UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Здоровий спосіб життя, біохакінг чи здоровий глузд: як зберегти здоров’я не за всі гроші світу?

В Україні з’явився новий надихаючий тренд: мода на здоров’я. Тут і вплив європейських цінностей, і віра в нові технології: вже зараз медики та інженери стверджують, що 120 років активного життя – цілком реальна мета. От тільки як її досягнути?

Здоровий спосіб життя, біохакінг чи здоровий глузд: як зберегти  здоров’я не за всі гроші світу?

Традиційний спосіб – вести здоровий спосіб життя (ЗСЖ). Це саме він стає модним, та є одне «але»: вимог до послідовників ЗСЖ багато, і часто вони протирічать одна одній. Ще одна проблема – реалістичність. Наприклад, уникати стресів, або готувати вдома і їсти тільки здорову їжу – 100% корисно, і настільки ж недосяжно. Інший підхід – біохакінг. Це вимір головних біологічних показників людини і створення персонального плану з їх покращення. Тут і генетичні тести, і БАДи з вітамінами, і гаджети для контролю здоров’я та продуктивності. Ось тільки ефективність біохакінгу ще не доведена – спосіб занадто новий і … дорогий.

Чи є ще варіанти? Як залишатись здоровим, не витрачаючи на це весь вільний час та всі свої статки? 

Знайомтеся: 5 корисних лайфхаків від UNIQA зі збереження здоров’я та бюджету, в основі яких тільки здоровий глузд та страхові розрахунки.

 

1.

Займайтеся спортом. Доведено, що саме спортивні заняття забезпечують здоров’я трьох «стовпів» нашого організму: хребта, нервової системи та серця, а також високий імунітет та правильний обмін речовин. Здорове серце – ключова перевага, на якій найбільш акцентують увагу медики. І це зрозуміло: в Україні саме серцево-судинні захворювання є №1 серед хвороб, що знижують середню тривалість життя, особливо у чоловіків. Тому у боротьбі з ними варто використати усі можливі засоби. Серед тренувань з доведеною ефективністю – силові вправи, плавання, біг та відомий норматив у 10 000 кроків на день. Не витратно і точно з користю.

2.

Відмовтесь від тютюну. Сучасні лікарі сперечаються: чи варто вживати м’ясо, відмовлятися від цукру, періодично голодувати або дозволяти собі келих вина раз на тиждень? Попри суперечки, є й беззаперечна порада: варто відмовитися від цигарок. Якщо ви не палите, або покинули цю звичку 10 років тому, то маєте вдвічі менший ризик онко-захворювань легень. До речі, у деяких країнах ЄС при медичному страхуванні клієнтів обов’язково запитують про паління. Завзятим поціновувачам тютюну страховий поліс обійдеться у 1,5-2 рази дорожче. Так, страхова статистика дуже багато знає про зв'язок здоров’я і шкідливих звичок.

3.

Забезпечте здоровий сон. Його необхідність для якісного і тривалого життя доведена сотнями наукових досліджень. Треба висипатись, якщо прагнете бути не лише здоровими, а й гарними: недостатня тривалість сну прискорює старіння і провокує надмірний апетит. Здоровий сон має бути:

  • регулярним – краще засинати і прокидатися у один і той же час, щоб запобігти безсонню,
  • тривалим – від 6 до 9 годин, залежно від фізичних та розумових навантажень, а також віку,
  • нічним – саме нічний сон у темному приміщенні забезпечує правильну роботу гормональної системи та знижує ризики серйозних захворювань – раку, інсульту і діабету 2-го типу.
4.

Проходьте щорічний check-up. Це комплексне профілактичне обстеження. Найбільш прискіпливі обирають поглиблену діагностику, з дослідженням 50-60 показників фізичного стану. Можна вчинити простіше: багато українських лікарень пропонують комплекс обстежень, окремо для жінок та чоловіків різного віку – у 30, 40 чи 50+ років. Чому це важливо? Простий і водночас важкий приклад: щорічний візит до гінеколога з комплексом аналізів коштує 600-700 грн. Це ціни однієї з найдорожчих клінік Києва, а можна зробити і вдвічі дешевше. Звичайно, можна і взагалі не йти до лікаря. Можна, якщо не знати статистику по захворюваності і смертності молодих жінок від раку шийки матки. А навіть якщо не дивитись на ці сумні цифри, можна порівняти ціну профілактики з вартістю лікування: від 65 000 грн. на початкових стадіях хвороби. То чи варто вдаватись до чек-апів – кожен вирішує для себе. Ми радимо це робити. Навіть не так: наполегливо радимо.

5. 

Придбайте медичну страховку, або ДМС. Маловідомий, але справді корисний лайфхак. Щоправда, він принципово відрізняється від усіх попередніх порад. Спорт, сон, відмова від тютюну та планові обстеження знижують ризик хвороби. А страхування – підвищує шанси на швидке її подолання. Як саме? 

  • ДМС робить лікування доступним. Більшість з нас розуміють, що страховка – це можливість отримати навіть дороге лікування, не переймаючись, де знайти потрібні на нього кошти. Насправді так і є: наприклад, у 93 випадках зі 100 клієнти, що зверталися до UNIQA по програмах ДМС в 2017 році, повністю відшкодували свої незаплановані медичні витрати,
  • ДМС надає додаткові гарантії якості. А от ця перевага очевидна не всім. Коли страхова компанія сплачує за лікування, у неї з’являється дуже висока зацікавленість в тому, щоб воно було ефективним. Щоб вірно встановили діагноз, вчасно провели всі процедури, призначили ліки з доведеною ефективністю. Бо інакше… знадобиться повторне, а значить, більш дороге лікування. Або клієнт розчарується у ДМС. Тому страховики роблять все можливе, щоб їх клієнтів лікували якісно. А от забезпечити такий контроль за лікуванням самостійно, без страхової підтримки, зазвичай дуже складно. 
Чи скористатися цими лайфхаками? Вирішувати Вам. А ми просто нагадаємо: інколи варто зупинитися, подумати і нарешті подбати про найдорожче. Коли потрібно, UNIQA буде поруч. Ми допоможемо захистити те, що Ви цінуєте найбільше в житті. Так, і здоров’я також.

 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Не нашкодь! Про заборону вільного обігу антибіотиків в Україні
Будемо здорові!
18. серпня 2022
Не нашкодь! Про заборону вільного обігу антибіотиків в Україні
З початку серпня в Україні запроваджено продаж антибіотиків за рецептом. Це нововведення викликало чимало дискусій, побоювань та критики. Чому саме прийнято таке рішення, як тепер буде виглядати придбання ліків в аптеці, чи призведе такий крок до складнощів у лікуванні, та чи зміниться щось у забезпеченні ліками для клієнтів УНІКА, ми запитали Оксану Руденко, керівника Дирекції особистих видів страхування.
Чи ваше КАСКО дійсно повне? Або чому українським водіям варто дострахувати свої автівки вже найближчим часом
Мій автомобіль
17. серпня 2022
Чи ваше КАСКО дійсно повне? Або чому українським водіям варто дострахувати свої автівки вже найближчим часом
Нещодавно, а саме 21 липня 2022 року, Національний банк України провів корекцію офіційного курсу гривні. Як новий курс вплинув на ринкову вартість автівок? І чому про це важливо знати кожному, хто страхує свою машину за програмою КАСКО? Коментує Валерій Лісовий, керівник напрямку УНІКА.
Надихаючі та приголомшливі. Вирушаємо на Зальцбурзький фестиваль онлайн
Моя подорож
12. серпня 2022
Надихаючі та приголомшливі. Вирушаємо на Зальцбурзький фестиваль онлайн
У блозі, що присвячений музеям Австрії, ми обіцяли продовжити віртуальну мистецьку подорож у пошуках натхнення та джерела енергії. Сьогодні ми розширимо палітру вражень та спробуємо зануритися у фестивальне життя онлайн.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз