Страхування авто - common__seo-photo-name

Страхування авто

Питання та відповіді
Питання та відповіді
Що таке ОСЦПВ або автоцивілка?

Договір автоцивілки - це обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Він компенсує шкоду, що завдана життю, здоров’ю та майну третіх осіб, які постраждали в ДТП і діє на території України.

Законом становлені ліміти відповідальності (сума, яку відшкодовує страхова компанія):

 • 320 000 грн — за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілого, без обмеження кількості потерпілих.
 • 160 000 грн — за шкоду, заподіяну майну на одного потерпілого.

Легкові авто, електромобілі, мотоцикли та моторолери, а також причепи. На сайті не можна застрахувати авто, які використовуються в таксі. Щоб укласти договір на інші авто — звертайтесь у чат-бот.

Зверніться до чат-бота у Viber або Telegram.

Один рік. Обирайте бажану дату початку дії договору під час його укладення: не раніше ніж завтра, не пізніше ніж через 30 днів від поточної дати.

Зерніться, будь ласка, до чат-бота у Viber або Telegram.

 

Якщо під час ДТП ви пошкодили авто третьої особи, а сума відшкодування перевищує 160 000 грн (ліміт, встановлений законом у полісі ОСЦПВ/Автоцивілка) — різницю ви компенсуєте самостійно. Враховуючи вартості сучасних авто, вірогідність таких пошкоджень є дуже високою.

Але ви можете убезпечитись від додаткових фінансових затрат, придбавши додатковий ліміт з договором добровільної автоцивілки:

 • 300 000 грн — рекомендуємо для невеликих міст 
 • 600 000 грн — рекомендуємо для міст-мільйонників 
 • 1 000 000 грн — рекомендуємо для Києва та міст-мільйонників

Так. Звертайте увагу на дати дії договорів страхування, оскільки добровільна автоцивілка діє лише понад ліміт обов’язкової автоцивілки. Тому дуже важливо, щоб ви мали чинний договір обов'язкової автоцивілки.

Це програма страхування авто, яка захищає відпевного переліку ризиків як в Україні так і за її межами: наприклад, ДТП і викрадення. Також Каско захищає авто від протиправних дій, пожежі або наслідків стихії — сильного граду, вітру, повені та інших подібних неприємностей. Цей захист спрацює, якщо машина отримала раптові ушкодження — наприклад, на неї впало дерево або рекламний щит.

Важливо: така страховка не доповнює обов'язковий договір Автоцивілки. Каско — це окремий добровільний договір страхування авто.

На всій території України, незалежно від того, де ви його придбали. Навіть якщо ви купили Каско в Києві, поїхали у відрядження і там трапилася аварія — захист спрацює. А надійні страхові компанії можуть запропонувати поліс з дією по всій Європі. Він відмінно підійде тим, хто подорожує на своєму авто за межами України. 

Каско від UNIQA також діє в Європі, Туреччині та Грузії. 

Стандартних програм не існує — умови страхування і ціна на Каско суттєво відрізняються в різних компаніях. Навіть в одній компанії можуть запропонувати різні договори на вибір. Щоб не заплутатися, радимо страхувати своє авто у три етапи:

 • обрати одну або декілька страхових компаній, яким ви довіряєте;
 • замовити консультацію і розрахувати вартість Каско для вашого авто;
 • остаточне вирішити та оформити договір.

Онлайн-розрахунок Каско допомагає зрозуміти приблизний бюджет на страхування. Страхування Каско онлайн не враховує багатьох нюансів, і самостійно обрати відповідну програму іноді буває складно. Наприклад: ви хочете знизити тариф, не погіршуючи умов захисту. Або хочете застрахувати авто тільки від викрадення. Калькуляторі допоможе зорієнтувати скільки буде коштувати  таке автстрахування. А ось експерт страхової компанії врахує всі ваші побажання і допоможе обрати оптимальний варіант. 

На два важливі моменти: зміст договору страхування і репутація страхової компанії.

У договорі Каско є принаймні чотири пункти, які треба ретельно вивчити:

 • страхова сума, на яку захищене ваше авто. В ідеалі вона повинна на 100% відповідати реальній вартості авто — не більше, не менше;
 • ризики — це події, коли компенсується збиток автомобілю, зокрема викрадення та ДТП;
 • виключення — ситуації, коли водій не отримає компенсацію від страхової компанії;
 • франшиза — частина збитку, яку вам не компенсує страхова компанія. Вона може бути вказана у відсотках від страхової суми або у грошовому еквіваленті — наприклад, на рівні 100 євро. Можна оформити договір і без франшизи.

Усі ці відомості є в договорі. Якщо потрібні роз'яснення, сміливо ставте запитання менеджеру страхової компанії. Обов'язково запитайте, що робити в разі страхової події: які вимоги виконувати і які документи надати, щоб компанія погодилася компенсувати ваші збитки. Попросіть навести приклади з практики інших клієнтів, щоб ви відчули впевненість у правильному виборі.

Варстість не залежить від кількості водіїв. Керувати автомобілем може будь-яка особа, яка має таке право згідно із законом.

Пряме врегулювання збитків – це система, в якій ваша страхова компанія, що застрахувала вашу цивільно-правову відповідальність, відшкодовує шкоду, пов'язану з пошкодженням або знищенням вашого автомобіля, навіть якщо винуватець ДТП застрахований в іншій компанії. На сьгодні в Укріїні всього 11 страхових компанії- учасників системи прямого врегулювання. 

 • Пряме врегулювання події в компанії, якій довіряєш.
 • Невисока страхова премія.
 • Відсутня оцінка вартості авто.
 • Виплата здійснюється без застосування пропорції.
 • Кількість водіїв, які керують ТЗ на законних підставах, без обмежень.
 • Можливість укладання Договору без візиту в офіс – онлайн.

"Захист від чужих помилок" покриває тільки ризики ДТП, у яких беруть участь два або більше транспортних засобів, і покриває витрати на ремонт вашого авто в межах обраного ліміту, якщо водій вашого авто не є винуватцем ДТП.

Каско – це більш комплексне страхування, яке покриває широкий спектр ризиків, включаючи пошкодження вашого авто незалежно від того, хто винен у ДТП, а також такі ризики, як викрадення, пожежа, стихійні лиха та інші непередбачені ситуації. Виплата за таким договором провидиться виходячи з ринкової вартості авто.

Залишились питання?
Залишились питання?