UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

ДТП за кордоном: як діяти, коли є КАСКО?

ДТП – страшний сон більшості автовласників. Навіть якщо мова про незначну аварію без важких наслідків, пережити цей момент дуже складно: витрачаються і нерви, і гроші. Особливо складно, якщо ДТП сталася не в Україні, а за кордоном. Що робити, якщо Ви стали учасником дорожньої пригоди в чужій країні? Радять експерти УНІКА.

ДТП за кордоном: як діяти, коли є КАСКО?

Перш за все, зберігати спокій – наскільки це можливо. Пам’ятайте: якщо всі залишилися живі і здорові, то все інше вже не проблема, а просто витрати. А от скільки їх буде? І як звести їх до мінімуму? Усе залежить від того, з яким саме страховим захистом Ви вирушили за кордон.

Варіант 1. Якщо у Вас є лише Зелена картка.

У будь-якому разі, Ваша відповідальність вже захищена. Тобто якщо Ви є винуватцем ДТП, збитки потерпілим будуть відшкодовані за рахунок Вашої страхової компанії. Проте, ремонт свого авто доведеться оплачувати з власної кишені.
Якщо винуватцем є іноземний громадянин, є шанс отримати кошти на ремонт. Доведеться діяти так само, як і в Україні – звертатися у страхову компанію винуватця. Краще зробити це протягом 1-3 днів з дня аварії. Для додаткових гарантій можна звернутися у моторне бюро тієї країни, де сталася ДТП.

Варіант 2. Якщо у Вас є КАСКО, що діє утому числі і за кордоном.

До речі, а чи діє Ваше КАСКО за кордоном? Якщо Ви страхуєтесь в УНІКА, то відповідь однозначна – «Так!» І у цій ситуації взагалі не варто нервувати! Незалежно від того, хто винен у ДТП, Ваш автомобіль має повний захист на випадок дорожніх неприємностей. Головне – правильно скористатися ним і виконати усі необхідні дії після аварії. Що ж потрібно зробити?

1

Зателефонуйте у свою страхову компанію. Повідомте про те, що сталося, та дійте, враховуючи поради фахівця страхового контакт-центру. З підтримкою страхової компанії оформлення ДТП зазвичай проходить спокійно і без помилок.

2

Викликайте поліцію. Якщо Ви подорожуєте в ЄС, то варто знати, що тут діє єдиний номер 112, у тому числі для виклику дорожньої поліції у будь-якій з країн. 

Важливо: якщо в аварії немає потерпілих, Вам можуть запропонувати не викликати поліцію, а заповнити Європротокол — бланк, що дозволяє спростити оформлення ДТП. Ми радимо користуватися ним в Україні, але не варто робити цього за кордоном. Через стрес та незрозумілість мови можна припуститися помилок.

 

3

Зробіть усе можливе, щоб ситуація на місці ДТП не змінилась. По можливості, зафіксуйте всі обставини події. Наприклад, можна просто зробити фото та коротке відео на свій телефон. Сфотографуйте важливі деталі: номери авто, що є учасниками аварії, та їх пошкодження. Запишіть контакти свідків та попросіть їх дочекатися поліцію разом з Вами.

4

Уточніть страхову інформацію про інших учасників ДТП. Вам потрібні прізвище та ім’я кожного водія, серія і номер його страхового полісу, назва страхової компанії. Краще зробити фото цих документів.

5

Надайте свої дані. Звичайно, інші водії також мають право запитати дані про Ваш поліс. Нагадуємо: їх цікавитиме поліс Зеленої картки, а не КАСКО!

Важливо: ні в якому разі не віддавайте оригінали своїх полісів КАСКО та Зеленої картки іншим учасникам ДТП! Дозвольте їм зробити фото, а краще – майте з собою 3-4 копії полісу Зеленої картки до того, як вирушити у подорож.

 

6

Дотримуйтесь вказівок поліції. Після прибуття поліції виконуйте усі їх вимоги і надайте необхідні документи. Зазвичай на форумах та в інших блогах водіям радять нічого не підписувати, якщо немає впевненості, що правильно зрозуміли документ.

Важливо: якщо підписати документи вимагає поліція – доведеться це зробити. Але потрібно обов’язково зазначити, що ви не розумієте мову, якою складений документ. Так і пишіть: «Мову документу не розумію».

 

7

Попросіть копію протоколу про ДТП. Зазвичай з цим проханням проблем не виникає. Також ми радимо уточнити інформацію щодо самих поліцейських: ім’я та прізвище, звання та посаду, номер підрозділу чи патруля, який приїздив на виклик.


А що ж далі? А далі – все просто: ремонтом Вашої машини займатиметься страхова компанія. Наприклад, для клієнтів УНІКА існують 2 варіанти допомоги:

  • ремонт авто прямо на місці. Ми маємо офіси у 18 країнах Європи і можемо організувати допомогу за їх участі, 
  • доставка авто додому з подальшим ремонтом. Цей варіант ми пропонуємо, коли маємо більше можливостей якісного ремонту в Україні, аніж в країні, де сталася ДТП.

І ще одна приємна новина: за страховою статистикою, аварії за участі українських авто трапляються за кордоном доволі рідко. Чи то на неї впливають гарні європейські дороги, чи то наші водії в гостях поводяться чемно і дотримуються усіх правил дорожнього руху. Як би не було, тепер Ви знаєте, як працює страховий захист водіїв за кордоном, і як діяти у випадку дорожніх пригод. А експерти УНІКА, як завжди, раді відповісти на усі Ваші запитання: залишайте заявку на сторінці КАСКО  на нашому сайті.

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Будемо здорові!
22. вересня 2023
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Велика війна триває вже більше, ніж півтора року, і це не може не відбиватися на психологічному стані українців. Які упередження заважають нам вчасно звертатися за допомогою і чому все ж таки важливо це робити? Про це сьогодні розмовляємо зі Світланою Підлипською, експерткою Wellbeing Company.
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Мій автомобіль
20. вересня 2023
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Осінь – відповідальна пора, коли наше життя стає більш динамічним. Щоб здійсненню планів не завадили прикрі несподіванки, варто подбати про безпеку, зокрема і фінансову. Огляд важливих страховок осені почнемо з потреб власників автомобілів. Їм важливо не лише застрахувати авто, а й захистити свою цивільну відповідальність за кермом.
Додаткові заняття для дитини: як обрати та розрахувати бюджет?
Я та УНІКА
14. вересня 2023
Додаткові заняття для дитини: як обрати та розрахувати бюджет?
Вересень – це не лише початок шкільних уроків, а й вибір закладу для позашкільної активності: спорту, хобі, мистецтва або музики. Та майже всі додаткові заняття дитини потребують витрат, і це не лише сама оплата за навчання. Як розрахувати бюджет на позашкільні «гуртки» і не зіткнутися ані з розчаруванням дитини, ані з фінансовим перевантаженням?

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз