Які аналізи потрібно робити щороку?

Отже, от що нам радять лікарі робити щороку:

  • Загальний клінічний аналіз крові — з пальця. Так, все дуже просто! По-перше, він зможе легко показати, чи немає у вас анемії та захворювань крові. По-друге, показники лейкоцитів та швидкості осідання еритроцитів дозволять лікареві судити, чи є в організмі запальний процес. І, по-третє, за загальним аналізом крові можна судити про стан імунітету пацієнта та навіть про те, чи схильний зараз його організм до того чи того лікування.
  • Аналіз крові на цукор — натщесерце, з пальця. Тут все зрозуміло: підвищений рівень цукру в крові веде до розвитку діабету. А нам цього не потрібно! На ранніх стадіях цього захворювання буває достатньо змінити спосіб життя і харчову поведінку. А от діабет у запущеній стадії дає страшні ускладнення: сліпоту, гангрену стопи та інші. Навіть звучить жахливо.
  • Загальноклінічний аналіз сечі. За ним можна судити, який стан сечостатевої системи людини. Залежно від того, наскільки підвищений рівень лейкоцитів, лікар навіть може припустити, яка хвороба розвивається у пацієнта: уретрит, цистит, пієлонефрит. Через стан сечі можна зрозуміти, як працюють нирки, та навіть помітити цукровий діабет.
  • Електрокардіограму — щоб дізнатися, як працює серце.
  • Флюорографію, яка дозволяє виявити туберкульоз, пухлини чи плеврит.

Крім того, раз на рік кожному з нас необхідно відвідати окуліста, щоб перевірити гостроту зору і подивитися, чи не почався розвиток катаракти та глаукоми.

Жінкам — обов'язково навідатись до гінеколога, чоловікам — до уролога.

Не так вже й багато лікарів, насправді.

Але якщо вам більше ніж 45 років, список досліджень варто розширити. Наприклад, перевірити рівень холестерину в крові. Його надлишок в організмі людини призводить до утворення жовчних каменів, «засмічення» судин, порушень обміну речовин. Холестерин може поступово забирати ваше здоров’я. Але тільки у випадку, якщо не контролювати його рівень.

Біохімічний аналіз крові покаже, як працюють печінка, нирки, жовчовивідні протоки.

Чоловікам треба здати кров на онкомаркер передміхурової залози, жінкам — на два онкомаркери: молочної залози та яєчників.

Мамографію, тобто знімок молочної залози, жінкам треба робити раз на два роки.

Також не варто забувати раз на два роки й жінкам, і чоловікам проходити колоноскопію — не дуже приємне дослідження товстої кишки, яке, насправді, дійсно необхідне. Навіть якщо вас нічого не турбує і ніяких ознак хвороби немає.

Якщо ви живете у районах з природним йододефіцитом, не зайвим буде раз на рік робити УЗД щитоподібної залози та здати кров на тиреотропні гормони.

Пам'ятайте, що багато серйозних хвороб розвиваються майже безсимптомно. Це робить подібні профілактичні дослідження насправді необхідними.

Звичайно, нікому з нас не хочеться провести в поліклініці кілька днів, стояти в чергах, але здорове довге життя варте деяких зусиль. Хоча приватні клініки та якісна медична страховка бережуть ваші час, гроші та нерви: пройти подібну диспансеризацію можливо за один день.

Не зволікайте і будьте здорові!