UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Я та УНІКА

Кліматичні зміни: чим загрожують людству і чому кожен має діяти прямо зараз

5 червня у світі відзначається День охорони навколишнього середовища, тому сьогодні ми хочемо поговорити про те, як на наше довкілля впливають кліматичні зміни, як кожен з нас може сприяти їхньому уповільненню та що робить в цьому напрямку UNIQA.

Кліматичні зміни: чим загрожують людству і чому кожен має діяти прямо зараз

Кліматичні ризики: чому важливо усвідомлювати їх вже зараз

Попри всі небезпеки, що ми маємо сьогодні в Україні через війну, не варто забувати, що існують ще й глобальні світові ризики. І після закінчення війни та перемоги, українцям, як і всьому світові, доведеться віч-на-віч зіткнутися з викликами, які несуть нашому довкіллю кліматичні зміни. І думати про них варто починати вже зараз.

Але чому саме кліматичні ризики? Які проблеми можуть вирішити дії, спрямовані на підтримання сталого клімату?

Запобігання екстремальним погодним явищам. Що сильніше змінюється клімат, то збільшується частота та інтенсивність екстремальних погодних явищ, таких як урагани, повені, посухи та лісові пожежі. І для таких наслідків не потрібно щоб «мінялася зима з літом» –- достатньо загального потепління на кілька градусів.

Збереження біологічного розмаїття. Зміни клімату та погодних явищ своєю чергою загрожують багатьом видам рослин і тварин, які не зможуть адаптуватися до швидких змін температури та зовнішніх умов. І пам’ятаємо про так званий «ефект метелика»: найменше порушення екосистем може призвести до непередбачуваних змін, тож зберігати їх – критично важливо для життя на Землі.

Захист водних ресурсів. Кліматичні зміни впливають також на гідрологічні цикли, викликаючи нестачу води або її надлишок у певних регіонах. Це може призвести до проблем із доступом до чистої питної води, а також до конфліктів за водні ресурси. Турбота про стабільність клімату допоможе зберегти доступність та якість водних ресурсів.

Забезпечення продовольчої безпеки. Все, що було сказано вище, впливає на сільське господарство, викликаючи зміни у врожайності. Стримування кліматичних змін допоможе забезпечити достатнє виробництво продуктів харчування і запобігти голоду та нестачі їжі.

І цей перелік наслідків зміни клімату не є вичерпним, можна назвати ще погіршення здоров’я та якості життя людей, економічні втрати, нестачу ресурсів для майбутніх поколінь. Тож без ефективних заходів щодо запобігання кліматичним змінам, всі інші зусилля з охорони довкілля можуть бути значно ускладнені або навіть зведені нанівець.

Свідомий бізнес: що робить UNIQA для скорочення кліматичних змін

Страховий бізнес, як жоден інший, звик мати справу з ризиками, зокрема і з тими, що викликані кліматичними змінами. Для UNIQA ретельний аналіз та оцінка цих ризиків є суттєвою передумовою для сталого успіху в бізнесі. І ми розуміємо, що нові ризики у вигляді екстремальних погодних явищ та природних катастроф, таких як землетруси, шторми та екстремальні температури, призводять до несподівано великих втрат, перерв у роботі бізнесу та втрати активів.

Роботу групи UNIQA з цими ризиками можна умовно поділити на три складові: управління ризиками під час страхової діяльності, урахування кліматичних ризиків при інвестуванні, зменшення впливу на клімат під час власних робочих процесів.

Так при страхуванні майнових ризиків компанії групи приділяють основну увагу фізичним та репутаційним ризикам. Приміром, для крупних підприємств  оцінка вартості страхування враховує  основні показники інтенсивності CO2, що утворюється в результаті їхньої діяльності.

В процесі інвестування кліматичні ризики супроводжуються як кваліфікованими кредитними рейтингами (ризики невиконання, наприклад, індикація застряглих інвестицій), так і рейтингами ESG (наприклад, ризики репутації через високі викиди CO2 і відсутність планів переходу). Також під час управління інвестиціями враховуються численні KPI, що показують вплив активів, в які вкладаються гроші, на довкілля.

У власних робочих процесах компанії групи UNIQA аналізують власний екологічний вплив від прямих викидів CO2 (приміром, від використання транспорту та будівель) та відстежують їхнє зниження. Якщо говорити саме про UNIQA Україна, то ми повністю відмовилися від використання пластикових карток (замінивши їх клієнтськими акаунтами в мобільних застосунках), та знаходимось на шляху до повної відмови від використання паперових носіїв.

Пластик, СО2 та не тільки: що може робити кожен з нас

Та не лише великі бізнеси можуть зробити свій внесок у підтримання клімату. «Океан складається з крапель», тож навіть найменші дії кожного з нас матимуть значення!

Дія перша: відмовитись від одноразового пластику. Все просто: йдучи за покупками, візьміть з собою сумку-шопер, щоб не купувати кожного разу пластиковий пакет. Також не забутьте взяти декілька  багаторазових мішечків для зважування. Варто відмовитись від пластикових пляшок, контейнерів, упаковки тощо, віддаючи перевагу багаторазовій скляній або переробленій картонній тарі.

Дія друга: використовувати екологічно чисті товари. Якщо є вибір – то віддавайте перевагу товарам, що виготовлені з екологічно чистих матеріалів, таких як бамбук або біорозкладні пластики. Також «підтримуйте гривнею» виробників, які дотримуються екологічних стандартів і використовують мінімальну кількість пластика у своїх продуктах. І ще – не варто замовляти товари у виробників або продавців, що мають сумнівну репутацію щодо походження продукції та її сертифікації.

Дія третя: зменшувати споживання та практикувати повторне використання. Купуйте менше, зосередьтеся на якості, а не на кількості. Критерій якості у даному випадку – термін, протягом якого річ може використовуватись без втрати споживчих властивостей. Так, деякі бренди зараз вкладають у свою продукцію так зване «заплановане старіння»: певний термін, після якого річ вже заплановано стає непридатною для використання. Тож в таких виробників купувати не варто.

Не нехтуйте й можливістю повторного використання речей. Ви можете  купити ті товари, що вже були у вжитку, або ж відремонтувати та повторно використовувати власні речі. Ці тренди набирають обертів по всьому світові.

Дія четверта: усвідомлено користуватись транспортом. В одному з попередніх матеріалів ми вже писали про те, що «малий» електричний транспорт допомагає екології: менше викидів, менше заторів, менше потреба у вуглеводнях. Втім, якщо ви ще не готові пересідати на електрику, можливості зменшити забруднення лишаються. Все починається, звісно, з утримання автівки в належному технічному стані, щоб усе відповідало встановленим еко-стандартам. Втім, які б стандарти не були, при використанні авто все одне буде вплив на довкілля. Тож, за можливості варто зайвий раз лишити авто в гаражі та скористатися громадським транспортом, велосипедом або спільними поїздками. А якщо рушили в дорогу, то не залишайте двигун працювати під час зупинок або на холостому ходу. Та користуйтеся навігаторами, щоб уникати заторів: вони не лише крадуть наш час, а й дуже сильно збільшують кількість викидів.

Дія п’ята: підтримувати екологічну політику. Підтримуйте закони та регуляції, які обмежують використання одноразового пластику, регулюють кількість шкідливих викидів тощо. Як? Підписуйте відповідні петиції, піддавайте розголосу виявлені порушення. Обираючи партнерів – дізнавайтеся про те, наскільки усвідомлено та екологічно вони ведуть свій бізнес.

Втілюйте все це у своє життя – і зробіть свій внесок у запобігання глобальному потеплінню та збереження навколишнього середовища. Цей внесок, навіть від окремої людини, буде дуже важливим. Адже згодом до вас приєднаються рідні та друзі, до них – інші люди – і цей ланцюжок здатний буде вберегти всю планету.

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Зручніший, швидший, зрозуміліший: чим здивує новий мобільний додаток MyUNIQA
Я та УНІКА
12. червня 2024
Зручніший, швидший, зрозуміліший: чим здивує новий мобільний додаток MyUNIQA
Сучасні фінансові послуги вже неможливо уявити без мобільних додатків. Тому лідери у сфері digital постійно розвивають своїх цифрових помічників. Цього літа стартує оновлений мобільний додаток MyUNIQA. Про те, які зручності та можливості він принесе клієнтам, розповів Антон Добровольський, Директор Дирекції підтримки клієнтів з особового страхування UNIQA.
Страхування онлайн: що приваблює українців у придбанні цифрового поліса та чому ми розвиваємо всі канали продажу
Я та УНІКА
10. червня 2024
Страхування онлайн: що приваблює українців у придбанні цифрового поліса та чому ми розвиваємо всі канали продажу
Онлайн формат у всіх сферах життя стрімко набуває популярності, як у всьому світі, так і в Україні. Страхування – не виключення. І у нашому сьогоднішньому блозі – про те, що приваблює українців у можливості купити страховку онлайн.
Дитинство та війна: як дітям та підліткам долати тривалі стреси й мати ресурс для розвитку?
Будемо здорові!
01. червня 2024
Дитинство та війна: як дітям та підліткам долати тривалі стреси й мати ресурс для розвитку?
Повномасштабна війна триває вже понад два роки, і перспективи її закінчення поки незрозумілі. Як така ситуація відбивається на дітях та підлітках, що живуть в Україні? Як ми, дорослі, можемо додати їм емоційного ресурсу та психологічної стійкості? У День захисту дітей розмовляємо про це з есперткою Wellbeing Company, психологинею та психотерапевткою Тетяною Пугаченко.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз