UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Реєстрація авто в умовах воєнного стану

Війна змінила багато сфер життя українців. Торкнулося це й законодавства. Через збитки завдані в ході військових дій громадяни України позбулися тисяч автомобілів. Зросла потреба в транспортних засобах й у військових. Щоби відшкодувати завдані збитки, держава спростила розмитнення авто. Зміни торкнулися й реєстрації. Розглянемо більш докладно.

Реєстрація авто в умовах воєнного стану

Що змінилося в процесі реєстрації з 24 лютого?
У Постанові Кабінета Міністрів України № 190 від 04.03.2022р. зазначено, що на час воєнного стану скасовується вимога реєстрації транспортних засобів. Раніше процедуру необхідно було зробити протягом 10 днів з дня покупки або розмитнення. Якщо вкластися у відведений час не виходило, потрібно було надати документальне підтвердження поважної причини. За новими правилами власники авто можуть зареєструвати транспортний засоб у 90 денний термін з дня скасування воєнного стану.
Це стосується також інформації, яка має бути додана в електронні реєстри щодо передачі, реалізації та надходження авто.

Які автомобілі можна реєструвати?
Всупереч безперервним бойовим діям на території нашої країни, ГСЦ МВС у деяких регіонах поступово починає надавати низьку послуг. Так, в українців з’явилася можливість зареєструвати нові та б/у транспортні засоби, але тільки ті, що проходять первинну процедуру реєстрації. Це належить виключно до транспортних засобів ввезеним з-за кордону.

Які документи знадобляться?
Якщо ви хочете зареєструвати ТЗ, вам знадобляться:

  • митні документи (акт огляду, декларація);
  • паспорт громадянина України або ID-карта;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • документ на транспортний засіб;
  • сертифікат відповідності нормам безпеки, екологічним стандартам;
  • право власності на автомобіль.

Необхідно надати й саме авто. Врахуйте, при першій реєстрації обов’язково потрібно сплатити збір до Пенсійного фонду.

Що змінилося при ввезенні авто в Україну?
5 квітня 2022 року були обнулені податки на імпорт. Не потрібно платити акциз, ПДВ і ввізне мито.

Пільги діють при ввезенні будь-яких транспортних засобів?
Легкові автомобілі мусять відповідати стандарту «Євро — 2» і вище, а вантажівки й автобуси «Євро — 5» і вище. Спрощена процедура не застосовується у випадках, коли автомобіль ввозитися з росії, білорусі та тимчасово окупованих територій України. Обмеження діє, якщо транспортний засіб був вироблений у зазначених країнах-агресорах. 

Чи правда, що ввели обмеження на ввезення автомобілів?
Очікувано, що після податкових послаблень в Україну почали завозити тисячі автівок. Переважно з країн Європейського союзу. Це ускладнило ситуацію на пунктах перепусток, створило черги. Вже 25 квітня 2022 року були введені обмеження. Легкові авто для особистих потреб можна ввозити тільки через певні пункти пропуску.

На угорському кордоні це «Давинково» й «Косино». На словацькій - «Малий Березний».  На польській: «Угринів», «Устилуг», «Грушів», «Смільниця».
Тому треба ретельно планувати маршрут.

Збираються знову повернути податки на імпорт?
29 квітня 2022 року Комітет Верховної Ради з питань податків і фінансів рекомендував парламенту прийняти законопроєкти № 7311. У них, серед іншого, пропонувалося скасувати «нульове розмитнення». Питання відкладено на невизначений термін.

Віримо в перемогу, продовжуємо працювати і тримаємося разом! 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Життя триває. Як працює life-страхування в складні часи
Я та УНІКА
15. березня 2023
Життя триває. Як працює life-страхування в складні часи
Останніми роками страхування життя набувало популярності серед українців як універсальний фінансовий інструмент. Що відбувається у цьому сегменті під час війни, які складнощі довелось долати, чи зміниться щось для клієнтів найближчим часом? Про це розповідає Ігор Міцан, керівник департаменту по роботі з партнерами СК «УНІКА Життя»
Творчість як ресурс. Як стати щасливішим, займаючись улюбленою справою
Будемо здорові!
16. лютого 2023
Творчість як ресурс. Як стати щасливішим, займаючись улюбленою справою
Творчість робить людину щасливою, оскільки це дає можливість використовувати свій неповторний талант та креативність. Творення чогось з нуля надає людині задоволення від результату та задоволення від процесу творення. Крім того, творчість дозволяє людині виражати себе або поділитися з іншими тим, що найближче до неї. Таким чином, творчість допомагає людині залишатися активною, відчувати себе щасливою та досягати особистої реалізації. Можемо поекспериментувати самі з собою та з’ясувати, які творчі заняття насправді допомагають стати трохи щасливішим.
Програма E-liki: як зменшити витрати на ліки
Будемо здорові!
14. лютого 2023
Програма E-liki: як зменшити витрати на ліки
Звичка лікуватися за порадами сусідів, родичів або знайомих фармацевтів може не лише шкодити здоров’ю, а й бити по гаманцю. За даними МОЗ до повномасштабної війни українці залишали в аптеках близько 60 млрд грн, причому половину цієї суми – на сумнівні препарати. Втім, українці звикають довіряти сімейним лікарям та отримувати медикаменти за рецептами, до того ж з’явилась можливість витрачати на лікування менше. У цьому допоможе програма E-liki, яку запровадив ПриватБанк разом із страховими партнерами, зокрема з СК «УНІКА».

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз