UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Зміни лімітів на автоцивілку з 1 липня 2022 року та інші нововведення

В останній день травня Нацбанк України оприлюднив постанови, дія яких спрямована на посилення фінансового захисту водіїв в Україні. У чому суть цих документів та які зміни стосуються власників страхових полісів Автоцивілки, розкажемо далі.

Зміни лімітів на автоцивілку з 1 липня 2022 року та інші нововведення

Збільшення лімітів виплат за страховими договорами
Ні для кого не секрет, що останнім часом зросла вартість авто, підвищилася ціна на комплектуючі та запасні частини, більше доводиться сплачувати за ремонт транспортних засобів. Тих лімітів, які сплачували страхові компанії, не завжди вистачало. З метою посилення фінансового захисту водіїв України НБУ прийняв рішення про збільшення розміру максимальної компенсації, яку можуть отримати постраждалі після ДТП.

З 1 липня 2022 р. визначено такі суми:
• до 160 тисяч гривень відшкодування, якщо буде пошкоджено майно (раніше було 130 тисяч гривень);
• до 320 тисяч гривень передбачено, якщо потерпілий водій та його пасажири потребуватимуть лікування (до змін виплачували 260 тисяч гривень).
Таке рішення наближає страховий ринок нашої країни до впровадження європейських стандартів надання послуг.

Зростання суми відшкодування за європротоколом
Також прийнято рішення про збільшення лімітів по відшкодуванню компенсації потерпілим за оформленим європротоколом. Якщо раніше сума виплат обмежувалося 50 тисяч гривень, то з 1 липня 2022 р. постраждалий водій може отримати до 80 тисяч гривень.
Такий крок з боку національного регулятора дасть можливість водіям, які потрапили у незначні ДТП і дійшли згоди, хто винний в аварії, розраховувати на страхові компенсації у збільшеному розмірі. Нагадаємо, якщо не має постраждалих, у таких випадках оформити ДТП можна, не викликаючи поліцію. Це зменшить навантаження на працівників Національної поліції, які сьогодні беруть активну участь в обороні нашої країни. А для водіїв існує ще одна перевага такого варіанту оформлення аварії — у подібних випадках не нараховують штрафи за порушення ПДД.

Зміни у вартості Автоцивілки
Постановою Правління НБУ № 108 «Про деякі питання здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дещо змінені коригуючі коефіцієнти, на підставі яких розраховують вартість автоцивілки. Розмір базового страхового платежу на сьогодні — 180 гривен, а далі ціна страховки розраховується індивідуально відповідно до типу транспортного засобу, об’єму двигуна, населеного пункту, де зареєстровано авто, тощо.
Таке рішення дасть змогу страховим компаніям мінімізувати ризики і оптимізувати тарифну політику для споживачів страхових послуг.

Удосконалення інформаційної бази з договорами «Зелена картка»
Разом із змінами, пов’язаними з обов’язковим страхуванням, було прийнято рішення про покращення роботи єдиної централізованої бази даних договорів, яку веде Моторне (транспортне) страхове бюро України. Зокрема, з 1 липня 2022 р. до неї будуть вносити дані про поліси відповідальності водіїв для подорожей за кордоном «Зелена картка». Це ще один крок до захисту власників транспортних засобів від шахрайства і розвитку страхової системи України в цілому.

 

Віримо в перемогу і продовжуємо працювати!

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Будемо здорові!
25. травня 2023
Час для ваших м'язів: як почати та досягнути результатів у силовому фітнесі
Весна — час, коли багато хто починає замислюватися про заняття спортом, гарне тіло і здоров'я. І це добре! Не звертайте увагу на глузливі слова, що ви спізнилися схуднути до літа. Навпаки, повірте, що багато хто захоплюється тим, що ви вирішили зробити такий крок у житті. А ми намагатимемося в цій статті дати вам слушні поради з силових тренувань для початківців.
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Будемо здорові!
19. травня 2023
Природна аптека: які корисні рослини можна збирати на початку літа?
Наприкінці весни та на початку літа ми звикли милуватися цвітінням дерев та буянням зеленого листя. Але крім естетики природа в цей час дарує нам ще багато користі. Приміром – корисні рослини, про які ми розповімо у сьогоднішньому блозі.
Моє собаче діло. Як завести та правильно виховувати домашнього улюбленця
Я та УНІКА
11. травня 2023
Моє собаче діло. Як завести та правильно виховувати домашнього улюбленця
У більшості з нас хоч раз в житті виникало бажання завести собаку. Що треба врахувати, перш ніж зважитись на такий крок? Як правильно виховувати чотирилапих та доглядати за ними? Короткий гід для собачників-початківців – у сьогоднішньому блозі.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз