UA
Закрыть

Контент на сторінці може відобразитися не повністю. Рекомендуємо оновити версію поточного або скористатись іншим браузером.

UA
UNIQAблог - фото
UNIQAблог
Будемо здорові!

Фізична активність у складні часи: звідки взяти мотивацію та як її не втратити?

Жодного сумніву: фізичні вправи важливі для нашого здоров’я та самопочуття. Але справжня користь від них буде лише за умови постійних занять. Та як зберегти цю регулярність, особливо у надскладні часи? Про це – у нашому сьогоднішньому блозі.

Фізична активність у складні часи: звідки взяти мотивацію та як її не втратити?

За даними 2021 року, лише 27% українців регулярно займаються спортом. Скоріш за все, теперішній показник ще погіршився, адже на перше місце, на жаль, вийшли геть інші проблеми. Але саме зараз збереження здоров'я стає надважливим завданням для кожного з нас. То де взяти мотивацію?

Мотиватор перший: краще менше, ніж нічого

Слово «спорт» викликає думки про надмірні навантаження? Є сумніви в тому, що вистачить сил? Тоді замініть цей термін на «фізична культура» або «активне дозвілля». До речі, це навіть правильніше. Адже спорт – то зона змагань та високих досягнень, тоді як фізкультура чи рухова активність – саме те, що потрібно для здоров’я.

Активне дозвілля не вимагає надмірних напружень, ба більше – основним принципом є те, що навантаження має бути людині до снаги. Навіть якщо ви відчуваєте, що ресурсу на великі тренування замало – просто робіть невеликі розминки. Але регулярні!

Цей мотиватор працює і для тих, хто раніше серйозно тренувався, а потім припинив через різні причини. «Соромно» не вміти того, що вміли раніше? Відженіть від себе такі непродуктивні думки! Краще відновлюватися повільними кроками, ніж не рухатись взагалі, тож ви на правильному шляху.

Як не втратити цей мотиватор?

Прислухайтеся до себе. Якщо під час тренування відчуєте, що маєте змогу зробити трохи більше – просто робіть!

Мотиватор другий: колективна енергія

Якщо у тренуваннях для вас найважче – саме підтримувати їхню регулярність, то має сенс пошукати підтримки серед однодумців. Адже колективна енергія набагато потужніша за особисту. Навіть якщо у вас виникне спокуса пропустити тренування, команда знайде правильні слова, щоб повернути вас на «шлях правдивий».

Де знайти dream team для спільних занять? Варіантів безліч! Це можуть бути ваші рідні, партнер, колеги, друзі. І, звичайно, можна потоваришувати з іншими спортсменами безпосередньо на майданчику. Стануть в пригоді і соціальні мережі: у місцевих групах або чатах часто зустрічаються запрошення до спільних активних занять.

Як не втратити цей мотиватор?

Аби командна енергія драйвила якнайдовше, бажано, щоб спортивна тема не була єдиним спільним інтересом для вас та інших учасників занять. Шукайте людей, з якими цікаво спілкуватись під час тренувань, які мають схожі з вашими життєві інтереси. Тоді тренування набудуть додаткової цінності, а бажання їх пропускати навіть і не виникне.

Мотиватор третій: підключаємо діджитал

Що робити інтровертам, для яких будь-яке нове спілкування є важчим, ніж подолання марафонської дистанції? Замість попереднього мотиватора використовуйте мобільні застосунки. Варто лише написати у пошуковому рядку вашого гаджета «спорт» чи «фітнес», і ви миттєво отримаєте варіанти на будь-який смак: воркаут, біг, скакалка, гантелі, аеробіка, йога, комплексні програми – усього й не перерахувати! З підрахунком калорій, індивідуальним визначенням навантажень, навіть із музичними добірками для тренувань.

Як не втратити цей мотиватор?

Багато мобільних застосунків для спортивних занять мають власну гейміфіковану систему мотивації. Єдине, що залишається користувачеві – знайти той, що буде до душі, та починати тренування за інструкціями.

Мотиватор четвертий: «смаколик» без «батогу».

У заняттях фізичною культурою в складні часи не має бути місця насильству над собою! Не варто додавати в життя зайвого стресу та вигадувати собі якихось покарань чи обмежень за пропущені тренування. Краще згадати про мотиватор з першого пункту і зробити хоч трішечки вправ або навіть додаткових кроків під час прогулянки. Якщо і це зовсім неможливо – не докоряйте собі, а просто  заплануйте активність на найближчий прийнятний день та час.

Але не забувайте: самозаохочення обов’язково мають бути! Смаколик, півгодини приємного неробства, або щось інше, що ви дуже любите, але не завжди собі дозволяєте – хай це буде винагородою за старанне тренування. Єдина умова: такий «бонус» не має шкодити здоров’ю.

Як не втратити цей мотиватор?

Нехай ці маленькі винагороди стануть своєрідним ритуалом. І тоді мозок сформує певний зв’язок: фізичні вправи – це приємно. Потім цей ланцюжок буде працювати вже автоматично.

Мотиватор п’ятий: привабливість новизни 

Вас дратує одноманітність, а в щоденному повторенні одного й того самого комплексу вправ постає примара «дня бабака»? То спробуйте нове! До речі, саме у новизні і полягає одна з переваг фізкультури у порівнянні зі спортом високих досягнень: тут не треба виснажуватись у єдиному напрямку задля конкретних вимірюваних результатів. Навпаки, чим різноманітніші ваші заняття, тим гармонійнішим буде результат. Тож вчора ви бігали, сьогодні робили вправи на турніку, а завтра можна влаштувати велопробіг. Побачили на YouTube нові вправи? Спробуйте їх теж!

Як не втратити цей мотиватор?

У такого підходу до тренувань є головне застереження: не нехтуйте технікою безпеки, коли опановуєте щось нове. Якщо джерело, з якого ви дізналися про нові вправи, нічого про безпеку не розповідає, не полінуйтеся, будь ласка, і пошукайте цю інформацію самостійно. Адже головна мета занять – це здоров’я, тож треба берегти себе від травм і неприємних несподіванок.

Ну що, ми додали вам трішечки мотивації? То може, почнемо тренування прямо сьогодні? 

 

Залишити відгук
Підтвердіть, що Ви не робот
Останні статті
Виплата без стресу: як працює врегулювання страхових подій в UNIQA
Мій автомобіль
22. лютого 2024
Виплата без стресу: як працює врегулювання страхових подій в UNIQA
Страхова подія – завжди не лише стрес для клієнта, а й тест на якість обслуговування для страхової компанії. Про розвиток сервісу та про те, яких помилок слід уникати власникам полісу ОСЦПВ чи КАСКО, розповідає Ольга Зурабішвілі, директор Дирекції підтримки клієнтів з майнового страхування UNIQA.
Чому важливе критичне мислення під час війни та як його розвинути? Частина 1.
Я та УНІКА
19. лютого 2024
Чому важливе критичне мислення під час війни та як його розвинути? Частина 1.
У воєнні часи майже кожен стикається з емоційним перевантаженням. І часто таке перевантаження викликано надмірною кількістю інформації, яку ми споживаємо. Чи допоможе критичне мислення знизити «інформаційний стрес» та як навчитися ним користуватися? Про це розмовляємо з експерткою Wellbeing Company Іриною Спаською.
Не просто оцінка: як та для чого контролюється якість обслуговування в UNIQA
Я та УНІКА
12. лютого 2024
Не просто оцінка: як та для чого контролюється якість обслуговування в UNIQA
Постійна робота з клієнтським досвідом – важлива складова розвитку компанії. Як надходить зворотний зв’язок від клієнтів та для чого він використовується? Про це говоримо із Ларисою Зелінською, начальником Департаменту клієнтського досвіду та сервісів UNIQA, та Антоном Добровольським, Директором Дирекції підтримки клієнтів з особового страхування UNIQA.

<< Вниз

Вгору >>

<< Вниз