Збільшуйте розмір покриття - отримайте знижку від 25 до 30% на додатковий захист
Доступний сервіс "Оплата частинами" без комісій для клієнтів Приватбанку
1. Об’єкт страхування
Відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок використання забезпеченого транспортного засобу (надалі – забезпеченого ТЗ) особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, життю, здоров'ю та/або майну потерпілих осіб внаслідок настання страхового випадку.
Забезпеченими ТЗ можуть бути тільки ті типи ТЗ, які визначені Законом.
2. Страхові ризики та обмеження cтрахування
Страхові ризики:
Дорожньо-транспортна пригода (надалі – ДТП) за участю забезпеченого ТЗ, внаслідок якої може виникнути відповідальність у особи, цивільно-правова відповідальність якої застрахована.
Обмеження страхування:
Виключення, які не визнаються страховим випадком та зазначені в ст. 30 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 21.05.2024 р.
3. Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)
Страхова сума становить:
- за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих – 500 000 грн на одну потерпілу особу, але не більше 5 000 000 грн на один страховий випадок;
- за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 250 000 грн на одну потерпілу особу, але не більше 1 250 000 грн на один страховий випадок.
У разі якщо внаслідок ДТП заподіяно шкоду життю, здоров’ю та/або майну декількох потерпілих осіб і страхової суми недостатньо для відшкодування шкоди таким особам у повному обсязі, страхова виплата здійснюється у межах страхової суми пропорційно до розміру шкоди, заподіяної кожній потерпілій особі, яка звернулася за страховою виплатою протягом 30 днів після ДТП.
4. Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу
Розмір страхової премії за договором страхування визначається страховиком при укладені договору згідно затвердженої тарифної політики за цим страховим продуктом.
5. Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)
За договором страхування франшиза не застосовується.
6. Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності))"
Територія страхування: Україна, окрім:
- тимчасово окупованих територій;
- територій, на яких органи держаної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, що розташовані на лінії розмежування;
- території зон воєнних дій будь-якого характеру.
Строк дії: 6 місяців або 1 рік.
Укладення договорів страхування на строк менше 6 місяців (15 календарних днів, 21 календарний день, 1 місяць, 2 місяці, 3 місяці, 4 місяці, 5 місяців) допускається виключно щодо ТЗ:
- незареєстрованого згідно з ЗУ «Про дорожній рух» – на час до його реєстрації;
- який тимчасово перебуває на території України та зареєстрований в іноземній державі, – на час його перебування на території України.
Договір набирає чинності з дати, зазначеної у Договорі як дата початку строку дії Договору, але не раніше дати, наступної за датою зарахування на поточний рахунок Страховика страхової премії (першої частини премії, якщо загальна страхова премія сплачується частинами) в розмірі та у строк, зазначені у Договорі.
7. Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування
В разі невиконання споживачем обов’язків, визначених договором страхування, можлива відмова у виплаті страхового відшкодування.
8. Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
9. Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика
Знижки та акційні пропозиції страховим продуктом не передбачені, проте законодавством передбачена пільга, відповідно до якої страховий платіж зменшується на 50% для категорій громадян України, що передбачені п. 13 «Інформації про страховий продукт» нижче.
10. Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії
До інформації, яка має істотне значення для оцінки страхового ризику, відносяться відомості про:
- забезпечений ТЗ, що передбачені в свідоцтві про реєстрацію ТЗ;
- вік та стаж власника / водіїв, допущених до керування ТЗ;
- характер та/або інтенсивність експлуатації забезпеченого ТЗ (використання у якості таксі, передача в оренду, лізинг тощо);
- ДТП за участю Страхувальника та/або інших водіїв, допущених до керування забезпеченим ТЗ, що мали місце до моменту укладення договору (в тому числі за договорами страхування інших cтраховиків);
- всі чинні договори страхування, укладені щодо забезпеченого ТЗ.
