Страхуємо квартиру: 3 факти, які потрібно знати кожному

У цьому випуску блогу ми відповімо на три найголовніших питання про страхування житла. Сподіваємося, ці відповіді допоможуть нашим клієнтам краще зрозуміти, чому варто захистити квартиру, і на що звернути увагу у першу чергу.
Від чого варто страхувати квартиру?

Найчастіше питання від наших клієнтів: що найбільше загрожує квартирам? За статистикою УНІКА, найчастіше їм загрожує затоплення - через прорив труб у сусідів або у себе ж, пошкодження меблів, шпалер, килимів та інших цінних речей водою. Це найчастіший і вельми неприємний ризикНа щастя, не найчастіший, але найбільш руйнівний і фінансово складний ризик – пожежа. Він здатний повністю знищити квартиру і часто загрожує життю і здоров'ю її власників. За статистикою служби надзвичайних ситуацій, матеріальні втрати від пожеж в Україні тільки за січень 2019-го перевищують 24 млн. грн. Переважно це пожежі в житлових будинках, а не на підприємствах.

Порада від УНІКА. Не намагайтеся вгадати, які нещастя з майном найбільш вірогідні, а краще застрахуйте житло від усіх ризиків. Договір страхування в УНІКА захистить від наслідків пожежі, вибуху, займання, пошкоджень, викликаних стихією, затоплення водою, а також крадіжки зі зламом і пограбування. Додатково можна застрахуватися від бою скла і вандалізму – такий захист є найбільш актуальним для власників приватних будинків або власників квартир на першому поверсі.

 

Як забезпечити захист всіх цінностей?

Клієнти часто цікавляться, чи обов'язково складати перелік усього цінного майна при страхуванні? Чи можна обійтися без нього? Звичайно, обійтися можна: для цього є програми швидкого, або експрес-страхування. Досить знати площу своєї квартири і вибрати: який розмір компенсації за 1 м2 ви вважаєте достатнім для свого житла? Це дуже зручно, якщо в першу чергу ви хочете захистити дорогий ремонт.

Але ось для виплати за пошкоджену або вкрадену техніку, меблі – знадобляться чеки, або, як мінімум, фото інтер'єру до страхового випадку. Тому, якщо ви є власником якісних і дорогих речей, ми все ж таки радимо зробити опис усіх цінностей і укласти класичний договір страхування.

Порада від УНІКА. Не бійтеся опису майна. Команда УНІКА –- це фахівці з гідною репутацією, що працюють у сфері оцінки житла від 5 років і більше. Маючи опис майна, експертам УНІКА буде простіше визначити суму збитку, а клієнту – отримати виплату. Завдяки їй у вас не буде необхідності підлягає зберігати чеки та гарантійні документи: до речі, іноді вони можуть бути вкрадені або знищені разом з майном.

 

А як взагалі компенсуються витрати на ремонт? Наприклад, від затоплення постраждала стіна на кухні, «здулася» підлога під столом ...

Описати всі можливі ситуації щодо компенсації на ремонт в одному блозі - досить складно. Але є головний принцип виплат, про який мусять знати всі наші клієнти: ми не ремонтуємо пів-кімнати або одну стіну. УНІКА компенсує витрати на ремонт усього приміщення. У прикладі із затопленням ми оплатимо ремонт і заміну шпалер у всій кухні, а не на одній стіні. Якщо від води постраждала підлога, ми також сплатимо за новий ламінат у всій кімнаті.
Окрім прямих втрат, у деяких випадках ми здійснимо заміну замків і систем безпеки, компенсуємо витрати на вимушену оренду житла . Наприклад, після пожежі, коли жити в квартирі тимчасово не можна.

Порада від УНІКА. Питання про виплати – дуже важливе і правильне. Перш, ніж купити будь-яку страховку, обов'язково спитайте: як саме компанія буде компенсувати збитки? Наприклад, в УНІКА, крім принципу «платимо за все, а не за частину», є й інші переваги. Так, про невеликі збитки, до 15 000 гривень, можна просто повідомити в компанію, надати фото і допустити нашого експерта на місце події. А ось довідка з ЖЕКу або ОСББ буде не потрібна. Але такий підхід до виплат практикують не у всіх компаніях.


Сподіваємося, що наші відповіді були корисні всім, хто хоче захистити квартиру від пожежі, крадіжки або затоплення за допомогою страховки. А на всі інші питання ми з радістю відповімо в наступних публікаціях.