RU UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

RU UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Як створити особистий план розвитку на 2019 рік?

Про користь планування відомо усім. Великі та малі компанії ще з осені формували цілі, обирали пріоритети, встановлювали дедлайни на наступний рік. Але ж не лише бізнес потребує чіткого плану розвитку, чи не так? Дні після січневих канікул - чудовий час, щоб поставити власні цілі і побудувати особисті плани на 2019-й. Експерти УНІКА діляться порадами, як створити персональний річний план, і головне, успішно його виконати.

Як створити особистий план розвитку на 2019 рік?
Порада 1.

Дійте у злагоді з собою

Планування на рік - це, по суті, перелік ваших великих і маленьких бажань, перетворений на цілі з конкретними датами реалізації. Але перш, ніж визначати дати, варто оцінити цей wish-лист: наскільки він реалістичний? Чи не суперечить він вашим цінностям, підходу до життя й індивідуальним особливостям?

Ідея від УНІКА: Пам'ятайте, що далеко не завжди «вихід із зони комфорту» допомагає отримати високі результати. Більш того, психологи стверджують: швидкість досягнення мети безпосередньо залежить від того, наскільки вам приємно рухатися до неї. На подолання власного небажання щось робити потрібна додаткова енергія. Якщо її не доведеться витрачати на боротьбу з собою - шанси досягти бажаного підвищуються. А ще залишається більше ресурсу на виконання інших особистих завдань.

 

Наприклад, ви хочете покращити свою фізичну форму, але терпіти не можете зали-«тренажерки» і фітнес-центри. Чи варто у такій ситуації ставити мету всупереч собі - «зайнятися фітнесом»? Можливо, потрібно внести в план інший пункт - «поліпшити фізичну форму», а потім знайти час і ресурси для фізичних активностей, що подобаються саме вам? Наприклад, для танців або плавання: вони теж поліпшують здоров'я і зовнішній вигляд. Звичайно, є ймовірність, що ви не приведете себе у форму настільки швидко, як у залі. Проте набагато менше ризиків, що полишите заняття і взагалі не знайдете місця для спорту у своєму розпорядку.

Порада 2.

Календар - ваш найкращий друг

Якщо не знаєте, з чого почати складання плану на рік - просто погортайте календар 2019-го. Подивіться, на які дати випадають «довгі» вихідні у березні, травні, червні та серпні, коли відзначаються державні свята. Наприклад, у березні на нас очікують три вихідних дні, включаючи п'ятницю 8 березня, ще три вихідних намічаються у червні. Якщо ви давно хотіли вирушити у тур Україною або злітати в Європу лоукостером - вже маєте гарну підказку.

Ідея від УНІКА: При складанні особистого плану на рік також враховуйте важливі дати вашого персонального календаря. Власний ювілей, дні народження дітей, коханої людини або батьків точно вимагатимуть вашого часу, уваги і участі. Можливо, сюди увійдуть професійні свята, а також навчання або свята у компанії, де ви працюєте.

 

Орієнтуючись на такі події, ви зрозумієте, в якому місяці краще запланувати старт проекту, коли можна сміливо відправлятися у відрядження, а в якому місяці у вас може виявитися менше фінансових ресурсів через сімейні свята. Якщо поєднати персональний календар з робочими планами вашої компанії або відділу, можна ефективно спланувати відпустку, участь в навчальних курсах або раптово знайти час на забуте хобі.

Порада 3.

Прагніть більшого

Про досягнення поставлених цілей написано чимало книг, і кожен автор пропонує свою власну методику. Нам імпонує підхід Бенджаміна Харді, блогера, колумніста та доктора філософії. В основі його концепції лежить твердження, що більшість людей здатні досягти набагато більшого, ніж очікують від себе самі. Наприклад, замість того, щоб запланувати цілком реалістичний заробіток - 120 000 гривень на рік, можна поставити собі за мету дохід в 2-3 рази вище і активно шукати варіанти досягнення цієї мети.

Ідея від УНІКА: не бійтеся власних амбіцій. Якщо ваші цілі важко виміряти в грошах - спробуйте обмежити терміни їх досягнення: наприклад, заплануйте досягнення результату на 1 червня замість 1 серпня. Висока планка допоможе мислити і діяти нестандартно, використовувати нові методи при вирішенні звичних завдань. Приємний бонус: якщо все вийде - більша впевненість у собі і зростання самооцінки гарантовані!