11. Порядок укладення та оплати договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
Порядок укладення договору страхування:
- Визначення потреб клієнта. До укладення договору страхування Страховик (або страховий посередник) з’ясовує вимоги та потреби клієнта в усній формі, шляхом листування або заповнення відповідних форм на сайті. На основі наданої інформації формується пропозиція.
- Інформація для клієнта. Клієнту надається доступна та вичерпна інформація про страховий продукт, Страховика та посередника (за потреби), в тому числі через розміщення відповідної інформації на сайті Страховика / страхового посередника.
- Розкриття істотної інформації клієнтом. До укладення договору клієнт повідомляє Страховика / страхового посередника про всі відомі йому обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику.
- Укладання договору. Після досягнення згоди з усіх істотних умов договору, сторони укладають договір виключно в письмовій формі у формі електронного документа, підписаного електронним підписом обох сторін.
- Етапи оформлення договору через інформаційно-комунікаційну систему Страховика / страхового посередника (надалі – ІКС):
- Ідентифікація клієнта в ІКС та надання йому необхідної інформації для оформлення пропозиції.
- Формування Страховиком пропозиції укласти договір, що реєструється в єдиній центральній базі даних МТСБУ (надалі – ЄЦБД МТСБУ), направляється клієнту через ІКС і є чинною до кінця доби, в якій її було сформовано, але не пізніше дати і часу початку дії договору.
- МТСБУ забезпечує можливість перевірки факту реєстрації пропозиції в ЄЦБД МТСБУ та оприлюднює на своєму сайті інформацію про спосіб перевірки факту реєстрації пропозиції щодо укладення електронного договору.
- Погодження клієнтом пропозиції та підписання договору.
- Підписання договору уповноваженою особою Страховика / страхового посередника.
- Реєстрація договору в ЄЦБД МТСБУ та надсилання клієнту підписаного обома сторонами примірника на засіб електронного та/або мобільного зв’язку або розміщення в особистому кабінеті my.UNIQA.ua.
Порядок оплати договору страхування:
Страхова премія за Договором сплачується одноразово в повному обсязі до або під час укладення Договору.
12. Способи отримання інформації про факт внесення запису про договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів до Єдиної централізованої бази даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, включаючи посилання на вебсторінку на вебсайті МТСБУ, на якій забезпечено можливість отримання такої інформації
Чинність договору страхування, а також його наявність і статус згідно з даними ЄЦБД МТСБУ можна перевірити:
- за QR-кодом, який знаходиться на першій сторінці договору страхування або
- безпосередньо на сайті МТСБУ за посиланням https://mtsbu.ua/avtocivilka/perevirka-chinnosti-polisu.
13. Перелік категорій фізичних осіб, які мають право на зменшення розміру страхової премії (за внутрішнім договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів)
Законодавством України передбачена пільга, відповідно до якої розмір страхової премії зменшується на 50% для громадянина України за умови, що він є:
- учасником бойових дій, учасником війни;
- постраждалим учасником Революції Гідності;
- особою з інвалідністю І та II групи;
- особою з інвалідністю внаслідок війни;
- особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії;
- пенсіонером.
Зазначена пільга діє, якщо ТЗ:
- має робочий об'єм двигуна до 2500 см куб. включно / потужність електродвигуна до 100 кіловат включно;
- належить такій особі на праві власності та використовується нею за умови особистого керування або керування особою, яка також належить до категорій, визначених цих розділом, без мети здійснення комерційних перевезень пасажирів або вантажу
14. Інформація про чинність договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу
У разі зміни власника забезпеченого ТЗ в результаті його правомірного відчуження договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності зберігає чинність до закінчення строку його дії, а права та обов’язки страхувальника переходять до нового власника зазначеного транспортного засобу.
У разі смерті страхувальника - фізичної особи його права та обов’язки за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності переходять до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.
Право на отримання частини страхової премії у разі дострокового припинення договору страхування у зв’язку із смертю страхувальника - фізичної особи переходить до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.
У разі зміни власника забезпеченого ТЗ новий власник зобов’язаний протягом 15 календарних днів з дня набуття права власності на транспортний засіб письмово повідомити про це страховика та надати страховику свої особисті дані.
15. Інформація про МТСБУ, включаючи контактні дані МТСБУ або посилання на вебсторінку на вебсайті МТСБУ, де розміщено таку інформацію;
Вебсторінка офіційного сайту МТСБУ: https://mtsbu.ua/about
Контакти МТСБУ: https://mtsbu.ua/contacts
16. Підстави та порядок здійснення регламентної виплати МТСБУ у випадку, передбаченому п. 4частини першої статті 43 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, або посилання на вебсторінку на вебсайті МТСБУ, де розміщено відомості про процедуру здійснення регламентних виплат.
У разі заподіяння шкоди на території України транспортним засобом, щодо якого на дату настання ДТП укладено внутрішній договір страхування із страховиком, який на дату подання заяви про регламентну виплату не мав права здійснювати обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності у зв’язку з припиненням членства в МТСБУ, і такий страховик (його правонаступник) із закінченням строку, визначеного Законом «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 21.05.2024 р. (надалі – Закон 3720) для прийняття рішення щодо здійснення страхової виплати, не прийняв відповідного рішення або прийняв рішення про здійснення страхової виплати, але не здійснив її, а також у разі відкриття провадження у справі про банкрутство такого страховика чи ліквідації такого страховика, - МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих здійснює регламентну виплату на умовах, визначених Законом 3720, тобто у межах страхових сум, встановлених на день укладення внутрішнього договору страхування, за яким здійснюється така виплата.
Процедура здійснення регламентих виплат МТСБУ розміщена на вебсайті МТСБУ за посиланням: https://mtsbu.ua/avtocivilka/zayava-pro-strahove-vidshkoduvannya.
17. Порядок дій споживача для отримання страхової виплати за прямим врегулюванням страхового випадку (за внутрішнім договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів).
Потерпіла особа може скористатися правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернутися із заявою про страхову виплату до свого Страховика у разі, якщо:
- ДТП сталася за участю лише 2 (двох) транспортних засобів,
- в ДТП потерпілій особі заподіяно шкоду виключно у вигляді пошкодження або фізичного знищення транспортного засобу, без шкоди життю чи здоров’ю.
У інших випадках заява про страхову виплату подається виключно страховику винуватця.
Потерпіла особа, яка скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до свого страховика, втрачає право на звернення до страховика винуватця за отриманням страхової виплати. Потерпіла особа, яка не скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до страховика винуватця, втрачає право на звернення до свого страховика за отриманням страхової виплати.
Страховик потерпілої особи, якому подано заяву на страхову виплату, зобов’язаний забезпечити оформлення заяви про страхову виплату та прийняти таку заяву, якщо на момент її подання такий страховик є членом МТСБУ, обставини ДТП відповідають умовам, визначеним абзацом першим цього пункту, і потерпіла особа письмово повідомила про те, що заява про страхову виплату не подавалася страховику відповідальної особи.
Страховик потерпілої особи, який прийняв заяву про страхову виплату, зобов’язаний її розглянути, прийняти рішення за результатами розгляду та, за умови відсутності випадків, при яких страхова (регламентна) виплата не здійснюється (стаття 30 Закону 3720), здійснити страхову виплату.
У разі виявлення страховиком потерпілої особи факту подання заяви про страхову виплату страховику відповідальної особи раніше дня подання заяви про страхову виплату страховику потерпілої особи такий страховик потерпілої особи має право повернути відповідній потерпілій особі заяву про страхову виплату без розгляду.
Застереження: до укладення договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат за посиланням: https://uniqa.ua/storage/insurance-products/reports-files/omtpl_umovy_01.01.2025.pdf.