Кожен турист ставить перед собою питання: «А чи варто вкладати кошти у страховий поліс, адже зі мною нічого поганого за кордоном не відбувається».
Але
Екстрена медична допомога у Європі коштує набагато дорожче ніж в нашій країні, а у туристів може забракнути власних грошей для сплати послуг лікарів. Тому страховка є обов’язковим документом для виїзду за межі рідної країни, її часто вимагають під час перетину кордону.
Чи насправді туристичний поліс настільки дорогий?
Всього 1 euro на день ви сплачуєте за страховий поліс, а у разі страхового випадку можете розраховувати на покриття у 30000 євро. Це стандартний варіант.
Якщо ви фанат гірськолижних курортів, дайвінгу, іншого екстремального спорту або активного відпочинку, що збільшує вірогідність отримання травми, то поліс коштуватиме у кілька разів дорожче. Але, увага! Якщо ви вирішили зекономити, наприклад, купили дешевий поліс та не повідомили про свої наміри, у разі травмування доведеться сплачувати лікування з власної кишені.
У будь-якому разі покупка поліса обійдеться туристу набагато дешевше ніж лікування у медичних закладах Європи.
На які послуги можна розраховувати при оформленні стандартного поліса?
- Невідкладна медична допомога: огляд медпрацівника, аналізи, процедури та маніпуляції, хірургічне втручання;
- Виклик швидкої допомоги;
- Перевезення до медичного закладу;
- Екстрена допомога стоматолога;
- Компенсація вартості лікувальних препаратів;
- Евакуація хворого до своєї країни;
- Репатріація останків загиблого.
Окрім того, у залежності від пакета послуг, у поліс може входити юридична та адміністративна допомога, страхування від крадіжки чи втрати багажу, документів, допомога та покриття витрат у разі виникнення дорожньої пригоди при подорожуванні власним автотранспортом тощо.
Що не покриває більшість страхових полісів?
- Отримані травми або настання смерті під дією алкоголю та наркотиків;
- Травмування під час військових конфліктів або терактів;
- Якщо причиною травми або летального висліду став невиправданий ризик;
- Невідповідність полісу меті візиту, наприклад туристична страховка та отримана травма під час праці на виробництві або заняття бізнесом;
- Придбання вітамінів, БАДів тощо та медичних товарів;
- Інші, крім невідкладної допомоги, види стоматології: протезування, лікування, послуги ортодонта;
- Пластичні втручання;
- Косметичні послуги.
Як правильно вибирати поліс?
Не обов’язково відразу купувати дорогий поліс. Якщо вас очікує спокійний відпочинок з родиною на курорті, обирайте мінімальне страхування. Якщо ви підкорюєте гірські вершини – варто додати відповідну опцію у свій поліс. Краще застрахувати коштовну річ від крадіжки, яку берете з собою у подорож.
Потрібно зрозуміти, що страховий поліс – це не просто необхідний папірець, а дійсно потреба, що вбереже від зайвих витрат.
Для отримання полісу необхідно визначитися:
- З пакетом послуг;
- Сумою компенсації;
- Терміном дії полісу.
Наприклад, якщо ви часто подорожуєте, то не є доцільним оформлювати поліс кожного разу, а придбати відразу на тривалий термін, наприклад 90 днів чи відразу на рік.
Ви захворіли за кордоном. Що робити?
Зателефонувати за номером служби підтримки, що вказана у полісі та дотримуватися інструкцій, що надасть assistance-компанія.
Запам’ятайте, що у випадку внесення оплати за медичне обслуговування самостійно, для компенсаційних виплат знадобиться зібрати та зберігати видані вам іноземною стороною документи: результати огляду, чеки, довідки тощо.
Приємних та безпечних відпусток!