних катаклізмів

У цьому випуску блогу ми поговоримо про стихійні лиха. За даними Світового банку природні катастрофи – такі, як повені, циклони і землетруси – щорічно завдають збитків на 520 млрд доларів США.

На щастя, згідно з індексом уразливості країн перед кліматичними змінами і стихійними лихами Notre Dame Global Adaptation Initiative, Україна вважається відносно безпечним місцем планети. Однак, руйнівні явища природи іноді трапляються й у нас. Розповімо, що робити, щоб уберегтися себе від трьох подій.

Землетруси

Сейсмічно активних областей в Україні немає, а найближча з них знаходиться в зоні Вранча в Румунії. Поштовхи силою до 3 балів, які у нас іноді трапляються, зазвичай проходять майже непомітно і з мінімальною шкодою, але про всяк випадок нагадаємо, як слід діяти  при землетрусі.

При перших підземних поштовхах потрібно встигнути швидко вибігти з будівлі. Зазвичай на це є менше хвилини, тому шанс покинути житло є у тих, хто живе у власному будинку або на першому поверсі. Користуватися ліфтом під час землетрусу категорично не можна. Якщо ж момент втрачено і ви залишилися в будівлі, важливо зменшити ризик бути приваленим уламками. Перечікуйте пік стихії, стоячи в дверному отворі несучої стіни або біля опорних колон – ці конструкції найбільш міцні.

Якщо струси вщухлі, постарайтеся вибігти на вулицю, але врахуйте, що можуть виникнути нові – афтершоки (за кілька хвилин, годин або навіть діб), і вони іноді бувають сильнішими ніж перші поштовхи.

Перечікувати землетрус краще на відкритій місцевості подалі від будь-яких будівель і споруд. Якщо вони почнуть руйнуватися, небезпечними стануть каміння, скло, падаюча освітлювальна арматура, вивіски. А ще землетруси супроводжуються пожежами через витік газу або замикання електричних проводів. Тому тримайтеся подалі від газових труб і електроопор.

Удари блискавки

Небесна електрика в місті не так небезпечна, оскільки багато будинків оснащені громовідводами, але на відкритій місцевості удар блискавки часто може привести до трагічних наслідків.

Якщо дощ з грозою застав вас в дорозі, не ховайтеся від нього під поодинокими деревами або, наприклад, в автомобілі на вершині пагорба. Перечікуйте негоду в низині, оскільки об'єкти на узвишші можуть «притягнути» блискавку.

У приміщеннях ви захищені від блискавки набагато краще, ніж просто неба. Але все ж закрийте вікна, вимкніть електроприлади, і не користуйтеся телефоном. Також врахуйте, що при сильній грозі можуть бути перебої з електрикою, мобільним зв'язком та інтернетом.

Урагани, бурі, смерчі

Потужні пориви вітру швидкістю понад 25 м/с можуть бути не менш руйнівними, ніж землетруси. На щастя, зазвичай синоптики повідомляють про небезпеку заздалегідь. Отримавши штормове попередження, потрібно щільно закрити двері і вікна, вимкнути газ і електрику. З балконів і лоджій слід прибрати речі, які при падінні можуть травмувати людей.

Під час шторму не підходьте до вікон, які можуть розбитися від падіння дерева. Якщо стихія застала вас на вулиці, постарайтеся сховатися в найближчому будинку.

Часто при поривах штормового вітру рвуться дроти лінії електропередач, так що краще підготуватися до відсутності енергії. Іноді бувають перебої і з водою. Падіння дерев або електроопор на дороги може ненадовго ускладнити підвезення продуктів або ліків, майте це на увазі.

Будьте готові до того, що в сильну бурю можуть надовго зникнути мобільна мережа та інтернет, а для зв'язку з близькими вам доведеться запастися терпінням або шукати альтернативні способи комунікації.

Що робити, щоб звести втрати від стихії до мінімуму?

  1.  Заздалегідь продумайте свої дії в разі стихійних лих. Обговоріть їх з сім'єю, розподіліть завдання і ролі, якщо знадобиться евакуація. В якості гри з дітьми спробуйте на швидкість збирати найважливіші речі.
  2. Завжди майте під рукою «тривожну валізку» з документами, необхідними ліками, грошима, на випадок якщо доведеться швидко покинути будинок.
  3. Подбайте, щоб у разі лиха у вас були під рукою заряджені повербанк і смартфон з достатньою сумою на рахунку, а також зручний список телефонів рятувальних служб.
  4. Тренуйте самоконтроль і витримку. Наприклад, навчиться не реагувати на звичайний побутовий стрес миттєво. Візьміть за звичку перш, ніж відповідати, порахувати до десяти або зробити пару глибоких вдихів.
  1. Застрахуйте ваше житло в надійної компанії. Договір страхування квартири можна оформити онлайн на сайті УНІКА: https://uniqa.ua/private/home/kvartira. Тоді в разі стихійного лиха не доведеться хвилюватися про пошкоджений майно – збитки відшкодовуватиме страхова компанія.

Бажаємо вам, щоб природні катаклізми завжди обходили ваш будинок стороною!

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Виплата без стресу: як працює врегулювання страхових подій в UNIQA
Мій автомобіль
22. лютого 2024
Виплата без стресу: як працює врегулювання страхових подій в UNIQA
Страхова подія – завжди не лише стрес для клієнта, а й тест на якість обслуговування для страхової компанії. Про розвиток сервісу та про те, яких помилок слід уникати власникам полісу ОСЦПВ чи КАСКО, розповідає Ольга Зурабішвілі, директор Дирекції підтримки клієнтів з майнового страхування UNIQA.
Чому важливе критичне мислення під час війни та як його розвинути? Частина 1.
Я та УНІКА
19. лютого 2024
Чому важливе критичне мислення під час війни та як його розвинути? Частина 1.
У воєнні часи майже кожен стикається з емоційним перевантаженням. І часто таке перевантаження викликано надмірною кількістю інформації, яку ми споживаємо. Чи допоможе критичне мислення знизити «інформаційний стрес» та як навчитися ним користуватися? Про це розмовляємо з експерткою Wellbeing Company Іриною Спаською.
Не просто оцінка: як та для чого контролюється якість обслуговування в UNIQA
Я та УНІКА
12. лютого 2024
Не просто оцінка: як та для чого контролюється якість обслуговування в UNIQA
Постійна робота з клієнтським досвідом – важлива складова розвитку компанії. Як надходить зворотний зв’язок від клієнтів та для чого він використовується? Про це говоримо із Ларисою Зелінською, начальником Департаменту клієнтського досвіду та сервісів UNIQA, та Антоном Добровольським, Директором Дирекції підтримки клієнтів з особового страхування UNIQA.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз