UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Без нервів: 5 способів зберегти своє психічне здоров'я

«Спокій, один лише спокій!» - напередодні виборів президента України цю фразу з мультфільму доводиться повторювати частіше. Дискусії в соціальних мережах стають гарячішими, а градус суспільної напруги зростає з кожною годиною. Як зберегти душевну рівновагу, психічне здоров'я і добрі стосунки з друзями у найближчі дні? ТОП-5 порад від медичних експертів УНІКА.

Без нервів: 5 способів зберегти своє психічне здоров'я

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, психічне або ментальне здоров'я - це стан благополуччя, за якого людина може реалізувати свій особистий потенціал, справлятися з повсякденними життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також вносити вклад у життя своєї спільноти. Погодьтеся - це саме те, що потрібно кожному з нас, у будь-який життєвий період.

Звичайно ж, сучасна медицина знає способи, які допомагають зберегти здоровий глузд і спокійну душу. Що варто робити у першу чергу?

1. Додержуйтеся режиму дня. Про користь здорового сну для нервів і мозкової активності, мабуть, вже знають усі. Науково доведено, що найкращий спосіб відновити сили після стресового дня - лягти спати раніше. Але далеко не всім відомо, що здоровий сон практично неможливий без встановленого режиму. Крім того, саме правильний режим - планування дня, прийом їжі в один і той же час, плюс короткі перерви в роботі - допомагають уникнути почуття пригніченості, яке заважає заснути. І ще: щоб мозок відпочивав, забувайте про багатозадачність. Не відповідайте на електронні листи під час обіду, не читайте соцмережі під час прогулянки. Натомість зосередьтеся на тому, що робите, або що відбувається навколо.

2. Дотримуйтесь інформаційної гігієни. Стрес у життя людини приносить не тільки робота та особисті відносини, але й новини із зовнішніх джерел. Навіть читання лякаючих і скандальних заголовків новин викликає в організмі викид кортизолу, який називають гормоном стресу. Його надлишок може впливати не тільки на психіку, але й підвищити ризик розвитку цукрового діабету й ожиріння. Тому порада дуже проста - час від часу відпочивайте від новин. І пам'ятайте: багато з них спеціально написані для того, щоб викликати вашу інформаційну прихильність і найсильніші емоції – перш за все, страху та агресії. Не беріть близько до серця фрази з новинної стрічки і не дозволяйте ЗМІ керувати вашим настроєм.

3. Відвідайте лікаря. Якщо поганий настрій, почуття тривоги, пригніченості або агресії зберігається довгий час, ви відчуваєте зниження працездатності і відсутність радості (на медичній мові це називається агедонія і є серйозним симптомом) - краще призначте зустріч з лікарем, хоча б сімейним. Він може направити на подальше обстеження: наприклад, на консультацію до невролога, на аналізи гормонів щитовидної залози або прийом до психіатра. Візит до лікаря при скаргах на «настрій» цілком виправданий, адже іноді так можуть починатися зовсім інші захворювання. Якщо виявиться, що проблеми все ж таки лежать у сфері психології, медична допомога також не буде зайвою і допоможе впоратися з ними швидше.

Важливо! Консультація сімейного лікаря і більшість призначених ним аналізів входять до програми медичного страхування від УНІКА. А ось безпосереднє лікування психічних розладів зазвичай не покривається жодної медичною страховкою, навіть найдорожчою. Отже, кожен з нас повинен взяти на себе частину відповідальності за власну психічну стійкість.


4. Будьте фізично активними. Робота м'язів здатна викликати зростання рівня гормону ендорфіну, що покращує настрій і діє як природний енергетик. Допомагають цьому навіть короткі прогулянки на свіжому повітрі: для початку достатньо 15 хвилин. Для когось гарним рішенням може стати заняття йогою, а для когось - силові тренування, біг або навіть бокс. Зігнати негатив на тренувальній груші - не найгірший варіант зняття стресу. Але якщо ви ніколи не займалися спортом або робили тривалу перерву у тренуваннях, то перед початком занять радимо проконсультуватися з лікарем.

5. Знайдіть свою «батарейку». Людині важко існувати наодинці, тому важливо мати друзів або сформувати своє коло близьких людей - спілкування з ними має бути ресурсним, надихаючим і залишати після себе відчуття душевного підйому. За можливості уникайте тих, хто свідомо чи несвідомо знецінює ваші успіхи. Якщо спілкування з людьми дається непросто, знайти своє натхнення можна на рибалці, у творчості або у спілкуванні з домашніми тваринами. Це допоможе підвищити стійкість до стресів, зберегти позитивний погляд на світ і здоров'я на довгі роки – причому не тільки ментальне.

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Будемо здорові!
25. травня 2023
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Весна — час, коли багато хто починає замислюватися про заняття спортом, гарне тіло і здоров'я. І це добре! Не звертайте увагу на глузливі слова, що ви спізнилися схуднути до літа. Навпаки, повірте, що багато хто захоплюється тим, що ви вирішили зробити такий крок у житті. А ми намагатимемося в цій статті дати вам слушні поради з силових тренувань для початківців.
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Будемо здорові!
19. травня 2023
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Наприкінці весни та на початку літа ми звикли милуватися цвітінням дерев та буянням зеленого листя. Але крім естетики природа в цей час дарує нам ще багато користі. Приміром – корисні рослини, про які ми розповімо у сьогоднішньому блозі.
Моє собаче діло. Як завести та правильно виховувати домашнього улюбленця
Я та УНІКА
11. травня 2023
Моє собаче діло. Як завести та правильно виховувати домашнього улюбленця
У більшості з нас хоч раз в житті виникало бажання завести собаку. Що треба врахувати, перш ніж зважитись на такий крок? Як правильно виховувати чотирилапих та доглядати за ними? Короткий гід для собачників-початківців – у сьогоднішньому блозі.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз