CEO UNIQA Insurance Group Андреас Брандштеттер новий президент Insurance Europe

Новини
24.05.2018

На генеральній асамблеї Insurance Europe, федерації, що представляє інтереси європейських страхових і перестрахувальних компаній, що відбулася вчора в Мадриді, Андреас Брандштеттер, голова правління UNIQA Insurance Group AG (UNIQA), був обраний президентом федерації на наступні три роки.

Insurance Europe, що представляє інтереси європейських страхових компаній, веде інтенсивний діалог з відповідними інститутами ЄС, що крім роботи з Європейським парламентом і його членами, зокрема, включає роботу з комісарами фінансового ринку, діяльність по захисту прав споживачів та внутрішнього ринку, участь в робочих групах європейської Ради. Андреас Брандштеттер коментує: «Крім майбутнього огляду Solvency II та необхідних коригувань нормативних положень, в найближчі роки я бачу два основних фокуси: по-перше, питання недострахування в Європі щодо стихійних лих, пенсій і кібер-ризиків, а по-друге, питання про обережне поводження з даними про клієнтів в епоху цифрових технологій».

Недостатнє страхування як ризик для суспільства

«В результаті недострахування ризиків стихійних лих, тільки одна третина втрат в розмірі 280 млрд. євро в 2017 році була покрита страхуванням. Недострахування пенсій є національний економічний ризик, який в даний час уряди європейських країн покладають на наших дітей та онуків. Ґрунтуючись на даних демографічного розвитку та очікуваної тривалості життя, цей «пенсійний розрив» оцінюється в 59 трильйонів євро в глобальному масштабі. Наша мета - заохочувати європейських законодавців бути відкритими, шукати рішення відповідно до їх довгострокової відповідальності і встановлювати стимули, які мотивують європейських громадян на страхування приватних пенсій», - говорить А. Брандштеттер.

Великі дані (Big Data) і захист споживачів

Одним з ключових завдань майбутнього є Big Data і штучний інтелект. Андреас Брандштеттер: «Глобальний захист споживачів повинен бути головним пріоритетом в епоху цифрових технологій. Для європейських страхових компаній основним принципом є те, що наші клієнти повинні завжди мати можливість самостійно вирішувати, як їх дані використовуються. Але, в той же час, ми ведемо інтенсивний діалог з європейськими інститутами, щоб ті ж правила застосовувалися до всіх учасників ринку, включаючи фінтех і іншуртех і, особливо, до технологічних платформ і технологічних гігантів за межами Європи».