UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Реєстрація авто в умовах воєнного стану

Війна змінила багато сфер життя українців. Торкнулося це й законодавства. Через збитки завдані в ході військових дій громадяни України позбулися тисяч автомобілів. Зросла потреба в транспортних засобах й у військових. Щоби відшкодувати завдані збитки, держава спростила розмитнення авто. Зміни торкнулися й реєстрації. Розглянемо більш докладно.

Реєстрація авто в умовах воєнного стану

Що змінилося в процесі реєстрації з 24 лютого?
У Постанові Кабінета Міністрів України № 190 від 04.03.2022р. зазначено, що на час воєнного стану скасовується вимога реєстрації транспортних засобів. Раніше процедуру необхідно було зробити протягом 10 днів з дня покупки або розмитнення. Якщо вкластися у відведений час не виходило, потрібно було надати документальне підтвердження поважної причини. За новими правилами власники авто можуть зареєструвати транспортний засоб у 90 денний термін з дня скасування воєнного стану.
Це стосується також інформації, яка має бути додана в електронні реєстри щодо передачі, реалізації та надходження авто.

Які автомобілі можна реєструвати?
Всупереч безперервним бойовим діям на території нашої країни, ГСЦ МВС у деяких регіонах поступово починає надавати низьку послуг. Так, в українців з’явилася можливість зареєструвати нові та б/у транспортні засоби, але тільки ті, що проходять первинну процедуру реєстрації. Це належить виключно до транспортних засобів ввезеним з-за кордону.

Які документи знадобляться?
Якщо ви хочете зареєструвати ТЗ, вам знадобляться:

  • митні документи (акт огляду, декларація);
  • паспорт громадянина України або ID-карта;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • документ на транспортний засіб;
  • сертифікат відповідності нормам безпеки, екологічним стандартам;
  • право власності на автомобіль.

Необхідно надати й саме авто. Врахуйте, при першій реєстрації обов’язково потрібно сплатити збір до Пенсійного фонду.

Що змінилося при ввезенні авто в Україну?
5 квітня 2022 року були обнулені податки на імпорт. Не потрібно платити акциз, ПДВ і ввізне мито.

Пільги діють при ввезенні будь-яких транспортних засобів?
Легкові автомобілі мусять відповідати стандарту «Євро — 2» і вище, а вантажівки й автобуси «Євро — 5» і вище. Спрощена процедура не застосовується у випадках, коли автомобіль ввозитися з росії, білорусі та тимчасово окупованих територій України. Обмеження діє, якщо транспортний засіб був вироблений у зазначених країнах-агресорах. 

Чи правда, що ввели обмеження на ввезення автомобілів?
Очікувано, що після податкових послаблень в Україну почали завозити тисячі автівок. Переважно з країн Європейського союзу. Це ускладнило ситуацію на пунктах перепусток, створило черги. Вже 25 квітня 2022 року були введені обмеження. Легкові авто для особистих потреб можна ввозити тільки через певні пункти пропуску.

На угорському кордоні це «Давинково» й «Косино». На словацькій - «Малий Березний».  На польській: «Угринів», «Устилуг», «Грушів», «Смільниця».
Тому треба ретельно планувати маршрут.

Збираються знову повернути податки на імпорт?
29 квітня 2022 року Комітет Верховної Ради з питань податків і фінансів рекомендував парламенту прийняти законопроєкти № 7311. У них, серед іншого, пропонувалося скасувати «нульове розмитнення». Питання відкладено на невизначений термін.

Віримо в перемогу, продовжуємо працювати і тримаємося разом! 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Здоров’я спини: як зменшити вплив сидячої роботи?
Будемо здорові!
28. вересня 2023
Здоров’я спини: як зменшити вплив сидячої роботи?
Дослідження показали, що 75% своєї роботи в індустріально розвинених країнах люди виконують сидячи. Багатьох з нас необхідність вчасно зробити усю роботу інколи буквально приковує до крісла. Як цьому протидіяти? Сьогодні у блозі розберемо, як уникнути дискомфорту та зберегти спину здоровою під час сидячої роботи.
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Будемо здорові!
22. вересня 2023
Щоб ділитися світлом, треба мати його в собі: чому під час війни важливо дбати про своє психологічне здоров’я?
Велика війна триває вже більше, ніж півтора року, і це не може не відбиватися на психологічному стані українців. Які упередження заважають нам вчасно звертатися за допомогою і чому все ж таки важливо це робити? Про це сьогодні розмовляємо зі Світланою Підлипською, експерткою Wellbeing Company.
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Мій автомобіль
20. вересня 2023
Безпечна осінь. Яке автострахування вам потрібне?
Осінь – відповідальна пора, коли наше життя стає більш динамічним. Щоб здійсненню планів не завадили прикрі несподіванки, варто подбати про безпеку, зокрема і фінансову. Огляд важливих страховок осені почнемо з потреб власників автомобілів. Їм важливо не лише застрахувати авто, а й захистити свою цивільну відповідальність за кермом.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз