Що важливо знати про Накопичувальне Страхування Життя?
Накопичувальне страхування життя є важливим фінансовим інструментом для тих, хто прагне не лише забезпечити фінансовий захист своїм близьким у разі настання непередбачуваних подій, але й накопичити певний капітал для майбутнього.
- Суть накопичувального страхування життя (НСЖ) полягає у довгостроковому накопиченні коштів для створення капіталу у майбутньому - наприклад, для забезпечення фінансової «подушки» на момент виходу на пенсію чи накопичення на навчання дітей, придбання першого житла, початок власного бізнесу тощо.
- Одночасно із накопиченням клієнт забезпечує фінансовий захист своїх близьких на випадок смерті: вони отримають усю суму, яку планувалося накопичити протягам строку дії поліса. Також можна додати захист від травматизму, інвалідності, критичних захворювань тощо.
- Важливою відмінністю накопичувального страхування життя є також те, що тільки за таким видом страхування можна щорічно отримувати від держави повернення податкової пільги у розмірі до 18% від страхового платежу.
Додатковий інвестиційний дохід (ДІД)
- Одним із важливих елементів страхування життя є додатковий інвестиційний дохід, який може суттєво збільшити загальну вартість страхового договору, адже страхові резерви, сформовані з платежів клієнтів, не просто «лежать» у компанії, а інвестуються в надійні фінансові інструменти.
- Головна мета інвестування полягає в отриманні додаткового доходу, який може бути спрямований на збільшення суми, доступної для виплати клієнтові у разі настання страхового випадку або в кінці строку дії договору. Додатковий дохід є важливим елементом, який робить накопичувальне страхування привабливішим порівняно з традиційними депозитними програмами.
- Додатковий інвестиційний дохід (ДІД), що відповідає цим результатам, нараховуються кожному клієнту відповідно до суми внесених ним платежів, строку дії та валюти договору. При цьому працює принцип капіталізації відсотків (складні відсотки), щоразу ДІД нараховується на всі кошти клієнта, включно з доходами минулих років.
- Результати інвестиційної діяльності СК затверджуються щорічно.
Інвестиційна політика UNIQA Україна
Інвестиційна діяльність компаній в сфері страхування життя регламентується чинним законодавством України, згідно з вимогами якого кошти страхових резервів повинні розміщуватись з урахуванням безпечності, прибутковості, ліквідності, диверсифікованості та можуть бути представлені активами таких категорій як:
- Грошові кошти на поточних рахунках
- Банківські вклади (депозити)
- Валютні вклади згідно з валютою страхування
- Нерухоме майно
- Цінні папери
- Цінні папери, емітовані державою
- Права вимоги до перестраховиків
- Довгострокове фінансування (кредитування) житлового будівництва
- Інвестиції в економіку України
- Банківські метали
- Кредити страхувальникам-громадянам.
Обережна і збалансована інвестиційна політика є ключем до збереження та примноження коштів клієнтів. В центрі нашої уваги завжди є клієнт й інвестиційна політика UNIQA Україна спрямована на забезпечення найвищої надійності вкладів наших клієнтів. Страхові резерви розміщуються відповідно до вимог законодавства, але виключно в низько ризикові активи, та станом на кінець 2023 року розподіляються наступним чином:
- Банківські вклади в банках, що належать до великих міжнародних фінансових корпорацій з найвищими рейтингами надійності та в банках з державною власністю – 6% загального розміру страхових резервів
- Гроші на поточних рахунках в банках, що належать до великих міжнародних фінансових корпорацій з найвищими рейтингами надійності та в банках з державною власністю - 2% загального розміру страхових резервів
- Державні облігації України – 92% страхових резервів.
Важливо зазначити, страхова компанія гарантує мінімальний рівень доходу, незалежно від результатів інвестування. Це надає клієнтові додаткові гарантії та знижує ризик втрат, особливо у нестабільні економічні періоди.
Результати інвестиційної діяльності компанії по роках: