UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Мій автомобіль

Реєстрація авто в умовах воєнного стану

Війна змінила багато сфер життя українців. Торкнулося це й законодавства. Через збитки завдані в ході військових дій громадяни України позбулися тисяч автомобілів. Зросла потреба в транспортних засобах й у військових. Щоби відшкодувати завдані збитки, держава спростила розмитнення авто. Зміни торкнулися й реєстрації. Розглянемо більш докладно.

Реєстрація авто в умовах воєнного стану

Що змінилося в процесі реєстрації з 24 лютого?
У Постанові Кабінета Міністрів України № 190 від 04.03.2022р. зазначено, що на час воєнного стану скасовується вимога реєстрації транспортних засобів. Раніше процедуру необхідно було зробити протягом 10 днів з дня покупки або розмитнення. Якщо вкластися у відведений час не виходило, потрібно було надати документальне підтвердження поважної причини. За новими правилами власники авто можуть зареєструвати транспортний засоб у 90 денний термін з дня скасування воєнного стану.
Це стосується також інформації, яка має бути додана в електронні реєстри щодо передачі, реалізації та надходження авто.

Які автомобілі можна реєструвати?
Всупереч безперервним бойовим діям на території нашої країни, ГСЦ МВС у деяких регіонах поступово починає надавати низьку послуг. Так, в українців з’явилася можливість зареєструвати нові та б/у транспортні засоби, але тільки ті, що проходять первинну процедуру реєстрації. Це належить виключно до транспортних засобів ввезеним з-за кордону.

Які документи знадобляться?
Якщо ви хочете зареєструвати ТЗ, вам знадобляться:

  • митні документи (акт огляду, декларація);
  • паспорт громадянина України або ID-карта;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • документ на транспортний засіб;
  • сертифікат відповідності нормам безпеки, екологічним стандартам;
  • право власності на автомобіль.

Необхідно надати й саме авто. Врахуйте, при першій реєстрації обов’язково потрібно сплатити збір до Пенсійного фонду.

Що змінилося при ввезенні авто в Україну?
5 квітня 2022 року були обнулені податки на імпорт. Не потрібно платити акциз, ПДВ і ввізне мито.

Пільги діють при ввезенні будь-яких транспортних засобів?
Легкові автомобілі мусять відповідати стандарту «Євро — 2» і вище, а вантажівки й автобуси «Євро — 5» і вище. Спрощена процедура не застосовується у випадках, коли автомобіль ввозитися з росії, білорусі та тимчасово окупованих територій України. Обмеження діє, якщо транспортний засіб був вироблений у зазначених країнах-агресорах. 

Чи правда, що ввели обмеження на ввезення автомобілів?
Очікувано, що після податкових послаблень в Україну почали завозити тисячі автівок. Переважно з країн Європейського союзу. Це ускладнило ситуацію на пунктах перепусток, створило черги. Вже 25 квітня 2022 року були введені обмеження. Легкові авто для особистих потреб можна ввозити тільки через певні пункти пропуску.

На угорському кордоні це «Давинково» й «Косино». На словацькій - «Малий Березний».  На польській: «Угринів», «Устилуг», «Грушів», «Смільниця».
Тому треба ретельно планувати маршрут.

Збираються знову повернути податки на імпорт?
29 квітня 2022 року Комітет Верховної Ради з питань податків і фінансів рекомендував парламенту прийняти законопроєкти № 7311. У них, серед іншого, пропонувалося скасувати «нульове розмитнення». Питання відкладено на невизначений термін.

Віримо в перемогу, продовжуємо працювати і тримаємося разом! 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Історії волонтерів УНІКА. Анна Заменська: поштарка, пекар та берегиня Василькова
Я та УНІКА
03. липня 2022
Історії волонтерів УНІКА. Анна Заменська: поштарка, пекар та берегиня Василькова
Ми продовжуємо захоплено спілкуватися з нашими волонтерами. Сьогодні розмовляємо з Анною Заменською, яка понад 15 років працює в УНІКА керівником відділу документообігу. Після 24 лютого пані Анні довелося суттєво розширити свої «скіли» – адже з перших днів війни вона віддано залишається у місті Василькові Київської області, яке понад місяць перебувало під інтенсивними обстрілами.
Усі наші стани зараз – нормальні! Поради психолога для співробітників УНІКА і не тільки
Я та УНІКА
01. липня 2022
Усі наші стани зараз – нормальні! Поради психолога для співробітників УНІКА і не тільки
Сьогодні у блозі – поради від Алли Шуть, практикуючої психологині, яка надає допомогу співробітникам УНІКА в межах Сервісу психологічної підтримки від Wellbeing Company. Спілкуємося про те, для чого і кому потрібен психолог, чому зараз його підтримка ще важливіша, ніж у мирні часи, та як дати собі раду, коли такого експерта немає поруч. Нам було цікаво та корисно – сподіваємося, вам буде також.
Заради здоров'я. Як УНІКА та її партнери – медичні провайдери справляються із викликами воєнного часу
Будемо здорові!
28. червня 2022
Заради здоров'я. Як УНІКА та її партнери – медичні провайдери справляються із викликами воєнного часу
У цьому випуску блогу ми розповідаємо про один із ключових напрямків нашої роботи – медичне страхування. Як війна змінила процеси обслуговування? Чи можуть клієнти УНІКА, як і раніше, використовувати якісний медичний сервіс? Як бути тим, хто має медичне страхування від УНІКА, але опинився за кордоном?

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз