По-перше, у літніх зливах не варто шукати винних. Це типове погодне явище для спекотного літа. До речі, цього року зливи мали місце не лише в Україні. У травні-серпні «плавали» дуже різні міста та регіони по всій Європі, від польської Лодзі до іспанської Валенсії. І коли протягом 2 годин у місті раптово випадає 2-місячна норма опадів, навіть найкраща міська влада навряд чи може цьому завадити. Лише рятувати від повені.
По-друге, технічні заходи, які б на 100% захистили будівлі чи авто під час зливи та повені, на жаль, поки що не винайдені. Проте кожен автовласник може здійснити 5 простих кроків, щоб скоротити можливі збитки або ж користуватися своєю машиною вже за 1-2 дні після повені. Ось ці кроки.
Зважайте на прогноз погоди. Якщо зранку Ви дізналися про високу ймовірність зливи вдень – можливо, краще перенести ділову зустріч? Або дістатися на роботу громадським транспортом? Просто оцініть можливі ризики і прийміть зважене рішення.
Подумайте про паркування. У великому місті ми не завжди маємо можливість обирати зручну стоянку для свого авто – тут би взагалі припаркуватись хоч десь! Відмовитись від паркування у низині чи на підземному паркінгу, звичайно, непогана ідея, та не завжди придатна до виконання. Особливо якщо живеш у місті на пагорбах, такому, як Київ. А от уникати сусідства з сухими старими деревами та рекламними щитами цілком реально і доцільно: саме вони дуже часто стають причиною збитків, коли ламаються під час вітру та зливи. Тож дбати про правильний вибір паркомісця варто, але без фанатизму.
Залишайтесь на місці. Що ще варто зробити під час зливи, навіть якщо машину на стоянці підтоплює чи навіть повністю заливає – так це лишатися на місці, і ні в якому разі не намагатися рушити з місця! Чому? Все дуже просто: залиту машину достатньо просто добре висушити, аби далі керувати нею без жодних проблем. А от якщо спробувати на ній кудись поплисти, може статися гідроудар, який повістю виведе автомобіль з ладу.
Викликайте евакуатор. Що ж робити, якщо автівку все ж таки залило? По-перше, зберігати спокій. По-друге, як тільки спаде вода, викликати евакуатор та відправляти автівку на СТО – «просушитися». На станції технічного обслуговування машину розкриють, витягнуть з неї крісла та килимки, дадуть можливість висохнути та проведуть комп’ютерне діагностування її стану. Зазвичай 1-2 днів достатньо, щоб повністю привести машину до ладу: висушити, протестувати, помити і почистити її після дощових та паводкових слідів.
Запускайте двигуна разом з експертами СТО. Заводити підтоплене авто можна тільки після його ретельного сушіння. Ми радимо довірити цю задачу співробітникам СТО, які надавали допомогу і проводили комп’ютерну діагностику авто. Так Ви будете впевнені, що зробили все за правилами, і автомобіль повністю придатний для подальшого користування.
Сподіваємося, ці поради будуть корисними усім нашим читачам. Та ми щиро зичимо, щоб вони ніколи не знадобилися Вам на практиці. Можливо, у Вас є власні лайфхаки для нестандартних погодних ситуацій? Будемо вдячні, якщо поділитеся з нами у коментарях!