В Україні зростуть ліміти виплат з Автоцивілки

Новини
02.06.2022

З 1 липня 2022 року договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників почнуть укладати з новими умовами. Що зміниться?

  1. Збільшуються ліміти виплат (відповідальності страховика):
  • до 160 000 гривень на одного потерпілого (замість 130 тис. грн) – за шкоду майну.
  • до 320 000 гривень на потерпілого (зараз 260 тис. грн) – за шкоду життю та здоров’ю.
  1. При оформленні Європротоколу збільшиться ліміт виплати за шкоду майну – до 80 000 гривень на потерпілого (до змін було 50 тис. грн).
  2. Також інформація про укладені електронні договори «Зелена картка» вноситиметься до єдиної централізованої бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Чому ці зміни актуальні?

Збільшення лімітів відповідальності дозволить автовласникам отримати кращий фінансовий захист. Адже зараз росте вартість деталей та комплектуючих, а також розцінки на послуги СТО.

Також збільшення ліміту за Європротоколом дозволить частіше обирати варіант оформлення ДТП без виклику на місце аварії представників Національної поліції, багато з яких під час воєнного стану залучені до виконання інших задач.

Що зміниться для автовласників у зв’язку з нововведенням?

Усі ці зміни будуть застосовуватися виключно до договорів ОСЦПВ, які укладені починаючи з 1 липня 2022 року.

Чи зростуть у зв’язку зі змінами лімітів виплат ціни на Автоцивілку?

Збільшивши ліміти виплат, Національний банк розширив діапазон значень коригуючого коефіцієнта до базового страхового платежу. Це дозволяє страховикам вести більш гнучку цінову політику для клієнтів.