Детальніше про страхування життя
Особисте страхування життя: що варто знати?
Страхування життя або life-страхування – один з найбільш розповсюджених інструментів особистого фінансового захисту у світі. За останніми оцінками, в Європі ним користується від 20 до 95% громадян залежно від країни. В Австрії, звідки «походить» UNIQA, показник охоплення страхуванням життя перевищує 90% населення.
Послуга страхування життя в Україні є добровільною. Страховий поліс можна придбати не лише для себе або своєї родини, але й застрахувати своїх співробітників за корпоративною програмою. Кожен варіант має свої переваги, проте в нашій країні 97 зі 100 гривень, витрачених на life – це індивідуальне страхування життя, і лише 3% – це сплата за страховий захист персоналу від роботодавців.
Які завдання вирішує накопичувальний поліс?
Головне завдання – це формування особистого капіталу, а також «подушки» фінансової безпеки для різних життєвих ситуацій. Перш за все мова іде про пенсійний капітал, але можна накопичувати і на будь-які інші цілі: наприклад, на навчання дітей або старт власної справи. На здійснені внески страхова компанія нараховує інвестиційний дохід, а завдяки довгому періоду накопичень – 10, 15 або навіть 30-40 років – він примножується згідно з правилом складного відсотка.
Які ще можливості надає страхування життя?
Накопичувальний поліс зазвичай поєднується з ризиковим страхуванням життя. Воно забезпечує виплати на випадок несприятливих життєвих обставин – наприклад, при інвалідності через захворювання або нещасний випадок. У найскладніших ситуаціях, коли людина передчасно відходить з життя, виплати отримують її близькі – вигодонабувачі, вказані в договорі. Тож поліс life-страхування є важливим інструментом фінансового убезпечення не лише для застрахованої особи, а й для її родини, дітей та всіх, хто так чи інакше залежить від людини, яка користується страховкою.
Кому варто оформити поліс страхування життя?
Усім, хто має фінансові зобов’язання перед родиною – перш за все, неповнолітніми дітьми чи старенькими батьками. Поліс також буде корисним, якщо ви маєте значущу фінансову мету і прагнете досягнути її з мінімальними ризиками. Накопичувальне страхування не передбачає надвисокого інвестиційного доходу, проте гарантує максимально безпечне накопичення. Адже держава висуває жорсткі вимоги до страхових компаній України щодо їх фінансової надійності та можливих способів збереження клієнтських коштів. Головне – обрати страховика, який суворо дотримується цих вимог.
На що звернути увагу при укладанні договору?
Важливих чинників багато, і розібратися в них самостійно є дуже складним завданням. У якій валюті будуть формуватися накопичення? Які ризики для життя будуть покриватися полісом? На який саме період краще укласти договір? І головне – якій компанії варто довірити свої гроші та плани на майбутнє? Ці принципові питання – лише початок, тож радимо шукати відповіді на них з експертами UNIQA. Залиште заявку на нашому сайті і ми обов’язково допоможемо!