 

«Але пам'ятайте: щоб досягти запланованого, потрібно не тільки розширити межі мислення. Повинні змінитися і докладені зусилля», - нагадує Харді. Спробуйте, керуючись його методом, зробити ваш план більш сміливим й амбітним. Усе вийде!

Порада 4.

Враховуйте зовнішні обставини

Амбітні цілі - це прекрасно, але крім наших бажань у житті завжди є місце зовнішнім обставинам. Передбачити, які саме події можуть несподівано змінити ваші плани на життя, неможливо. Тому, налаштовуючи себе на виконання поставлених завдань, пам'ятайте: ситуація навколо вас може змінюватися.

Ідея від УНІКА: Переглядайте і уточнюйте ваш план протягом року – можливо, ситуація змінилася настільки, що деякі цілі втратили свою значущість? А може, з'явилися нові способи, щоб отримати ваш результат з меншими витратами часу і зусиль, але ви дізналися про них тільки зараз? Порівнюйте свої кроки з початковим планом хоча б раз на місяць - можливо, доведеться корегувати не дії, а початкові орієнтири?

 

Пам'ятайте, що план - це спосіб допомогти самому собі, а не метод загнати себе у кут нездійсненними обіцянками. Якщо несприятливі обставини завадили вам досягти поставленої мети - ні в якому разі не критикуйте себе. Мобілізуючий стрес робить нас сильнішими, але самоїдство ніколи не приводило до гарних результатів.

Порада 5.

Складіть бюджет

Однією з важливих умов для реалізації більшості цілей і планів є ... наявність грошей - як би банально це не звучало. Тому, окрім постановки цілей і дедлайнів, ми радимо планувати особисті фінанси і вести бюджет - якщо ви ще цього не робите. На жаль, сьогодні менше 20% українців використовують особистий бюджет як інструмент управління своїми доходами і витратами. Важливо, що більшість з них - це прогресивні люди у віці 25-55 років, з досить високим рівнем доходу. Можливо, саме вміння планувати свої фінанси допомагає їм бути забезпеченими?

Ідея від УНІКА: Важливий рядок у будь-якому бюджеті - запас на непередбачені витрати. Причин для таких втрат є вдосталь: наприклад, гроші можуть знадобитися на лікування травми після зимових лиж, на ремонт квартири після новорічної вечірки у сусідів або сплату рахунків СТО через дрібну, але неприємну ДТП з вашим авто. Як мінімум, половини таких витрат можна уникнути, якщо ви почнете користуватися простим і перевіреним інструментом - страхуванням!

 

Щоб непередбачені витрати не завадили вам у досягненні цілей, досить подумати про них разом з експертами УНІКА. Наша компанія готова забезпечити страхування вашого житла, автомобіля, вашої відповідальності за кермом і, звичайно ж - здоров'я, як в Україні, так і за кордоном. Клієнти УНІКА стверджують, що планувати і втілювати плани, знаючи про таку фінансову підтримку - набагато простіше. Спробуємо?

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Осінні страви для ефективності та продуктивності
Будемо здорові!
23. жовтня 2021
Осінні страви для ефективності та продуктивності
Залишатися енергійним протягом усього робочого дня буває нелегко. Проблема загострюється восени, коли дні стають коротшими, а уся жива природа майже завмирає. Не дивно, що і людей частіше хилить на сон. Втім, підвищити особисту продуктивність можна у простий та приємний спосіб.
Не здатися натиску стихії: як зменшити втрати у разі природних катаклізмів
Моя домівка
14. жовтня 2021
Не здатися натиску стихії: як зменшити втрати у разі природних катаклізмів
14 жовтня відзначається міжнародний день боротьби зі стихійними лихами. Намагаючись знизити загрозу ризику природних катаклізмів, ООН присвятила цій проблемі ціле десятиліття – з 1990 по 1999 роки. Але, на жаль, в наші дні кліматичні зміни ще сильніше впливають на життя людей, викликаючи руйнівні події по всьому світу.
Життя в балансі: як зберегти психічне здоров'я
Будемо здорові!
07. жовтня 2021
Життя в балансі: як зберегти психічне здоров'я
Щорічно 10 жовтня в світі відзначається День психічного здоров'я. У цьому році він проходить під гаслом «Mental Health in an Unequal World» ( «Психічне здоров'я у незбалансованому світі)»). У цьому випуску блогу поговоримо про одну з головних умов психічного здоров'я – гармонійне поєднання роботи й інших сфер, і про те, що допоможе привести життєвий баланс в норму.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз