UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Як підготувати автомобіль до зими

Зазвичай автомобілісти, особливо ті, хто їздить щодня, спеціально автомобіль до зими не готують і обмежуються тим, що ставлять зимову гуму і замінюють воду в бачку склоомивача. Вважається, що якщо автомобіль на ходу, то немає потреби щось робити. І ось після настання перших холодів починаються «танці з бубнами».

Як підготувати автомобіль до зими

Розберемося детальніше.

1.

Стежте за акумулятором. Зазвичай перед сніжною зимою буває дощова осінь. Восени низькі нічні температури, їзда з увімкненими фарами ближнього світла і протитуманними фарами, обігрів скел, дзеркал і сидінь призводять до підвищеного навантаження на акумулятор і його часткового розряджання, а поїздки на короткі відстані та рух у пробках не дозволяють акумуляторній батареї автомобіля повністю заряджатися від штатного генератора.За зниження температури місткість акумуляторної батареї (особливо не нової) дещо знижується, і в один з морозних днів заряду акумулятора може просто не вистачити для запуску двигуна стартером.

Тому восени або на початку зими слід акумуляторну батарею повністю зарядити. Зазвичай подібну послугу автоцентри надають у складі технічного обслуговування безкоштовно.

2.

Зверніть увагу на обсяги палива. Взимку автомобіль витрачає більше палива. Щоб не опинитися на дорозі з порожнім баком, слід змінити режим заправки.Якщо влітку багато автомобілістів їздять з напівпорожнім бензобаком і витрачають бензин від половини бака до загоряння контрольної лампочки «час заправлятися», то взимку від подібної практики слід відмовитися.

Взимку варто їздити з повним бензобаком, заправляючись паливом, як тільки бак спорожніє наполовину. До речі, це буде корисно й електричній бензопомпі (бензопомпа з електричним приводом «не любить» працювати за низького рівня палива в бензобаку).

3.

Перевірте гальма. Рекомендується провести перевірку гальмівної системи. Якщо рівень гальмівної рідини швидко знижується, або ви помітили інші тривожні сигнали, наприклад, смикання авто при різкому гальмуванні, то потрібно замінити колодки.Замінюючи їх, зверніть увагу і на циліндри. Якщо на поверхні є гальмівна рідина, це сигнал, щоб замінити їх.

4.

Просушіть усі замки та двері. Щоб двері та багажник відкривалися і не примерзали, автомобіль корисно просушити. Якщо є можливість, то автомобіль слід віддати на мийку, де передбачена послуга продувки замків дверей та багажника теплим стисненим повітрям. Після мийки, поки автомобіль не охолов, слід протерти гумові ущільнювачі дверей та багажника насухо. Раніше рекомендували вдувати в замки дверей графітовий порошок. Зараз, за наявності електроприводу замків дверей, це навряд чи доцільно. Не слід заливати в замки дверей гальмівну рідину та інші маслянисті рідини. Річ в тому, що розчинники швидко випаровуються, а на масло налипне дорожній пил, і якщо все це замерзне на сильному морозі, то відкрити такий замок буде складно.Не вірте рекламі про чайник і не лийте окріп на замок на морозі: може облетіти фарба, а вода миттєво замерзне та створить багато непотрібних проблем.

5.

Авжеж, змініть шини. На зиму слід поставити спеціальну зимову гуму. Міняти її рекомендується, коли середньодобова температура на вулиці опускається нижче -5°C. Зволікати в цьому питанні не варто. Найлегші нічні заморозки можуть привнести незручності та навіть небезпеку у ваш ранковий маршрут на роботу.
Сучасні автомобілі зазвичай укомплектовуються літньою гумою з яскраво вираженим шосейним малюнком протектора. Шосейна гума має велику кількість поздовжніх канавок, які прекрасно відводять воду з плями контакту, але не дозволяють впевнено (без ковзання) розганятися і гальмувати на снігу та льоду.

Вибір зимової гуми — це особлива розмова. Можна вибрати шиповану гуму, а можна взяти гуму без шипів, так звану «липучку».

Головне — використовувати однакову за типом гуму на всіх колесах автомобіля. Це потрібно для того, щоб правильно працювали сучасні системи курсової стійкості, антиблокувальні системи та різні помічники для спуску і підйому.

6.

 Головне — бачити дорогу. Гарна видимість на дорозі в зимовий час — запорука безпечної поїздки. Особливості нашого клімату сприяють швидкому зносу гумових деталей «двірників». До того ж дорогу в зимовий час посипають агресивними засобами, які, потрапляючи на лобове скло та очисники, роз'їдають гумові щітки.

7.

Придбайте відповідні аксесуари. Для очищення автомобіля від снігу потрібно придбати м'яку щітку, бажано на довгому (телескопічному) руків’ї. Пластикові скребки зовсім не корисні: зазвичай на склі завжди є трохи дорожнього бруду і піску, тому, працюючи скребком, скло можна подряпати.Взимку варто возити із собою лопату. Іноді достатньо трохи підкопати сніг під колесами, і автомобіль легко виїжджає із замету. Не зайвим буде буксирувальний трос.
Темні сонцезахисні окуляри вбережуть очі від сліпучого сонячного світла, особливо якщо їдете за містом.

Тепер до зими ми готові! 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Зростати попри війну. Як допомогти дитині розвиватися в складних умовах?
Я та УНІКА
01. червня 2023
Зростати попри війну. Як допомогти дитині розвиватися в складних умовах?
У Всесвітній День захисту дітей розмовляємо з Тамарою Владзяновською, експерткою Wellbeing Company з дитячо-батьківських відносин про те, як хронічний стрес впливає на дитяче життя та що ми маємо робити, щоб мінімізувати ці ризики.
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Будемо здорові!
25. травня 2023
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Весна — час, коли багато хто починає замислюватися про заняття спортом, гарне тіло і здоров'я. І це добре! Не звертайте увагу на глузливі слова, що ви спізнилися схуднути до літа. Навпаки, повірте, що багато хто захоплюється тим, що ви вирішили зробити такий крок у житті. А ми намагатимемося в цій статті дати вам слушні поради з силових тренувань для початківців.
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Будемо здорові!
19. травня 2023
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Наприкінці весни та на початку літа ми звикли милуватися цвітінням дерев та буянням зеленого листя. Але крім естетики природа в цей час дарує нам ще багато користі. Приміром – корисні рослини, про які ми розповімо у сьогоднішньому блозі.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз