12 січня 2023 року у Верховній Раді в першому читанні ухвалили новий закон про автоцивілку

Новини
12.01.2023

10.01.2023 року Головний комітет Верховної ради України порекомендував прийняти за основу проєкт Закону України про обов’язкове страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Одним з пунктів Закону є надання страховикам можливості вільного ціноутворення шляхом самостійного визначення тарифної політики. Це дозволить, зокрема, визначати ціну для кожного клієнта з урахуванням його персональної історії щодо безаварійної експлуатації транспортного засобу або наявності збитків у попередніх періодах страхування.

То ж, які новації містить майбутній закон?

  • Поступово підвищяться ліміти страхових виплат. Так, протягом 4 років пропонується досягти таких лімітів: 52 мільйони гривень на одну потерпілу фізичну особу та 258 мільйонів гривень на один страховий випадок, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб – не менше ніж 52 мільйони гривень на один страховий випадок.
  • Розшириться перелік видів транспортних засобів, на які розповсюджується обов’язок укладення договору ОСЦПВ.
  • Буде запроваджено обов’язкове пряме врегулювання, що дозволить потерпілій особі звертатись за страховою виплатою до страховика, з яким укладено договір ОСЦПВ.
  • Буде втілено механізм ануїтетних виплат (регулярних послідовних страхових виплат) у разі заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю (встановлення інвалідності) та/або життю потерпілих.
  • Виплати за пошкоджені транспортні засоби будуть здійснюватися без урахування зносу та у розмірі, необхідному для відновлення транспортного засобу до стану, який був до ДТП, шляхом перерахування на станцію технічного обслуговування.
  • Не буде обмежень щодо суми виплати в разі оформлення події шляхом складання Європротоколу.
  • У договорах не будуть встановлюватись франшизи, що забезпечить отримання потерпілим повного відшкодування збитків.
  • Максимальний термін врегулювання буде зменшено з 90 до 60 днів.

Ми вважаємо, що після прийняття нового закону український страховий ринок зазнає революційних змін, і це стане великим кроком до інтеграції у Європейську економіку.