
Сьогодні туристичне страхування перестало бути опцією «провсяк випадок». Це — базова потреба відповідального мандрівника. Попри досить турбулентне життя, українці продовжують подорожувати. Як змінився попит на туристичне страхування у 2025 році, розповідає Діана Коченкова, Директорка дирекції розвитку роздрібних продуктів і сервісів страхової компанії UNIQA.
Звісно, ми не говоримо зараз про стрімке зростання попиту на страхування подорожуючих. Безумовно, про повернення на об’єми до 2022 року не йдеться. Українці подорожують значно менше ніж в мирні часи. Проте все ж у 2025 році бачимо зростання відносно 2024 року на 15-20% в середньому. Є певний сегмент клієнтів, які не наважувались на подорожі з початку повномасштабного вторгнення, а в 2025 році прийняли рішення про відпустку закордоном. Мова про матерів з дітьми або людей похилого віку.
Туристична страховка — не лише про медицину
Сучасний страховий поліс — це вже не просто компенсація лікування при неочікуваній гострій хворобі чи переломі ноги. Це також компенсація при втраті багажу, при скасуванні чи затримці рейсу, втраті документів та навіть кошти на правову допомогу закордоном.
Як правильно обрати поліс?
Перш за все, варто звернути увагу на суму медичного покриття. Для подорожей до Європи достатньо мінімум 30 тисяч євро , для США чи Азії краще мати щонайменше 50 тисяч. Також варто звернути увагу на ліміт по стоматології. Чи є він взагалі і який самий, навіть в самому бюджетному варіанті він має бути принаймні від 200 євро.
Обираючи страховку, важливо перевірити, що саме вона покриває: чи є компенсація у разі скасування поїздки, затримки багажу, хвороби, або навіть у випадку участі в активному відпочинку, як-от гірські лижі чи дайвінг.
Це не означає, що завжди треба брати чим більше, тим краще, але обов’язково співставляти з цілями своєї поїздки. У всіх страхових компаніях такі активні види спорту, як сноуборди чи скелелазіння, вартують недешево. Тому, якщо мета вашої подорожі прогулянки вечірнім Парижем чи вуличками Праги – немає сенсу переплачувати за ці дорогі опції. Проте якщо ви зібрались зайнятись екстремальним видом спорту, точно варто перевірити, чи будуть травми відповідні покриватися страховою компанією. Інакше ви купите страховку, якою просто не зможете скористатися. вам цілком правомірно відмовлять, якщо активні види спортом не були передбачені вашим полісом.
Також важливо знати, чи працює страхова компанія у форматі «cashless» — тобто покриває витрати напряму, без участі клієнта. Це дозволяє уникнути необхідності сплачувати великі суми самостійно і чекати компенсації тижнями.
Зручно, коли компанія має мобільний застосунок, онлайн-сервіс і цілодобову підтримку українською мовою, особливо якщо щось сталося за кордоном у незручний час.
Поради мандрівникам
Не економте на страхуванні — медична допомога закордоном може коштувати сотні або навіть тисячі доларів. Перед купівлею уважно читайте умови: які ситуації покриваються, а які — ні. Не забудьте перевірити країни дії полісу —поліси як правило не працюють в регіонах з військовими конфліктами або нестабільною ситуацією. А деякі країн, такі як Непал чи Індонезія коштують дорожче за інші.
Наша порада оформлювати поліс онлайн — це швидко, зручно, і його завжди можна знайти у смартфоні.
2025 рік показує, що туристичне страхування — не розкіш, а необхідність. Адже поліс може не лише врятувати, а й забезпечити спокій у кожній подорожі. Українці вже зрозуміли це й дедалі частіше підходять до страхування відповідально. І це — найкраща інвестиція у безпечну мандрівку.