UNIQA Insurance Group розширює свою присутність в Центральній та Східній Європі

Новини
11.02.2020
  • UNIQA Insurance Group купує дочірні компанії AXA на зростаючих ринках Польщі, Чехії та Словаччини
  • Результатом придбання стануть 5 мільйонів нових клієнтів і 800 мільйонів євро додаткових премій
  • Вартість покупки складає близько 1 млрд. євро

П'ять мільйонів клієнтів,  2 100 співробітників і 800 мільйонів євро страхових премій − це ключові параметри компаній французької групи AXA в Польщі, Чехії і Словаччини, які набуває UNIQA Insurance Group, за умови юридичного підтвердження. Цілями придбання є ризикові компанії і компанії зі страхування життя, інвестиційні компанії, пенсійні фонди та сервісні компанії групи AXA в цих трьох країнах. Вартість придбання становить близько 1 млрд. євро.

Генеральний директор UNIQA Insurance Group  Андреас Брандштеттер сказав: «Ми давно спостерігаємо за розвитком компаній AXA; і вони ідеально вписуються в нашу довгострокову стратегію. Їх цільова спрямованість на прибутковий роздрібний бізнес і збалансований портфель страхових продуктів доповнює наш існуючий бізнес і робить нас п'ятими в зростаючому регіоні Центральної та Східної Європи ».

Будучи на сьомому місці в Центральній і Східній Європі, UNIQA Insurance Group в даний час має в своєму розпорядженні велику мережу на 15 ринках, де пропонує весь спектр страхових рішень для 6,8 мільйона приватних і корпоративних клієнтів.

Інвестиції в зростаючі ринки

UNIQA Insurance Group має майже 20-річний досвід роботи на страхових ринках Польщі, Чехії та Словаччини. Коли в 2011 році була представлена програма довгострокової стратегії UNIQA 2.0, яка буде діяти до середини 2020 року, компанія визначила країни Центральної та Східної Європи як другий основний ринок − після Австрії. Група працює під брендом UNIQA в усіх країнах, крім Росії.

В останні кілька років економіка Польщі, Чехії і Словаччини показала хороші результати. З огляду на те,  що в останнє десятиліття темпи зростання становили в середньому 3%, валовий внутрішній продукт цих країн значно перевершує показники Австрії (1,6%). «Наш аналіз показує, що зростання продовжиться і в довгостроковій перспективі збереже значно вищий темп, ніж в Австрії. Таким чином, ці придбання є інвестиції в наш  стійкий та сталий розвиток »,  − сказав Брандштеттер. Беручи до уваги, що в наступному році австрійський страховий ринок повинен вирости на 1,5%, прогнозні очікування для ринків Польщі, Чехії і Словаччини значно вище − 6,2%, 6,8% і 2,7% відповідно.

Зміцнити позиції на ринку −  «ідеальне рішення»

В даний час, UNIQA Insurance Group є десятою за величиною компанією на страховому ринку Польщі з 1,5 мільйонами клієнтів, шостою в Чехії з 800 000 клієнтів і четвертою в Словаччині з 500 000 клієнтів. Зі свого боку, AXA додасть 3,2 мільйона клієнтів у Польщі, 800 000 на Чехії і 750 000 в Словаччині, що зробить UNIQA номером п'ять у Польщі та Чехії, і четвертою в Словаччині відповідно. «Ми значно покращимо наші позиції на кожному з цих страхових ринків», − сказав Андреас Брандштеттер.

«AXA ідеально нам підходить: в компаніях чудовий менеджмент і вони займають сильні позиції на ринку. Ця угода принесе нам нових приватних і корпоративних клієнтів на трьох зростаючих ринках, на яких ми вже дуже прибуткові». Продуктовий портфель практично збалансований: 35% в страхуванні життя і 65% в майновому бізнесі.

Завершення операції залежить від всіх необхідних дозволів регулюючих органів. Консультаційний супровід угоди здійснювався HSBC. Команду HSBC очолювали Грем Льюїс, Ульріх Геріке, Шашанке Бхалла і Паскаль Ерлер».