2 |
Страхові ризики. Страхові випадки. Обмеження страхування |
Страховий ризик:
- нещасний випадок із Застрахованою особою;
До нещасних випадків за цим Договором відноситься: травматичне пошкодження, опіки, відмороження, випадкове гостре отруєння отруйними рослинами, хімічними речовинами (промисловими або побутовими), недоброякісними харчовими продуктами (за винятком сальмонельозу, дизентерії), ліками; ботулізм; захворювання кліщовим енцефалітом (енцефаломієлітом), поліомієлітом, сказ внаслідок укусу тварини, правець; - утоплення, ураження блискавкою або електричним струмом, укус тварин або отруйних комах, змій, проникнення стороннього тіла, протиправні дії третіх осіб.
- хвороба Застрахованої особи;
- зміна в організації виробництва і праці роботодавцем Страхувальника, в тому числі ліквідація, банкрутство, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (п.1 ст. 40 КЗпП України).
Страховий випадок: настання страхового ризику протягом строку дії страхового захисту та дії Договору, що підтверджено документально і не є виключенням зі страхових випадків, а саме:
- Смерть Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку;
-
Встановлення групи інвалідності Застрахованій особі (І, ІІ або ІІІ групи) внаслідок нещасного випадку;
-
Смерть Застрахованої особи внаслідок хвороби;
- Розлад здоров’я Застрахованої особи внаслідок критичного захворювання, а саме перенесення Застрахованою особою у період дії Договору операції або захворювання приводу хвороб, які вперше виникли та вперше виявлені (діагностовані) у період дії Договору за діагнозами:
злоякісне новоутворення, інфаркт міокарда, інсульт головного мозку (ішемічний інсульт, геморагічний інсульт), аортокоронарне шунтування, трансплантація життєво важливих органів, ниркова недостатність.
- Понесення Страхувальником матеріального (майнового) збитку, пов’язаного з втратою ним / звільнення його з основного місця роботи з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу).
Обмеження страхування: Не можуть бути застрахованими особи, які на момент укладання Договору:
- перебували на обліку в наркологічних, психоневрологічних диспансерах;
- мали інвалідність I та II групи з будь-якої причини;
- мали встановлений діагноз одного з критичних захворювань із переліку;
- мали хронічні захворювання в стадії декомпенсації, переніс інфаркт, інсульт, значні травматичні ушкодження з ураженням нервової системи, є ВІЛ-інфікованим або страждає на СНІД, онкологічні захворювання, цукровий діабет, декомпенсовані ендокринні порушення, епілепсію,
психічні захворювання, демієлінізуючі захворювання нервової системи, системний червоний вовчак, системну склеродермію, ревматизм, ішемічну хворобу серця та хронічні порушення серцевого ритму, гіпертонічну хворобу 3–4 ступенів, хронічні захворювання нирок, хронічні захворювання печінки, хвороби крові та кровотворної системи, бронхіальну астму важкого ступеня, туберкульоз або хвороби, що потребують постійного медичного спостереження, лікування або приймання медичних препаратів.
За ризиком втрати / звільнення з основного місця роботи не підлягають страхуванню особи:
- яким не виповнилося 20 років або виповнилося 58 років для чоловіків та 56 років для жінок;
- трудовий стаж яких на останньому місці роботи менше 12 (дванадцяти) місяців;
- які є приватними підприємцями, військовослужбовцями, фрілансерами, сумісниками, самозайнятими, працівниками, а також акціонерами, які працюють в компанії, в якій їм належить більше 10% акцій;
- які працюють на підприємстві, де загальна кількість співробітників менше 10 осіб.
|
6 |
Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності) |
Територія дії договору для страхового ризику втрата основного місця роботи – Україна; Територія дії договору для інших страхових ризиків передбачених страховим продуктом – весь світ.
Дія Договору не поширюється: - на території України, що є тимчасово окуповані; території України, на яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження; населені пункти, що розташовані на лінії розмежування; території активних бойових дій, на яких ведуться воєнні (бойові) дії на дату настання події, що має ознаки страхового випадку; - на території поза межами України в зоні воєнних дій будь-якого характеру, незалежно від офіційного визнання війни за нормами права; територій, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха; території, щодо яких МЗС України надало рекомендацію утриматися від поїздок до перетину Застрахованою особою кордону.
Строк дії договору - 1 рік.
Договір набуває чинності з 00 годин 00 хвилин (за київським часом) 01 (першого) числа місяця наступного за місяцем, в якому укладено Договір за умови сплати страхового платежу в обсязі, визначеному Полісом, на рахунок Страховика.Договір діє до 24.00 годин (за київським часом) дати, що зазначена у Договорі як дата закінчення строку дії Договору, якщо інші обставини не призвели до дострокового припинення дії Договору. Строк дії Договору поділяється на періоди страхування тривалістю 1 місяць. Страховий захист в кожному періоді страхування діє за умови сплати страхового платежу за такий період страхування згідно з Договором.
Договір припиняє свою дію та страховий захист не може бути відновлений у випадку ненадходження або надходження не в повному обсязі чергових страхових платежів на поточний рахунок Страховика протягом 12 (дванадцять) місяців поспіль.
Договором встановлюється період очікування страхового випадку – проміжок часу, протягом якого страховий захист за договором страхування не діє:
7 календарних днів з дати набрання чинності Договору - для страхових випадків №1 - №4, визначених п. 2;
3 місяці з дати набрання чинності Договору - для страхового випадку №5, зазначеного в п. 2.
|
7 |
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат |
Підставою для відмови Страховика у здійсненні страхової виплати є:
- Навмисні дії Страхувальника (Вигодонабувача) або особи, на користь якої укладено Договір, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями.
- Вчинення Страхувальником (Вигодонабувачем) або іншою особою, на користь якої укладено Договір, умисного кримінального правопорушення, що призвело до страхового випадку.
- Подання Страхувальником (Застрахованою особою) неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.
- Порушення Страхувальником або Застрахованою особою зобов’язання протягом строку дії Договору письмово повідомляти Страховика в строк, передбачений Договором, про будь-яку зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інших обставин, що впливають на розмір страхової премії за Договором.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником або Застрахованою особою про настання страхового випадку без поважних на це причин у строки, передбачені Договором, або невиконання інших обов’язків, визначених Договором або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).
- Ненадання, або надання в не повному об’ємі документів, що передбачені Загальними умовами страхового продукту; надання Страхувальником (Застрахованою особою) документів (медичних довідок), що не відповідають вимогам цих Загальних умов страхового продукту.
- Настання страхового випадку до укладання Договору або в неоплачений період.
- Випадок, який не є страховим (в т. ч. захворювання) або наявні обставини, які є винятками страхових випадків відповідно до умов Договору.
- Самолікування; Невиконання Застрахованою особою рекомендацій лікаря, не дотримання курсу лікування, порушення порядку, встановленого медичним закладом, що призвело до погіршення стану її здоров'я.
- У разі відмови Застрахованої особи від обстеження довіреним лікарем Страховика або не проходження обстеження в визначений Страховиком термін.
- Невиконання Застрахованою особою рекомендацій лікаря, недотримання курсу лікування, порушення порядку, встановленого медичним закладом, що призвело до погіршення стану її здоров'я.
- Страховими не вважаються випадки, що сталися із Застрахованою особою, якщо вона на момент укладання цього Договору страхування та/або до моменту настання страхового випадку: знаходилась на освідченні медико-соціальної експертної комісії (надалі - МСЕК); перебувала на обліку в наркологічних, психоневрологічних та інших диспансерах; хворіла на СНІД або була ВІЛ – інфікована.
- Звернення Застрахованої особи за медичною допомогою, використовуючи будь-які доступні способи, пізніше 48 (сорока восьми) годин з моменту настання нещасного випадку.
- Страхова виплата не здійснюється, якщо страховий випадок стався протягом періоду очікування страхового випадку, а також в несплачений період страхування.
Не є страховим випадком та страхові виплати не здійснюються за наявності таких обставин:
- вчинення дій або бездіяльності Застрахованої особи в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, що призвели до нещасного випадку;
- керування Застрахованою особою транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння а також у результаті передачі керування транспортним засобом особі в такому стані, або особі, яка не має права керувати таким транспортним засобом;
- самогубства, спроби самогубства, навмисного заподіяння Застрахованою особою собі тілесних ушкоджень або перебування Застрахованої особи в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння;
- скоєння Страхувальником (Застрахованою особою, Вигодонабувачем) умисного злочину чи інших протиправних дій, що призвели до заподіяння шкоди життю чи здоров’ю Застрахованої особи;
- порушення Застрахованою особою норм та правил безпеки праці, правил дорожнього руху та правил безпеки на залізничному транспорті;
- смерті Застрахованої особи, що була психічно хворою і знаходилась в неосудному стані в момент нещасного випадку;
- наявних у Застрахованої особи психічних захворювань або епілепсії в разі причинно-наслідкового зв’язку між захворюванням та нещасним випадком;
- погіршення стану здоров’я Застрахованої особи через обставини, внаслідок яких
Застрахованій особі було присвоєно групу інвалідності або виникають підстави для присвоєння групи інвалідності;
- подій, що сталися із Страхувальником в місцях позбавлення волі;
- подій, що сталися поза межами території дії та строку дії Договору;
- Випадки Смерть Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку або хвороби, встановлення групи інвалідності внаслідок нещасного випадку, розладу здоров'я внаслідок критичного захворювання не вважаються страховими, якщо пов’язані
з будь-якими хворобами або нещасними випадками та їх наслідками, якщо такі хвороби або нещасні випадки виникли або сталися до моменту укладення Договору.
Не є страховим випадком події, що відбулися під час або в результаті:
- масових заворушень, актів громадянської непокори, громадянської війни, страйків, локаутів, бунтів, заколотів, державних переворотів або спроби їх здійснення, повстання або революції, терористичних актів та їх наслідків, диверсій, дій озброєних повстанців, а також дій влади, спрямованих на їхнє придушення;
- застосування зброї масового знищення, ядерного вибуху, радіації або радіоактивного зараження, хімічного, бактеріологічного забруднення;
- воєнних дій, військових заходів будь-якого роду, використання зброї, військової техніки та знарядь війни, дій військових сил та/або спеціальних формувань (підрозділів) будь-якої держави, будь-якого роду недержавних збройних сил або збройних формувань, дій бойовиків, збройних угрупувань, їх окремих учасників (незалежно від факту оголошення війни чи введення воєнного стану);
- дій Збройних сил України, сил спеціального призначення та/або інших спеціально призначених воєнізованих формувань та підрозділів, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, антитерористичної операції, операції Об'єднаних сил, виконання завдань національного спротиву;
- участі Застрахованої особи у воєнних (бойових) діях, в тому числі але не виключно в складі Збройних сил України, Сил оборони, будь-яких інших служб, підрозділів, формувань, в тому числі але не виключно одноособово, незалежно від форми та способу їх утворення;
- участі в спортивних змаганнях та/або конкурсах під час занять активними видами спорту чи відпочинку;
- занять професійним спортом. В межах Договору термін «Заняття професійним спортом» означає будь-яке заняття спортом чи подібною до спорту діяльністю за грошову винагороду чи приз, участь у спортивних заходах, змаганнях, чемпіонатах чи кубках, тренування з метою участі у зазначених вище заходах, заняття спортом у рамках членства в спортивних клубах, асоціаціях, лігах чи подібних організаціях;
- занять екстремальними видами спорту та розваг (включаючи але не обмежуючись: альпінізмом, спелеотуризмом, дельтапланеризмом, кінним спортом, бобслеєм, будь-якими
перегонами на швидкість, дайвінгом, розвагами, пов’язаними з вільним падінням, стрільбою з будь-якого виду зброї, рафтингом, слаломом, вінд-серфінгом, вітрильницьким спортом, підводними видами спорту чи розваг, видами спорту, що потребують використання моторизованих наземних, водних чи повітряних машин);
- проведення заходів політичного характеру, які здійснюються згідно з розпорядженням військової чи громадянської влади та політичних організацій.
Не визнається страховим випадком визнання Застрахованої особи безвісно відсутньою у порядку, встановленому законодавством України.
Не визнається страховим випадком подія, яка відбулася до початку дії даного Договору або в період, коли страховий захист за Договором не діяв, а також непрямі збитки, наприклад, упущена вигода, моральна шкода тощо.
Страховим не вважається випадок №5, зазначений в п. 2, що стався із Застрахованою особою, якщо на момент укладання цього Договору та/або до моменту настання такого випадку:
- Застрахована особа мала трудовий стаж на останньому місці роботи менше 12 (дванадцяти) місяців;
- Застрахована особа працевлаштована на підприємствах (установах) із загальною кількістю працівників менше 10 осіб;
- Застрахована особа відноситься до приватних підприємців, військовослужбовців, осіб, які проходять службу за відповідними Законами/положеннями тощо, фрілансерів, сумісників, самозайнятих осіб, а також акціонерів, що працюють в компанії, в якій їм належить більше 10% акцій;
- Застрахована особа була звільнена з основного постійного місця роботи протягом перших 3 (трьох) місяців з дати набрання чинності Договору, після надходження страхового платежу у разі несплати страхового платежу у строк, що визначений Договором;
- Застрахованій особі не виповнилося 20 років або виповнилося 58 років для чоловіків та 56 років для жінок.
Не визнаються страховими випадками травматичні ушкодження, функціональні розлади, стійка втрата Застрахованою особою працездатності, смерть Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку, які відбулися та мають безпосередній причинно-наслідковий зв'язок із:
- психічним захворюванням Застрахованої особи;
- захворюванням, з приводу якого Застрахованій особі встановлено групу інвалідності (І, ІІ, ІІІ групи інвалідності або статус дитини з інвалідністю);
- захворюванням, у зв’язку із яким Застрахована особа знаходилась на освідченні медико-соціальної експертної комісії (надалі - МСЕК); перебувала на обліку в наркологічних, психоневрологічних та інших диспансерах; хворіла на СНІД.
|